Wandelingen rond het meer Omdat wij er van overtuigd zijn dat het een sport is welke door bijna iedereen be oefend kan worden en omdat iedere me dicus zal adviseren vooral in de vakantie veel te wandelen, geven we hieronder nog wat tips voor een wandeling in het Veerse meergebied. Het zullen basiswandelingen zijn die u naar believen kunt wijzigen. Vanaf café-restaurant „Kamperduin", Kam perland: 2 uur. Een wandeling over de Veerse Gatdam In de richting Vrouwenpolder aan het eind van de dam naar beneden op het strand bij het tweede slag naar boven onder aan de duinvoet links af langs het bunga lowpark „Breezand" rechts de Fort de Haackweg tot aan het eind hier rechts af het dorp uit in de richting Oostkapelle eerste weg rechts en weer eerste weg rechts men kruist na enige tijd de Fort de Haackweg bij de provinciale weg kan men links af en vindt na enige honderden meters een bushalte van de dienst die u langs de dam naar de Banjaard voert of u wandelt onder langs de dam naar uw uit gangspunt. Vanaf de Kade in Veere: 1 uur. Naar de Campveerse toren waar u de dijk op kunt gaan en een prachtig verge zicht hebt de dijk volgen langs het ka naal en de Marina Jachtwerf aan uw linker hand laten rechtuit naar de sluizen over de sluizen weg volgen in de richting Middelburg (onder langs de kanaaldijk) over de watergang links aanhouden eer ste weg links langs de oude Middelburgse ha ven tot aan het Veerse meer hier het wandelpad volgen in de richting Veere bij de rioolwaterzuivering links aan houdend komt men weer bij de sluizen. Vanaf café-restaurant ,,'t Veerse Meer", Kamperland: 1,5 uur. Vanaf het aan het meer staande etablisse ment wandelt men langs het kanaal in de richting van het dorp Kamperland aan het eind gaat men twee maal rechts af, rond de haven men volgt dan de nieuwe langs het meer aangelegde weg (een prachtige pro menade langs het meer met Veere aan de overkant) deze weg volgend, heeft men aan zijn rechterhand de Goudplaat (het eerste gedeelte heeft vrije wandeling) de nieuwe weg buigt naar links u verlaat de Spieringpolder, recht doorgaand over de dijk rechtuit op de eerste kruising op de daarop volgende dijk links af langs het gehucht Stroodorp (zomerwoninkjes) in de richting Kamperland. Vanaf de Veerdam bij „Delta Marina", Kort- gene: 2 uur. Vanaf de Veerdam rechts langs de „Zee dijk", „Deltona" en het NCC-terrein. Bij de ingang van het NCC-terrein linksaf tot de autoweg daarna ongeveer 100 meter rechts de autoweg oversteken de Prin- sendijk volgen (zo genoemd omdat de aan grenzende boerderijen tot het kroondomein behoren) Prinsendijk volgen tot groen- voederdrogerij linksaf naar de molen van Kortgene. Het dorp doorwandelend komt men weer op de Veerdam. Vanaf Veerdam bij „Deita-Marina" in Kort gene: 1,5 uur. Vanaf de Veerdam naar links langs „Bar de Loods", midgetgolf en speeltuin daar na linksaf na 100 meter rechts weg volgen tot oude zeedijk na even rechtsaf de zeedijk gevolgd te hebben, komt men aan een trap over de dijk hierover klimmend komt men in de bosaanplant van het am bacht Rhoon, Pendrecht en Cortgene. Vrije wandeling tot aan de oever van het meer. 22

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1970 | | pagina 22