DE OORSPRONG EN OPKOMST Heiile en Bewestereede, destijds bekend als de Moer of Muere van Rodanburg 2). Hoe hij aan die goe deren en dien titel was gekomen, blijkt tot nog toe niet. Misschien wel door huwelijk met de dochter van Abdo van Rodanburg, die in 1089 nog met Erembald zegelde. Na Lambert komen er geene heeren of kasteleins van Rodanburg" meer voor, maar erfelijke scholteten" belast met het beheer dei- grafelijke domeinen aan welkena de gebeurtenissen van 1126, de bona Lamberti" waren toegevoegd ge worden. Heer Lambert was bijgenaamdNappin zoo als graaf Boude wij n heette: Hapkin (met den bijl). Nappin is het zelfde als Happin (hapschaar, grijper), van nappen, happen, nemen. Hij schijnt dien verkregen te hebben door van zijne heerlijke regten wat ruim gebruik te maken, en aan zich te trekken wat anderen meenden dat hem niet toekwam. Trouwens onder de bezwarenwelke de Aardenbur gers bij wie hij niet erg gezien was, in 1126 tegen hem inbragten, was ook: dat lüj op listige wijze ongewone heffingen, onregtvaardige schattingen en nieuwe tollen had ingevoerd, tegen het gewoonteregt van het landen den landlieden beletom, zonder afkoopgelden te betalenhunne kudden te laten gra zen op de mor- of meergronden (weiden) bij de stad gelegen." TV ij komen thans tot Lammins vliet, den alouden naam van Sluis. Men stemt daarin overeen dat hij be- Hij is gelijksoortig met die van de naburige wateren Bodanvliet en Renghersvlietwelke er zich om zoo te zeggen mede vereenden. I —IIMllJUWIilUlliBliMB

Zeeland jaarboekje | 1854 | | pagina 57