Geen tweede woningnood in het Veerse meer gebied Watersporters opgelet In het hoofdartikel in dit nummer be toogden wij, dat er op dit ogenblik in het Veersemeer-gebied nog de mogelijkheid be staat zich een tweede woning te verschaf fen. Teneinde onszelf en de geïnteresseerden tijd en moeite te besparen, geven we hier onder een lijst van mogelijkheden. In Veere is het bungalowplan Buiten de veste". Een groot bungalowplan wordt hier gerealiseerd bij het zogenaamde kreken- gebied. Het plan is niet aan het meer ge legen; wel dicht daarbij. Voor inlichtingen: fa. Rodelko, Veere, tel. 01181-2 79. In Kamperland, direct aan het Veerse meer zijn nog bouwterreinen voor bungalows te koop. Men heeft hier een prachtig uit zicht op het stadje Veere. Dicht in de na bijheid is een groot bos met vrije wandeling. Voor inlichtingen; J. Lievense, Koestraat 74, Westkapelle, tel. 01187-3 44. Een aantal vaderlandse hengelsport-spe cialisten heeft de laatste jaren uitgebreide proeven genomen met polyester-visboten. visboot-trailers en buitenboordmotoren. De hoofdopzet van dit vergelijkend onderzoek was vooral na te gaan, welke visboten be trouwbaar waren, ook onder minder gun stige omstandigheden op ruw open water. Verreweg de beste resultaten zijn bereikt met de With-400; een grote polyester vis- boot, die zelfs op zee bij windkracht 5 nog volkomen betrouwbaar bleek. Met windkracht 7 zijn de consumentenonderzoekers zelfs nog een keer veilig door de branding op het strand van Westkapelle thuisgekomen. De beste boottrailer voor deze visboten, die door de N.V. Ido in Hendrik Ido Ambacht wordt geïmporteerd, bleek de Nautilus te zijn. Vooral het ,,550-type" (wel iets te zwaar voor deze boten van 115 kilo), bleek aan alle omstandigheden en alle bootvormen te kunnen worden aangepast. Ook de Trifoil, een speedboot met een soort catamaran bodem werd op deze trailer goed vervoerd. Ook deze speedboot deed het op ruw water uitstekend. Wie echter vooral een snelle be trouwbare visboot zoekt, méér dan een speedboot, zal eerder de open With-jol ver kiezen. Deze With-boten (ook het type 300 is erg betrouwbaar), worden sinds kort ver kocht aan het Veerse meer in Kamperland door jachtwerf Zwemer. Op de foto een With-300. De N 220 is de stoere achterkant van de With-400, die tot en met windkracht 7 op het Veerse meer te gebruiken is. Al zult u bij windkracht 3 tot 5 meestal al niet prettig meer vissen en beter thuis kunnen blijven. Dit jaar is op het Veerse meer ook de nieuwe zoutwaterbesten- dige Mercury-buitenboordmotor getest. De motor bleek ondanks het feit dat de boot met een 35 pk motor in de jachthaven van Kamperland bleef liggen (open en bloot) wei nig of geen zoutschade op te lopen. De nieu we toepassing van materialen bleek een open baring, die vele kosten aan onderhoud gaat sparen. Wie vooral op zout water vaart, doet er goed aan met deze zoutwaterbesten digheid rekening te houden. De nieuwe Mer cury's hebben een belangrijk pluspunt in de delta gekregen, al zijn er vandaag de dag net zo min slechte auto's als slechte buiten boordmotoren meer. We hebben geen enkel commercieel belang bij welke boot of motor dan ook. Omwille van objectief consumen ten-advies en voor de veiligheid van duizen den gezinnen met vissende vaders raden we echter With aan op Nautilus trailer en Mer cury motor. In Kortgene, in het bungalowpark onmid dellijk aan het Veerse meer gelegen. Er zijn beschikbaar een aantal door de architect Groosman uit Rotterdam ontworpen bun galows. Direct bij de moderne jachthaven ..Delta Marina". Inlichtingen: F. van Welzenes, Molendijk 2, Spijkenisse, tel. 01880-30 00. In Kortgene, binnendijks, direct bij de jachthaven Delta Marina" het „Deltona- park Kortgene". Hier worden 97 bungalows gebouwd op percelen variërend van 350 tot 99m2. De beplanting, groenstroken, wegen en riolering zijn in onderhoud bij de gemeente Kortgene. Inlichtingen: „A.S.D." n.v., Schuithaven 10, Zierikzee, tel. 01110-24 78. In Wolphaartsdijk zijn onmiddellijk achter de voormalige zeedijk, dicht bij de jacht havens een aantal bungalows klaargeko men. U kunt er zo instappen. Een modelwoning is te bezichtigen. Inlichtingen: J. Lievense, Koestraat 74, Westkapelle, tel. 01187-3 44. Door de rijkswaterstaat deltadienst is op verschillende plaatsen langs het Veerse meer een oeverbescherming aangebracht. Men heeft hier en daar de grintdam, wel ke de golfslag moet breken op enige afstand van de oever gelegd. Bij zomerpeil van het water komt deze grintdam juist onder het wateroppervlak. Aan de landzijde van deze grintdammen zijn bij „De Piet" en de „Schotsman" palen geplaatst. In de kom, tus sen de oever en deze grintbestorting is het ook voor kinderen veilig baden. De watersport dient er rekening mee te houden dat aan de buitenzijde van deze grintdam slechts ongeveer 70 centimeter water staat. U doet er verstandig aan uit de buurt van deze palen te blijven. De 1.50 meter-lijn zal door „Het Veerse Meer" met blezen worden gemarkeerd. 19

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1970 | | pagina 19