Over het veilig verzekeren van kampeerwagens Wandelen rond het meer Zag men vroeger op kampeerterreinen al leen tenten staan, tegenwoordig heeft elk zich respecterend terreinhouder wel een stuk grond gereserveerd voor kampeerwagens. De caravan, zoals veel mensen hem ook wel noemen, is een populair bezit geworden. De cijfers bewijzen het: steeds meer mensen gaan over tot aankoop van een kampeer wagen. Vaak zijn het wat ouder geworden kam peerders, maar ook wie eigenlijk het ge brek aan comfort in een tent verafschuwde en toch graag op reis ging zonder aan een hotel gebonden te zijn, gaat over tot aan koop van zo'n comfortabel, rijdend huisje. Biedt dit hen niet de mogelijkheid om de vakantie geheel vrij door te brengen op de plek die zij wensen? Hun kampeerwagen stelt hen nu ook mak kelijker dan voorheen in staat het vrije weekend buiten door te brengen. In ons landje met zijn wisselvallig klimaat is bij voorbeeld ook een beetje bijverwarming, vooral 's avonds, wel prettig, In een kam peerwagen kan men die zonder moeite mee nemen. En zo zijn er veel voordelen van een kampeerwagen te noemen. Maar daarvoor hebben wij dit stukje eigenlijk niet geschre ven. Wij wilden onze lezers wijzen op de mo gelijkheid hun rijdend bezit goed te verzeke ren. Zeker in het zo in opkomst zijnde re creatiegebied in onze provincie Zeeland zal het houden van vakantie, maar meer nog het doorbrengen van het vrije weekend, steeds meer opgang vinden. En daarbij zal He kampeerwagen een steeds belangrijker rol gaan spelen. Verzekeren. Een kampeerwagen is niet alleen een pret- *ig, maar ook een kostbaar bezit. Het is dan ook het beste dat men zijn wagen verzekert tegen mogelijke gevaren. En dat kunnen er nogal wat zijn. We denken bijvoorbeeld aan brand, explosie, blikseminslag, storm, dief stal, kwaadwillige beschadiging, botsen, slip pen, omslaan en zo zijn er nog wel meer vervelende ongelukken te noemen. Om nu eens precies de mogelijkheden van het verzekeren van een kampeerwagen te vernemen, zijn wij gaan praten bij het As surantiekantoor A. J. Provoost, Voorborch 2, te Middelburg. Daar heeft men ons aan de hand van de polis van een van de grootste verzekeringsmaatschappijen op het gebied van kampeerwagenverzekeringen, uiteen ge zet wat een eigenaar van een kampeerwagen nu het beste kan doen voor zijn bezit. Onderscheid Ten aanzien van het verzekeren dek king zegt de verzekeraar en te betalen premie wordt onderscheid gemaakt tussen de zogenaamde toer-caravans en de sta caravans. Daarbij geldt dan als voorwaarde dat de kampeerwagen uitsluitend privé ge bruikt wordt en dus niet in verhuur wordt gegeven. Toercaravans, de naam zegt het al, zijn die kampeerwagens waarmee men op vakantie gaat en van plek tot plek reist of waarmee men in het weekeinde er op uit trekt. Sta caravans kunnen natuurlijk wel rijden, maar zijn daar niet voor gebouwd. Dit zijn kampeerwagens die speciaal voor dat doel geconstrueerd zijn en waarvoor men een vaste standplaats uitkiest. Toer-caravans. Toercaravans kunnen verzekerd worden te gen de navolgende gevaren, en dan geven wij u getalsgewijs een achttal mogelijk heden: a. brand, explosie, zelfontbranding en blik seminslag; b. diefstal, verduistering en verlies; c. storm; c. enig zoals de verzekeraar het noemt en dat moet u gewoon letterlijk ne men van buiten komend onheil zoals botsen, slippen, omslaan en van de weg of te water raken; e. kwaadwillige beschadiging; f. repatriêringskosten in geval de kam peerwagen naar Nederland terug ver voerd moet worden als gevolg van schade aan de kampeerwagen of aan de trekkende auto; g. extra kosten verblijfskosten bijvoor beeld, indien de kampeerwagen door een gedekte schade-oorzaak dusdanig be schadigd is dat hij niet meer bewoon baar is. Vergoed worden dan de te ma ken kosten voor het huren van een ver vangende kampeerwagen of ander va kantieverblijf. Hiervoor geldt een bedrag van ten hoogste 50,per dag tot een maximum van 500,per schadege- beurtenis; h. wettelijke aansprakelijkheid indien de kampeerwagen in ongekoppelde toestand is, tot 400.000, Wat het wettelijke aansprakelijkheidsrisi co in gekoppelde toestand betreft, wijzen wij er nadrukkelijk op dat dit verzekerd dient te worden op de polis van de trekkende auto. Wat krijgt u vergoed indien uw kampeer wagen vernield wordt? Voor toercaravans worden door de eerder genoemde verzekeringsmaatschappij in ge val van totaal verlies de volgende afschrij vingspercentages aangehouden: isde wagen niet ouder dan 1 jaar, dan wordt de verzekerde nieuwwaarde vol ledig vergoed; is de wagen niet ouder dan 1 jaar, dan wordt 10 °/o afgetrokken; is de wagen niet ouder dan 3 jaar dan wordt 25 afgetrokken; is de wagen ouder dan 3 jaar, dan zal de dagwaarde de prijs die u op het moment voor de wagen zou krijgen als basis van de schadeafwikkeling dienen. Als u bij deze maatschappij een verze kering voor uw kampeerwagen afsluit, bent u gedekt voor schade die ontstaan kan bin nen Europa en ook nog in Aziatisch Turkije. En na het opsommen van al deze punten zult u ongetwijfeld willen weten wat zo'n verzekering kost. Men gaf ons op dat u als premie voor deze verzekeringsvorm moet betalen 12,5 pro mille over de huidige cata- loguswaarde. Sta-caravans. Sta-caravans worden verzekerd op een vaste standplaats en kunnen verzekerd wor den tegen de gevaren die wij ook bij de toercaravans genoemd hebben, en wel onder de punten a. tot en met e. alsmede onder punt h. Kosten als genoemd onder f. en g. zijn eenvoudig niet van toepassing op kam peerwagens met een vaste standplaats. Natuurlijk moet we! het vervoer van en naar een eventuele winterstalling verzekerd worden. De polis heeft daar rekening mee gehouden en dit vervoer is gewoon meever zekerd. Wel geldt dat het verzekeringsge- bied beperkt is tot Nederland. In tegenstelling tot de toercaravans wordt in geval van totaal verlies bij sta-caravans de dagwaarde voor de schadeberekening aangehouden. De premie voor een sta-caravan ligt ook lager dan die van een toercaravan, nameliik 10 pro mille, te berekenen over de huidige cataloguswaarde. Deze geldt alleen indien de sta-caravan voor genoegen gebruikt wordt, dat wil zeggen niet permanent wordt bewoond. Inventaris. Natuurlijk kleedt u uw kampeerwagen aan en richt u hem in. Die inventaris moet u natuurlijk net als bij een huis meever zekeren. Zowel voor toer- als voor sta caravans zijn de premies gelijk aan de pre mie voor de kampeerwagen. Eigen risico. Per schadegeval is voor de kampeerwagen en de inventaris tezamen een eigen risico van 50,- van kracht. Kleine schade moet u dus voor eigen rekening nemen, behalve als ze ontstaan zijn door brand, explosie, zelfontbranding, blikseminslag en diefstal. In al die gevallen krijgt u de volle vergoeding uitgekeerd. Begin café-restaurant „Oranjeplaat" bij de jachthaven in Arnemuiden. Vanaf het terrein de Muidenweg links op tot aan de Oranjeplaatweg, daar rechts af langs het nieuwe vliegveld tot daar waar de weg over de dijk gaat, dan scherp links onder langs de dijk voorbij het gemaal „De Piet" (rechts ziet men de Schengekreek waar eeuwen geleden zeegaande schepen voeren), scherp links naar boven de dijk op en aan de andere zijde naar beneden, rechts aanhouden en asphaltweg volgen met aan de linkerkant de kreek „De Piet" tot aan de T-kruising bij de landbouwhaven „De Piet", hier rechtsaf en de Muidenweg volgen tot aan het bord dat de ingang (dus niet de eerste weg) naar het dagrecreatieterrein „De Piet" aangeeft, hier kan men langs de oever van het Veerse meer wandelen tot aan de iandbouwhaven, dan rechts af de Muiden weg op tot aan de „Oranjeplaat". Wandeling van ongeveer 2 uur. Begin hotel-café-restaurant „Kamperduin" in „De Banjaard". Vanaf „Kamperduin" tot aan het benzine station, hier links het fietspad volgen tot aan de tweede dijk rechts, deze dijk volgen tot Kamperland, hier bij het bord jachthaven rechts af, de oude havendijk volgen, bij de weg naar de jachthaven rechts aan onder langs de dijk, dijk onmiddellijk aan de linker hand houden, voor de oude veersteiger kan men langs het nieuwe bungalowplan, daar voorbij langs de oever van het Veerse meer tot aan de Veersegat-dam, even rechts af en u bent weer bij uw uitgangspunt terug. Wandeling van ongeveer 2,5 uur. Begin hotel-café-restaurant „Kamperduin" in „De Banjaard". Vanaf „Kamperduin" rechtsaf de zeedijk op, langs restaurant „Duinlust" naar cam ping „Anna Friso", vervolgens door natuur reservaat tot aan de Sophiahaven (dit is een van de werkhavens ten behoeve van de afsluiting van de Oosterschelde), vervolgens in zuidelijke richting over de Mariapolderse- weg tot aan de provinciale weg, rechtsaf over het fietspad van deze weg tot aan het punt van uitgang. Wandeling van ongeveer 2 uur. 20

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1970 | | pagina 20