PRIJSVRAAG VEERSE MEER zeeiana vroegeroat met enig geld placht afgekocht te Wie kent het Veerse meer en zijn naaste omgeving het best Hieronder vindt u een aantal facetten van het Veerse meer. Achter ieder aspect vindt men steeds vier woorden of namen. Telkens is hier één vreemde eend in de bijt. Zo behoort onder Zeiljachten: Doerak niet thuis. Onderstreept u dus alle foutieve namen of woorden. Uw antwoord dient u vóór 15 juni 1970 op een briefkaart, zoals hieronder aangeduid, voorzien van uw naam en adres, te zenden aan: Redactie Veerse Meer Gids Kade 57 Veere. A 3 B C enz. tot Z. Veel succes! En haal de kaart er maar bij! Als prijzen stellen wij beschikbaar: Ie prijs: een Beavership-menu voor twee personen in het restaurant op de jachthaven Oranjeplaat" te Arnemuiden. 2e prijs: het instructieve boekje „Alles over vliegvissen". 3e en 4e prijs: een rondvaart voor twee personen per toeristenboot over het Veerse meer in het seizoen 1970. N.B.: Let wel: Alles slaat alleen op het Veerse meer en de naaste omgeving! 1. 2. 3. 4. A. Zeiljachten: jol vrijheid doerak schakel B. Planten: zeebies zoutgras zevenster zeeraket C. Eilanden en platen: Galgeplaat Middelplaat Aardbeieneiland Haringvreter D. Molens: Kortgene Wolphaartsdijk Vrouwenpolder Veere E. Kruisers: Yado 21 Mercury Beaver Ship W. schelde 610 F. Vissen: snoek schol forel paling G. Aanleg steigers bij: Haringvreter De Piet Rancho Grande Aardbeieneiland H. Café-restaurants: 't Wap. v. Veere Kamperduin d'Ouwe Werf N.zee-boulevard 1. Grondsoorten: klei zand zavel veen J. Jachthavens: Arnemuiden Kamperland De Piet Oostwatering K. Natuurreservaten: Haringvreter Middelplaat Goudplaat Katse Plaat L, Plaatsen: Plankendorp Strodorp Slootdorp Zanddijk M. Wateren: De Val Schenge Schuttegat Schie N. Bebossing op of bij: Geersdijk Schotsman Haringvreter De Piet 0. Vogels: Jan van Gent patrijs bergeend dwergstern P. Rondvaartboot maatschappijen: De Schelde S.W. H.T.M. R.T.M. Q. Zoogdieren: konijn haas wezel hamster R. Wegen op Noord-Beveland: Oranje- Krikweg Emelissedijk Galgeweg S. Bomen polderseweg en Struiken: plataan eik duindoorn els T. Werven: Colijn Marina Zandkreek Zwemer U. Campings: „Veerse Meer" „De Roompot" „De Schotsman' „De Veerhoeve" V. Vissen: paling snoek schol forel W. Insecten: libel admiraalvlinder ligusterpijlstaart rodebosmier X. Wintergasten: hoendergans brandgans rietgans kolgans Y. Watersport verenigingen: „Vrouwenpolder" „Kamperland" „RYCB" „Wolphaartsdijk' Z. Kanalen: kan. door havenkanaal havenkan. Goes kan. v. Piet Walcheren Kamperland n. S. van Goes n. Schenge B. P. Carière Boxhoorn 1e deel; Smallegange blz. 622; Tirion 1751: De Heer van Kortgene wordt gezegd, van oude tijden af, het recht te hebben over de maagdom van alle vrijsters die onder zijn ry i i gebied komen te trouwen; hetgeen men wil 18 BOEKBESPREKING Bij de uitgeverij Veen in Amsterdam zijn een drietal, voor Zeeuwse wateren belang rijke, hobbyhoeken verschenen. Deze uitgeverij heeft reeds een flink aan tal werken over de waterrecreatie het licht doen zien. In Alles over uw motorboot" vertellen de auteurs Martin van Daal en Herman Lie ven u belangrijke zaken welke betrekking hebben op het gehele terrein van de motor- bootsport. Dat wil zeggen dat de sportvisser die zich een visboot met aanhangmotor wil aanschaf fen hierover waardevolle adviezen kan lezen. Maar ook degenen die nog dromen over een luxe motorkruiser kunnen we aanraden dit werk eerst eens door te nemen. En als u reeds een motorboot bezit zullen de vele tips over het varen met en het on derhoud van uw boot dit boek tot een waar devol bezit maken De prijs van dit keurig uitgevoerde boek is 13,90. Het tweede boek: „Zeezeilen en het zei len op stroom en wad", geschreven door Sijtema, geeft inzicht in de noodzake lijke kennis welke men zich eigen moet ma ken vóór men de grote stap naar open wa ter doet. Het zeilen op de Zeeuwse stromen en an dere getijdewateren eist natuurlijk meer kennis en inzicht dan het varen op meer en plas. Ook aan het materiaal moeten andere eisen worden gesteld. In dit periodiek schreven wij reeds eerder dat het dringend noodzakelijk is dat men goed voorbereid de grote stap naar open water doet. In dit boek kunt u alles vinden wat u be hoort te weten voor u „buitengaats" gaat. In het laatste hoofdstuk wordt een voor beeld gegeven van een tocht langs de kust van Den Helder naar Vlissingen compleet met zeekaarten. Een boek dat wij iedere watersporter van harte kunnen aanbevelen. Prijs 16,90. Het derde boek dat wij ontvingen van eer der genoemde uitgeverij is geschreven door onze bekende „hengelprofessor" en vaste medewerker aan de „Veerse Meer Gids" Cor van Heugten samen met Iwan Garay. De titel is: „Zeehengelen op kabeljouw, zeebaarsharder, geep en haai, met tips voor veilig bootvissen". U krijgt echter nog meer dan de titel u vertelt. Behalve de genoemde vissen, wordt er aandacht geschonken aan een veel groter aantal in de wateren voor onze kust voor komende vissen. Het kan ook eigenlijk niet anders. Hier zijn mensen aan het woord die wel heel veel over het onderwerp waarover zij schrijven weten. We zijn er over verheugd dat hier een enorm pakket ervaring door lezers kan wor den „meegenomen". Want bedenkt u wel dat aan dit werk een geweldig „research" ten grondslag ligt. Vele experimenten, wa renkennis, kennis van de wateren en een grote kennis van de wijze waarop de vis aast en waar deze zich ophoudt en wanneer, maken dit boek tot een handleiding, welke elke zeehengelaar of die het wil worden moet aanschaffen. Er zijn de laatste jaren verschillende sport vissers verdronken. Wij kennen Van Heugten als een van degenen die menselijk bewogen zijn door de vele verdrinkingsongevallen, welke niet zouden hebben plaats gehad als men wat meer kennis en inzicht in een aan tal belangrijke zaken zou hebben gehad. Ook daarom zijn wij blij dat er in een hoofdstuk een aantal tips gegeven worden over veilig bootvissen. Prijs 9,90.

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1970 | | pagina 18