16 DE OOUSPKONG EN OPKOMST bezit van Izakvan Reningen, die genoemd wordt neef van den proost en broeder van Desoderius, des kasteleins zoon." Daar was men in de nabij heid van den burggraaf Willem van Yperen, die geacht wordt in het geheim te zijn betrokken geweest en de verbittering te hebben aangevuurdterwijl Willem van Werwick, Guy van Steenvoor de, kastelein van Cassel, en Ingelram van Bes sen, die tot de zamenzweerders behoorden, al mede niet ver afwoonden. Het besluit dat genomen werd was verfoeijelijk. De graaf moest vallen en Wil lem van Yperen, zijn vroegere mededinger, wiens adel desgelijks niet al te zuiver waszou in zijne plaats worden gezet. De uitvoering der daad werd opgedragen aan Borchard, die persoonlijk was be dreigd geworden en de bloedige taak niet afwees. De 2den Maart 1126dag voor de uitvoering be stemd vond de meeste zaamgezworenen in liet geheim te Brugge vereenigd. Graaf Karei bezocht naar ge woonte de hoofdkerk enals bedelaar vermomd toefde Borchard onder den hoop armendie na geëindigd gebed van den vorst aalmoezen verwachtten. Dat oogenblik had hij ter volbrenging gekozen van het schandelijke feit, en het bleek wèl te zijn gekozen: want terwijl de goede graaf met zijn liefdewerk bezig was, viel Borchard den niets kwaads vermoedenden met een verborgen gehouden zwaard of strijdbijl op het lijf en kloofde hem de hersenpan Onmiddelijk daarop snelden zijn broeder Wouter en andere zaamgezworenen toe, en maakten 's graven gevolg af;

Zeeland jaarboekje | 1854 | | pagina 65