„COSTA DEL PIET"; kort verslag van een enquête gehouden onder de bezoekers van „De Piet" „Hoe langer hoe meer mensen weten de weg naar de grote speel- en ligweide aan De Piet te vinden. Vooral op de prachtige zomerdagen die achter ons liggen was het er druk. Maar dan wel plezierig druk. Er is eind juli begin augustus van dit jaar een enquête gehouden onder de bezoekers van dit dagrecreatieterrein." Het bovenstaande hebt u kunnen lezen in het septembernummer van dit tijdschrift. In dit stukje zullen enkele resultaten van de enquête worden vermeld. Het terrein De Piet is een aan de Zuid-Bevelandzijde van het Veerse meer gelegen grasvlakte met een oeverlengte van ruim 1 km en een breedte van ca 200 m. Aan de landzijde is het terrein begrensd door een groenstrook van 50 m. Auto's kunnen worden geparkeerd aan weerszijden van een asfalt-strook welke als ontsluiting van het terrein dienst doet. Het is niet mogelijk om met de auto bij de oever te komen. De toegang is gratis. Doel. Het doel van de enquête was op een snelle en eenvoudige manier gegevens te verkrijgen over de „gebruiker" van De Piet en over zijn wensen. Dit laatste is nuttig om de aantrekkelijkheid van het terrein zo mogelijk te vergroten en om bij de inrichting van soortgelijke terreinen op andere plaat sen aan het Veerse meer (bv. de Schots man) met de wensen van de „klant" zoveel mogelijk rekening te houden. Verder was het de bedoeling van deze enquête ervaring op te doen voor in de toekomst te houden uitgebreidere onderzoeken in het Veerse meergebied. Het initiatief tot de enquête is uitgegaan van de direkteur van de Recreatiegemeen schap „Het Veerse Meer". Deze en het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland (E.T.I.) hebben de enquête samen gesteld. voorbereid en gehouden. Het E.T.I. heeft de gegevens uitgewerkt. De antwoor den op de verschillende vragen zijn niet of nauwelijks met elkaar in verband gebracht. Een vergelijking met elders uitgevoerde onderzoeken heeft niet plaatsgevonden. De (mondelinge) enquêtes zijn gehouden op 16. 18. 19 en 20 juli en op 3 en 4 augustus. Het was redelijk tot uitstekend weer; bij minder goed weer werd niet ge ënquêteerd. RESULTATEN ENKELE FEITELIJKE GEGEVENS. a. Grootte en samenstelling van de groep. De 212 geënquêteerde groepen omvatten in totaal 1.313 personen. De gemiddelde groep bestond dus uit 6.2 personen en was als vlogt samengesteld: kinderen tussen 0 en 10 jaar: 2.0 personen kinderen tussen 11 en 20 jaar: 1.2 personen personen boven 20 jaar: 3.0 personen b. Vervoermiddel. Geen van de geënqueteerde groepen is per boot aangekomen. Van de groepen arri veerden 85% per auto; 10% per (brom)fiets en 5% per auto en (brom)fiets. Het aantal inzittenden per auto was gemid deld 4.5. c. Herkomst; dag- of verblijfstoerist. De Piet vervult vooral een functie voor 21

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1969 | | pagina 21