34 DE TOKEN VAN WESTENSCHOTJWEN. zij eenige breedte hadden waarschijnlijk ondiep en met zandbanken zullen zijn bezet geweest. Het moet dus geen verwondering barendat alleen op die plaatsen, welke op de buitenkustengelegen wa ren, eenige scheepvaart van beduidenis plaats had; zoodat er een tijd geweest is, dat Westkapelle, aan den westelijken hoek van Walcherenen Westenschou- wenaan de zuidwestelijke punt van Schouwen ge legen, voor de twee voornaamste havenplaatsen van Zeeland gehouden werden, waar de visscherij en de zeevaart het meest bloeijende waren. Beide deze plaatsen zijn echter reeds voorlang te gronde gegaandoch het oude Westkapelle is nog eeni- germate in wezen gebleven in het dorp Westkapellebe kend door het kustlicht op den toren dier gemeente en den beroemden westkapelschen dijk; envanWes- tenschouwen is nog lang de herinnering bewaard in den bouwval van den toren, waar nevens men nog duidelijk aan de oneffenheid van den grond de plaats ontdektewaar vroeger de kerk gestaan heeftter wijl achter de duinendie zich tusschen dien toren en het zeestrand opgeworpen hebbenbij lage ebbe nog nu en dan eenige overblijfsels van straten en welputten zigtbaar zijndie tot het oude Westenschouwen be hoord hebben. Doch gemelde toren is over eenige jaren gesloopt, zoodat thans schier niets meer het aanwezen van deze vroeger niet onaanzienlijke plaats herinnert. Wij hebben het daarom niet ongepast geacht voor dat men het werk der slooping van gezegden toren

Zeeland jaarboekje | 1854 | | pagina 85