HET V/ I YIII I VI E€VD HET VEEHSE HEEH... De bijzonder gunstige ligging van het Veerse meer in een aantrekkelijk vakantie land, is een van de factoren die de toene mende belangstelling voor dit watersport centrum verklaart. Lang is Zeeland een ge- isoleerde archipel geweest, maar het Delta plan heeft veel in deze provincie veranderd: dammen en bruggen hebben de eilanden met elkaar verbonden, zodat alle delen nu ge makkelijk bereikbaar zijn. Via Bergen op Zoom Goes vormt Rijks weg 58 de oost-west-verbinding naar het Veerse meer. Een andere mogelijkheid om dit gebied te bereiken is de noord-zuid-ver binding via de Delta-route. Deze route is dertig kilometer korter dan de ,,oude" route via Bergen op Zoom en levert een tijdwinst op van een half uur tot drie kwartier. Via de Beneluxtunnel, de tunnel onder de Oude fviaas, de Haringvlietbrug, de Grevelingen- dam en de Zeelandbrug krijgt u bovendien een uitstekende indruk van Nederlands wa terbouwkundig vakmanschap. Sedert 1965, het jaar dat de Zeelandbrug gereed kwam, is deze brug de trots van Zeeland en niet ten onrechte, want met zijn lengte van 5022 meter is de Zeelandbrug de langste in Europa. Deze brug, die de vaste verbinding vormt tussen Schouwen-Duivenland en Noord-Be veland, is dan ook een attractie geworden, waarmee het pakket toeristische mogelijk heden in Zeeland is uitgebreid. En Zeeland heeft zijn bezoekers veel te bieden! Ruimte. Zeeland biedt in de eerste plaats ruimte, frisse lucht, wind, wolken en water, stranden, bossen, landschaps- en stedeschoon. In het dichtbevolkte land, dat Nederland is, vormt de provincie Zeeland een gebied waar u nog ruimte in de ware zin des woords heeft. Daarom kunt u er zelfs in het hoofdseizoen zich nog vrij bewegen; het is dan gezellig druk, maar nooit zo vol dat men „over de hoofden moet lopen". En dat maakt een verblijf in Zeeland dub bel zo aantrekkelijk. Strand. U vindt in Zeeland mooie, brede standen, zelfs enkele zuiderstranden, met een totale lengte van 70 kilometer. Langs de Zeeuwse kust zijn vele badplaatsen. Scharendijke, Renesse en Burgh/Haamstede op Schouwen- Duiveland; Wissenkerke/Kamperland op N.- Beveland en op Walcheren Vrouwenpolder met het unieke feit dat hier zowel een strand is aan de Noordzee, als aan het Veerse meer, Oostkapelle, Domburg, West- xapelle, Zoutelande/Biggekerke, Koudekerke en Vlissingen met zijn twee kilometer lange Zuiderboulevard met een boeiend schouw spel van voorbijvarende zeeschepen. In West-Zeeuwsch-Vlaanderen vindt u de bad plaatsen Breskens, Groede, Nieuwvliet, Cad- zand en Retranchement, het zuidelijkst aan de Nederlandse kust gelegen dorpje met de wat buitenlands klinkende naam. Voor allen die van het strandleven houden is de Zeeuwse kust een ideaal gebied. Een zomerwoning bij het Veerse meer Door velen begeerd

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1970 | | pagina 10