256 FB.ANSCHE MIE. vluggen tred toog zij naar de markt en drong zich in de digt opeengepakte volksmenigte, onder welke haar nu en dan de een of ander herkende, die haar dan een: „fransche Mie, nu is je volk hier!" toeriep. Maar het gedrang nabij den vrijheidsboom was haar te sterk, en van hare landgenooten kon zij, hoe vurig het ook verlangende, niet éénen bereiken. Zij zocht dus eenige meerdere ruimte en vond die naar de zijde van de hal, waar haar oog viel op twee personen in fransche uniform, die, het gelukt was zich voor een oogenblik aan de dringende toejuichin gen te onttrekken. Juist sloeg een der fakkeldragers zijne flambouw af, en daardoor viel het licht op het gelaat van een der Pranschen. Daar vaart eene rilling door de leden van Marie, die slechts ééne seconde als aan den grond geworteld staat en met eenen ontzettenden gil: „Pierre!" ter aarde stort. Naauwelijks hoort de Pranschman dat woord, of hij herkent de stem en neemt onder den uit roep; „Marie; de bewustelooze vrouw in zijne armen. Aanstonds heeft zich een troepje verzameld om de echtgenootendie elkander op eene zoo zonderlinge wijze ontmoeten, en bij hen, die de toedragt der zaak vernamen, trok het nieuws: „fransche Mie heeft haren man ontmoet," voor eene wijl van de vrijheidsliederen en revolutiedansen af. Zoodra Marie uit hare bezwijming was bijgebragt. ontweek zij, aan den arm van haren Pierre, het gejoel, en bragt hem, den teruggekregene uit den dood, naar hare woning, waar het eene geruime

Zeeland jaarboekje | 1854 | | pagina 311