RIJKSPOLITIE TE WATER.... <4 Reeds nu is het verslag over 1969 van de rijkspolitie te water district Vlaardingen verschenen. Het betreft de werkzaamheden van de rijkspolitie met betrekking tot de recreatie te water. Jammer dat het verslag eind november moest worden afgesloten. Nu klopt het aan tal verdrinkingsgevallen niet. De sportvisserij gaat ook in december door. Het overzicht geldt ook het werkterrein van de groep Wemeldinge in de provincie Zee land. Jammer dat onder de voornaamste van kracht zijnde reglementen de provinciale verordening op snelle motorboten nog staat vermeld. Deze is niet meer van kracht, om dat met het in werking treden van het Bijzonder Reglement Veerse meer, deze pro vinciale regeling automatisch kwam te ver vallen. Er zijn 29 overtredingen geconstateerd terzake overtreding van de registratie- en veiligheidsvoorschriften; 1 overtreding van de snelheidsbepalingen en 1 ongeval werd geregisteerd bij de groep speedbootbestuur ders. cq eigenaren. Bij twee jachten was er een explosie van een butagasfles. Terzake het o.a. niet hebben van brandblusmiddelen en reddings middelen. werden twee schippers, die be roepshalve met sportvissers voeren, gever baliseerd. Tot eind november waren er 9 met de recreatie verband houdende verdrinkingsge vallen. De uitzetting van forellen op het Veerse meer en de daarmede verband houdende bepalingen eisten de bijzondere aandacht van de politiemannen. 84 maal werd er proces-verbaal opgemaakt terzake overtre ding van de visserijwet. Er werden 6 buitenboordmotoren gestolen Eén zeilboot werd ontvreemd en niet terug gevonden. De sterk toenemende sportvisserij heeft belangrijk meer aas nodig. Deze grotere vraag werkt het clandestien spitten in de hand. Omdat het aas meestal wordt aange troffen op mossel- en oesterpercelen, wordt bij het wormenspitten daar grote schade aangericht. Er werden 58 processen-verbaal terzake vernieling opgemaakt en 64 terzake overtreding van het Baggerreglement. Een afscheid bij de rijkspolitie te water. Met ingang van 1 december 1969 is de adjudant van politie J. Bron van de rijks politie te water overgeplaatst naar Dord recht. Het is met een grote mate van spijt, dat wij dat hier moeten vermelden. De heer Bron is ongeveer 5 jaar groeps commandant van de groep Wemeldinge van de rijkspolitie te water geweest. Onder zijn leiding is door de rijkspolitie te water in Zeeland zeer veel en goed werk verzet. De provincie Zeeland een provincie met zeer veel water gaf hem een groot maar ook belangrijk werkterrein. Maar het waren niet alleen de Westerschelde en het kanaal door Zuid-Beveland die zijn volle aandacht hadden. Hij stond met zijn mensen geheel open voor de problematiek die de zich ontwikkelende recreatie in de delta meebracht en werkte constructief mee aan de oplossing van de daarmede gepaard gaande problemen. Het Veerse meer had daarbij zijn volle aandacht. Wij zullen deze politieman in hart en nieren, met stijl en karakter, werkelijk missen. Hij nam afscheid van de verschillende hem bekende burgemeesters. Met zijn echtgenote was hij genodigd op het stadhuis van Veere, waar hem namens de gemeenten en „Het Veerse Meer" hartelijk dank werd gezegd en een attentie werd aangeboden. Adjudant Bron dank voor uw wijze van optreden in Zeeland, dank voor uw prettige wijze van optreden; het ga u en uw vrouw goed in Dordrecht. jJÊ- .am

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1970 | | pagina 22