vermeldden hebben de Economische Technolo gische Instituten in Nederland in de zomer van 1967 een inventarisatie van de jacht havens gepleegd. Alleen die schepen werden geteld, welke een vaste ligplaats hadden in een haven met meer dan 20 ligplaatsen. Men kwam tot een totaal van 57.669 schepen. Het zouden er echter ook 54.000 of max. 68.000 kunnen zijn. De afdeüng waterrecreatie van de ANWB komt voor 1967 aan een totaal van ongeveer 67.500 In 1968 zouden dat er ongeveer 74.000 kunnen zijn. In het voorjaar 1969 kunnen dit er ongeveer 79.000 zijn. Voor de komende jaren wordt een stijging van 8 a 13% verwacht. In de Verenigde Staten is het aantal jachten per hoofd van de bevolking volgens de Amerikaanse sta tistieken 5 a 10 maal groter dan bij ons. De toename schijnt in de eerste plaats een welvaartsverschijnsel te zijn. Met andere woorden, het is te verwachten dat wij niet alleen met het aantal auto's de Amerikaanse kant op gaan. maar ook met de boten en jachtjes. Een belangrijke factor bij de ontwikkeling van de watersport, wordt gevormd door het feit, dat hoewel Nederland van alle be schaafde landen ter wereld over de ge ringste hoeveelheid recreatiegrond per hoofd van de bevolking beschikt, er nog vrij wat recreatieruimte op het water aanwezig is en de mogelijkheid daartoe o.a. door de uitvoering van de Deltawerken soms nog aanmerkelijk beter wordt voor kleine en middelgrote scheepjes. Voor de watersport als geheel kan men o.i. aannemen dat wanneer de stijging zo doorgaat met gemiddeld 10% per jaar, de vloot zich elke vijf jaar verdubbelt. Tot zo ver de afd. waterrecreatie van de ANWB. Waterfietsen aan de Piet. Aan een inwoner van Arnemuiden zal ver gunning worden verleend voor het exploi teren van een aantal waterfietsen bij de speel- en ligweide aan de Piet. Een groot aantal bezoekers van dit gebied zal deze attraktie zeker waarderen. Officiële opening van de jachthaven „Oost- watering" in Veere. Op 31 mei a.s. zal door de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, de jachthaven ..Oostwatering" officieel worden geopend. Die dag om 14.00 uur zal mr. Van Aart- sen met een gezelschap genodigden em- barkeren bij de Campveersche Toren. Nadat het vaartuig met het gezelschap tussen een erehaag van schepen is door gevaren naar de havenmonding van de jachthaven ..Oost watering", zal daar een lint worden stuk gevaren. Hierna wordt op het stadhuis van Veere een receptie gehouden. De staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk zei: ..Onze planologen gaan er van uit, dat over ruim 30 jaar. wanneer de twintigste eeuw wordt afgesloten, onze bevolking met 50% zal zijn toegenomen, ons autobezit met 400%. onze welvaart met 100%." Met deze cijfers voor ogen is het duidelijk, dat de overheid steeds meer aandacht gaat schenken aan de problematiek van de vrije tijdsbesteding, waarvan de openluchtrecrea tie zulk een belangrijke vorm is. Met deze cijfers voor ogen, is het ook duidelijk, welk een belangrijke functie het Veerse meer in de komende jaren zal gaan vervullen.

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1969 | | pagina 18