Evolutie Subsidievoordracht van „HET VEERSE MEER' ook in het Horecabedrijf Verbetering van de watersport accommodatie. Het dagelijks bestuur van „Het Veerse Meer" heeft aan het algemeen bestuur van dat orgaan voorgesteld om subsidie aan te vragen voor een aantal voorzieningen ten dienste van de watersport. Jaarlijks moet via het college van gede puteerde staten bij de Staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk een voordracht worden ingediend, bevatten de de objecten, voor de uitvoering waarvan een bijdrage uit de gelden voor de open luchtrecreatie en toeristische infrastructuur noodzakelijk is. Uit de toelichting op deze aanvrage lichten wij het volgende. De toenemende interesse van waterspor ters voor het Veerse meer, alsmede de ver wachting. dat deze belangstelling relatief in sterkere mate zal stijgen dan voor andere watersportgebieden in ons land, hetgeen onder meer het gevolg is van het aantrek kelijk landschap, de grote oppervlakte be vaarbaar water en de geringe bezettings dichtheid, nopen naar ons oordeel tot be zinning op de vraag, op welke wijze het pakket van voorzieningen ten behoeve van de watersport momenteel reeds samenge steld dient te zijn. Een dergelijke bezinning is onzes inziens overigens periodiek nood zakelijk in het belang van een evenwichtige uitbouw van het gehele gebied. Inventarisatie van de huidige voorzie ningen. geprojecteerd op het behoeftepa troon van de watersporters, toont aan, dat tot heden onvoldoende aandacht is besteed aan de mogelijkheid om per trailer aange voerde bootjes te water te laten. Het is om deze reden, dat wij uw bestuur in overweging geven, de hoogste prioriteit toe te kennen aan het maken van een drietal trailerhellingen aan de oevers van het Veer se meer. In overeenstemming met de technische adviescommissie, kunnen deze hellingen worden gesitueerd aan de Schotsman-Ruiter- plaat (kosten ƒ77.800.aan de rand weg Noord-Beveland ter hoogte van de Goudplaat (kosten 81.900.en bij de voormalige landbouwhaven de Piet (kosten 60.800.—). Eerstgenoemde raming bevat mede de verbinding via een toegangsweg met een door rijkswaterstaat aan te leggen par keerterrein, terwijl in de beide andere ramingen de aanleg van een parkeerterrein is opgenomen. Daarnevens komt het ons bestuur reëel voor de totale steigerlengte in het Veerse meer te vergroten. De noodzaak hiervan vloeit rechtstreeks voort uit de reeds ge signaleerde toenemende interesse van de watersporters voor het Veerse meer en het frequente gebruik, dat van de thans aan wezige steigers wordt gemaakt. Nieuwe steigers waren aan te brengen nabij Vrouwenpolder (40 meter), aan de Goudplaat (70 meter), aan het verpozings eiland „De Omloop" nabij de Piet (40 meter) en aan het Aardbeieneiland (kruis- steiger, 40 meter), terwijl de reeds aan wezige T-steiger aan de oostzijde van de Haringvreter ware te verlengen (60 meter). In totaal betekent zulks een vergroting met 250 meter steigerlengte, waarvan de kosten moeten worden geraamd op 75.000.— In laatstgenoemd bedrag is begrepen het aanbrengen van enkele meerpalen bij elke steiger. De kosten verbonden aan het ma ken van een dergelijke voorziening bij de reeds aanwezige steigers belopen een be drag van 8000. Resumerend geven wij uw bestuur in overweging voor 1970 onderstaande voor dracht in te dienen: 1. Het maken van drie trailerhellingen 220.500.—. 2. Aanleg steigers en meerpalen bij bestaan de steigers 83.000. Met betrekking tot de verdeling van de kosten verhelen wij niet te stellen, dat een rijksbijdrage tot tenminste 75% een ver eiste is voor een spoedige realisering van de onderwerpelijke projecten. Uit de toelichting op de begroting voor 1970 van het ministerie van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk menen wij te mogen opmaken, dat een zeker vertrouwen ten deze gerechtvaardigd is. De minister merkt daarin immers op, dat het subsidie beleid op het gebied van de openluchtrecrea tie in het lopende dienstjaar werd verruimd door het openen van de mogelijkheid om in daarvoor in aanmerking komende gevallen het subsidiepercentage tot 75 te verhogen. Hierdoor wordt de financiële druk op de lagere bestuursorganen belangrijk verlicht. Deze pentekening brengt een ontwerp voor een boottrailer-helling in beeld die ook voor eb- en vloedwateren of wateren met verschillen van waterniveau uitstekend ge bruikt kan worden. Het is een proto-type van de NV Grontmij dat op verzoek van de Deltafederatie (afdeling sportvishavens) werd ontwikkeld. Wie succes op het Veerse meer wil hebben, maakt meer kans met een bootje, om van de wal af onbereikbare stekken, te bevissen. Zo na het zomerseizoen dat achter ons ligt, kijken we nog eens achterom en re capituleren nog eens hoe het was. Vast staat, dat we dit jaar zeker niet mogen mopperen over het weer. De prach tige septembermaand, terwijl oktober voor een groot deel nederlands augustusweer bood, ontlokte velen de opmerking: „Daar voor hadden we ditmaal niet naar het zuiden behoeven te gaan." De Nederlandse toerist kan dankbaar zijn voor zijn in Nederland genoten vakantie. Is men dat ook in het hotel- en restaurant bedrijf? Er is zo het een en ander te doen in deze sektor van het bedrijfsleven. Je leest van sluitingen van gerenommeerde restaurants. Horeca-exploitanten klagen, dat ze het 17

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1969 | | pagina 17