DER STAD SLUIS. 19 maar te Aardenburg was, toen het feit gebeurde; dat hij daar werd gevangen genomen; en dat hij zich la tei door de behandeling van een gloeijend ijzer van de besehuldiging van medepligtigheid zou hebben ge zuiverd. Immers hij komt in 1128 nog weer te voor schijn aan het hoofd van een paar duizend man, die tegen Oostburg optrokken maar door de Rodanburgers in den rug werden gevallen, waarbij hij omkwam 7). Wanneer wij nu, met deze dingen voor den geest, omtrent het jaar 1127 lezen: dat Willem van Ype- ren, terwijl hij nog met Willem van Normandie om het graafschap kampte, de Sluis bezette," is het dan niet natuurlijkdat wij daarbij denken aan de Lammins-sluisals sleutel der bezittingen van een der aanzienlijkste zaamgezworenenwiens goederen waren verbeurd verklaard en aan het domein vervallen De regering van den Normandiër duurde slechts een groot jaar. Rust werd te vergeefs in het land gezocht. De veroordeelden staken het hoofd weder om op, zoo als wij met een woord reeds vermeld hebben, en ook Lambert kwam weer te voorschijn. Maar Dirk van den Elzas werd graaf, doch vond, even als zijn voorganger, in Willem van Yper en een ijverig mededinger en bestrijder. Hij had vroeger de wijk genomen naar Engeland, en kwam nu van daar terug met een aantal schepen en krijgsbenden. Hij stak over naar „de haven van v laanderen" (d. i. de oude Sincfal of het Zwin) versterkte zich aldaar, endeed van uit dit andermaal door hem bezette punt, van 1132 tot 1135, toen hij

Zeeland jaarboekje | 1854 | | pagina 68