Een nieuw horecabedrijf Het is een bijzonder trieste zaak. Acht slachtoffers die zich recreërend de dood von den en dan nog wel in een periode, dat er zeer weinig recreanten op het water zijn. Kan men daarom zeggen, dat watersport of hen gelsport toch maar gevaarlijk blijkt? Weineen, Wij voor ons zitten honderd maal liever op het water, waar in ieder geval niet zo veel gekken ons belagen als op de weg. Maar natuurlijk houdt deze trek naar het water wel in. dat het materiaal waaraan wij ons toevertrouwen geschikt moet zijn voor het te bevaren water, maar dat wij daarnaast de meest elementaire begrippen van het zeilen moeten kennen en moeten kunnen toe passen. Deze kennis moet zich in ieder geval uitstrekken tot het kunnen opmerken van snel verslechterende weersomstandigheden. Het Veerse meer is een ..nieuw" vaarwater voor vele watersporters. Men leert de ondiepten niet kennen met de beste autokaart. Verwijten hebben wij niet voor botenverhuurder, deel nemers of aan het adres van sportvissers. Wij willen naar aanleiding van deze droeve rij slechts handelwijzen memoreren, die op elk vaarwater tot ongevallen kunnen leiden. Het kan niet te vaak worden gezegd hoe gevaarlijk het is op het boord van een rubberboot te zitten, zeker als deze een be hoorlijke snelheid heeft. Een boot moet in een behoorlijke staat zijn en zeker geschikt voor het betrokken vaarwater. Een klein plastic bootje zonder drijfvermogen (luchtkasten) is levensgevaar lijk op de Ooster- en Westerschelde. Maar ook op het Veerse meer kun je er met wat wind beter niet mee uitvaren. Steeds weer opnieuw is het anker ophalen of buitenboordmotor starten een oorzaak van het overboord slaan. Bij het laatste ongeval op het Veerse meer, zijn een aantal faktoren oorzaak ge weest van het gebeurde. Het weer verslechterde snel. Het water van het Veerse meer was nog minstens 50 centimeter beneden N.A.P.. bij welk peil alleen onbekenden met het vaarwater zullen trachten onmiddellijk ten zuiden van de Ha ringvreter te passeren. Door de temperatuur van het water, zeker niet hoger dan 5 gra den. is men bij overboord gaan. snel in ernstig gevaar. Men wordt bij over komend water snel in zijn handelingen ge remd. Het is steeds weer gebleken, dat ervaren zeilers meestal zwemvesten dragen; de onervaren watersporters schamen zich er voor. Conclusie van een en ander kan zijn. dat men zelfs in het vroege voorjaar wel het water op kan gaan. maar zich terdege be wust moet zijn. dat de risico's bij het even tueel slechter worden van het weer groter worden. Rond Pinksteren zal er in de Stadshaven van Veere een gezellige drukte heersen. In het algemeen kan men stellen, dat dan het eigenlijke watersportseizoen geopend wordt. Niet in het minst door de zeilwedstrij den die op zaterdag en de beide Pinksterda gen worden gehouden. Bij al die feestelijkheden komt er nog iets dat de moeite van het vermelden waard is. Aan de overzijde van de stadshaven zal dan een café-restaurant geopend worden. Hoewel wij in ons volgend nummer hierop nog wel eens terug komen, willen wij toch nu reeds onze verheugenis er over uitspreken, daar op dit unieke punt. met uitzicht op de jachthaven en het Veerse meer, de heer en mevrouw Huijbrecht hun zaak gaan exploiteren. Dit echtpaar, dat reeds een naam heeft opgebouwd in de bij de jachtwerf Keur gelegen zaak ..De Meermin", staat er borg voor, dat door het vakmanschap van de ..Patron", die zelf in de keuken de leiding heeft en door het gastvrouw zijn Maar vooral zal de schipper van iedere kleinere open boot zich bewust moeten zijn van de verantwoordelijkheid die hij draagt, ook ten opzichte van anderen. Deze verant woordelijkheid kan men niet afwentelen op een botenverhuurder of een onvoldoende reddingsaktie. Het Veerse meer is zeker niet gevaarlijker dan iedere andere vergelijkbare grote plas. Dit water, maar zeker de Ooster- en Wester schelde bevaren zonder de meest elementaire regels te kennen of te verwaarlozen is roe keloos. Watersport of sportvisserij per boot behoeft zeker niet gevaarlijk te zijn. mits men de spelregels kent en die toepast. van mevrouw Huijbrecht. u er zich thuis zult voelen. Bij het restaurant met 62 zitplaatsen, komt een gezellig bar-tje, waar het vóór of na uw lunch of diner goed toeven is. Er komt buiten een groot terras op twee niveaus van waar af men het gezellige be weeg op het water kan bekijken. Het bedrijf krijgt de naam ..D'Ouwe Werf". Hier was n.l. de plaats waar de vissersschepen in vroeger tijden werden ge repareerd en geteerd. Het nieuwe visseizoen gaat op 31 mei a.s. open. De minister van Landbouw en Visserij heeft gemeend aan de verlangens van zeer vele beoefenaren van de hengelsport tege moet te komen, door de opening van het visseizoen 1969/1970 ditmaal naar zaterdag 31 mei a.s. te verschuiven. Hengelaars en vissers hebben voor deze dag eerder vissen uiteraard de visakten, of bijdragebewijzen voor het vissen met de gewone hengel van het tot 1 juni 1969 lopende sezoen 1968/1969 nodig. Akte of bewijs dient desgevraagd te kunnen worden getoond. 24

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1969 | | pagina 24