KOM OVER DE BRUG.... KOM OVER DE BRUG Door de aktiviteit van een HISWA-bestuur werd het mogelijk een derde lustrum te vieren van een belangrijke gebeurtenis. De tussen 13 en 22 maart in de RAI te Amsterdam te houden internationale watersport- en kampeertentoonstelling is het resul taat van zulk een aktiviteit. Deze tentoonstelling zal een beeld geven van de ontwikkeling op het gebied van varen en kamperen. Er zullen weer primeurs zijn en het is wel zeker dat er in het type boten een nog grotere variatie komt. Niet alleen de klasse boot zal er getoond worden. Het sortiment van het betaalbare door velen begeerde scheepje zal weer groter zijn. De handel heeft zich uitgeput in het brengen van een enorme hoeveelheid boten, caravans en tenten. Uw droomboot ligt op u te wachten. De simpele sportieve shelter, maar ook de bungalow tent met alles er op en er aan staat uitgezet. Massa's zullen al dat moois bewonderen; velen zullen kopen. En reeds nu, voor de aflevering plaats vindt, worden de plannen gemaakt. Waar gaan we heen? Waar kunnen we voor onze boot een goede ligplaats vinden? Waar zullen we nog de ruimte hebben om te varen? Waar zetten we onze tent neer en waar is nog ruimte en rust maar ook gezelligheid? Wanneer dit uw probleem is, kunnen wij u helpen om er een oplossing voor te vinden. Kom over de brug. Rijd vanuit Rotterdam die mooie Zeeland-route en kom over die imposante Zeelandbrug naar het hart van onze, door velen nog niet ontdekte, provincie. Zoals door de aktiviteiten van het HISWA-bestuur deze grootse watersport- en kampeertentoonstelling tot stand kwam, zo kwam er door de aktiviteiten van de Deltadienst van rijkswaterstaat een gebied beschikbaar, dat als pioniergebied zijn weerga in Neder land niet vindt. Door de aktiviteiten van een aantal gemeenten en het provin ciaal bestuur kwam in het hart van de provincie een recreatie gebied tot ontwikkeling van internationale betekenis. Het Veerse meer, enkele duizenden hectaren groot, ligt inge bed tussen de voormalige eilanden Walcheren en Noord- en Zuid- Beveland. Hier werd een voormalige zeearm omgevormd tot een watersportgebied van allure. Er werden vele moderne jachthavens gebouwd. U kunt er een goede ligplaats voor uw boot vinden. Verpozingssteigers en eilanden werden voor u gemaakt om kos teloos buiten de haven, in alle rust en ruimte, heerlijk te relaxen. Maar er zijn ook kampeerterreinen die plaats hebben voor uw tent, caravan en/of trailbaar bootje. We zijn niet alleen gelukkig met een aantal exclusieve restau rants in ons Veersemeer-gebied, waar u een scala van mogelijk heden voor een feestmaaltijd geboden wordt. Er zijn verschillende middenklasse zaken waar u uitstekende maaltijden worden ge serveerd. Wel drukt de watersport een sterk stempel op het Veersemeer- gebied, maar er zijn ook andere mogelijkheden. Uitgestrekte buitendijkse oeverterreinen zijn beschikbaar voor dagrecreatie. U kunt er zo maar wat relaxen en mijmerend kijken naar de zeiltjes aan de horizon. Vele vormen van ontspanning zijn mogelijk; op het meer of in de naaste omgeving daarvan. U kunt er paardrijden, zeilen, motorbootvaren, waterskiën, fietsen, wandelen of een autorit maken rond een van de eilanden met een bezoek aan een van de interessante steden of dorpen. U kunt er ook vissen. Het Veerse meer is voor de sportvisser het sportvissersdorado van West-Europa. Nergens kunt u onder zulke billijke voorwaarden vissen op paling en forel. Dit alles is mogelijk in een provincie waar de bevolking u nog als een gast tegemoettreedt, waar nog zo veel ongecompliceerde hartelijkheid is. Hier, in de zuivere Zeeuwse lucht, verzadigd van ozon, jodium en zout zult u zich herboren voelen. Wij nodigen u uit: 5

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1970 | | pagina 5