Een nieuwe aanwinst Hebt u het al eens gereden hengelsportvereniging „De Zandkreek" te Wolphaartsdijk. Er is nog een kleine mogelijkheid om uw visboot in Wolphaartsdijk in de sportvis- haven onder te brengen maar dan moet u er wel vlug bij zijn. Welzijn. De stichting Zeeland heeft een welzijns- dag georganiseerd, waar de professoren P. J. A. ter Hoeven en A. Kleyn ieder met een inleiding stof leverden voor discussie. Professor Kleyn betoogde o.a. dat een be leidsdoel alleen succes kan hebben als er een tweezijdige communicatie is. Informatie en inspraak moeten in de beleidsplanning worden opgenomen. Professor Ter Hoeven betoogde dat de welvaart met een koekoeksei kon worden vergeleken. De welvaart heeft een stuk vrij heid gegeven, maar op het ogenblik dat men de kansen wilde grijpen, bleek dat niet moge lijk te zijn. Het was wel een beetje veel van het goe de, toen in twintig discussiegroepen stof was aangedragen voor een forumdiscussie, levendig, soms fel van gedachten gewisseld werd tussen zaal en forum. Men kwam er in de meeste gevallen niet uit. Het onderwerp inspraak en industriali satie eiste alle tijd op. Er zullen een aantal werkgroepen worden gevormd waarin een aantal zaken die niet aan de orde konden ko men zullen worden ingebracht. Kleine visakte en bijdragebewijs in prijs ver hoogd. De bijdragen voor het vissen krachtens een kleine visakte en die voor het vissen met één gewone hengel worden, vergeleken met het aktejaar 1969/1970 met ƒ0,75 ver hoogd. Dat wil zeggen dat men met ingang van het nieuwe sportvisserijseizoen 1970/ 1971 5.75 voor een kleine visakte moet betalen en 3.voor een zogenaamd bij dragebewijs. De prijs voor de grote visakte is ongewijzigd gebleven n.l. 11, Nieuwe eilanden in het Veerse meer 1. Het onder de directie van de deltadienst van rijkswaterstaat gemaakte eiland „De Ar- neplaat" is praktisch klaar. Alleen zal Staatsbosbeheer er dezer dagen de be planting nog aanbrengen. Het is natuurlijk een groot probleem om in het uit de diepte van het meer opgezogen zoute zand iets te doen groeien. Men heeft een grote hoeveelheid stro door de bovenlaag gefreesd waarna men er gerst met graszaad heeft ingezaaid. En o wonder het geheel krijgt al een groen waas. Wilt u, watersporter, dit priile groen met ont zag voor de natuur aanschouwen en die ionge sprietjes niet in de zoute diepte stam pen? Het eiland is al vrij toegankelijk; de aanleggelegenheid is klaar. Gaat eens kijken, maar weest a.u.b. voorzichting. Het werk is uitgevoerd door de Fa. v/h J. Prins van Wijngaarden. Nieuwe eilanden in het Veerse meer II. Rijkswaterstaat-Deltadienst is gereed ge komen met de plannen voor de volgende twee eilanden. De tekeningen en de bestek ken hiervoor zijn gereed. Er wordt nog ge wacht op het fiat van het ministerie van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk en van het bestuur van ,,Het Veerse Meer". De Deltadienst stelt zich voor reeds na de bouwvakvakantie met het werk te starten. Het eiland ,,De Arneplaat" was de aan zet. Er kon wat ervaring worden opge daan, maar nu komt dan het grotere werk. De eilanden Schutteplaat en Mosselplaat zijn respectievelijk 5,4 en 5 ha groot. Zij worden gelijktijdig uitgevoerd. Zij krijgen beide een „haventje" en een spartelplas, ter wijl er door een speciale vormgeving reke ning mede is gehouden dat de schepen bij verschillende windrichtingen een „oppertje" hebben. Daar het voor de eilanden benodigde zand gewonnen wordt uit de uitgestrekte ondiepte tussen Veere en Kamperland, zal tevens de bevaarbaarheid verbeterd worden. Oeververdediging. Zoals wij al meermalen mededeelden is het noodzakelijk op vele plaatsen in het Veerse meer het afkalven van de oever tegen te In de nieuwe jachthaven van Arnemuiden liggen de motorkruisers van Beaver Ships" reeds op de liefhebbers te wachten. De fa. Gebr. Van Fraassen exploiteert onder deze naam het motorbootverhuurbedrijf. Dit is echter maar één van de aktiviteiten welke men in de jachthaven gaat ontplooien. Op het ogenblik wordt er hard gewerkt aan het café-restaurant Oranjeplaat" dat met Pinksteren klaar moet zijn. Daarom wordt er onder hoogspanning gewerkt. We spraken een dezer dagen met de be drijfsleider van dit nieuwe Horecabedrijf. We hebben n.l. steeds betoogd, dat er aan het Veerse meer te weinig middenklasse zaken te vinden zijn. Daarom waren we be nieuwd op welke wijze men deze nieuwe zaak zal gaan exploiteren. Tussen Veere en Wolphaartsdijk is geen horecabedrijf te vin den. In het gehele zuid-Sloe kon men tot nu toe geen kopje koffie kopen. Nu komt daarin verandering. Straks gaan de deuren open van het café-restaurant ,,0- ranjeplaat". De heer M. van der Valk zal u daar graag begroeten. Als chefhofmeester voer hij op verschillende passagiersschepen van de Rotterdamse Loyd en de K.N.S.M. Daar leerde hij de fijne kneepjes van het werkelijk gastheer zijn. Het kopje soep noch het uitgebreide menu hebben voor hem geheimen. Binnen zijn er met inbegrip van de kruk ken aan de counter 72 zitplaatsen. Op het terras met uitzicht op de haven en de Oran jeplaat komen 50 stoeien. Het ,,Oranjeplaat"-etablissement kan als een middenklasse-zaak worden aangemerkt. U bent welkom voor dat kopje koffie De snack-kaart vermeldt: Hamburgers, Cheese burgers, Loempia's, omelette, Russisch ei, enz. Interessant is echter het „Beavership- menu". Centraal op een zeer originele spijs kaart staat wat u daarin te wachten staat voor een redelijke prijs: Grape fruit-cocktail met sherry; heldere groentesoep; twee door bierbeslag gehaalde tong-fiIIets, overgoten met een romige toma tensaus; gegarneerd mei gemengde salade, doperwtjes, worteltjes en pommes croquet tes; coupe met drie soorten ijs, gegarneerd met slagroom. gaan. De afgelopen winter heeft rijkswater- staat-deltadienst grote gedeelten van de oever verdedigd door een grintbestorting. Daar is men nu praktisch klaar mee. Ook bij het dagrecreatieterrein aan ,,De Piet" was het dringend noodzakelijk een dergelijke ver dediging aan te brengen. Hier heeft men echter het nodige met het nuttige gecombi neerd. Men legde een grintwal op enige af stand van de oever. Op deze grintwal zullen nog staken worden gezet. Tussen de oever en deze grintwal is het veilig baden. De ouders hebben dus een visueel houvast tot hoever hun kinderen kunnen gaan. Bovendien zijn er in het water uitgebouw de zandbakken gemaakt voor de kleintjes, zodat deze met water en zand kunnen klie- een vaak tijdens de gehouden enquette ge uite wens. Te veel voor uw jonge kinderen? Wat zegt u dan van dit kindermenu? Fruit-cocktail kopje groentesoep; kinderbiefstuk met sa lade, appelmoes en frites. De prijs hiervan is 5,En daarom kunnen we u aanbe velen, loop er eens binnen en proef de koffie eens. Probeer dat menu eens of neem, wan neer u in dat zuid-Sloe eens rondgetourd hebt of gewandeld, wat van de andere lek kere zaken met wat stokbrood en proef daar bij de ,,vin du patron" die u per karafje (twee glazen) kunt bestellen. We wensen u, geachte lezer, een bon appetit en de firma goede zaken. ANWB Westerschelderoute 190 km. Langs de kust van West-Zeeuws-Vlaan- deren via Sluis, Aardenburg en Oostburg en door de Kanaalzone bij Sluiskil naar Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Met de veerdienst Perkpolder - Kruiningen naar Zuid-Beveland; door het fruitgebied rond Wemeldinge en Kapelle en de zogenaamde Zak van Zuid- Beveland naar Walcheren. De veerdienst Vlissingen - Breskens geeft dan weer aanslui ting op de route langs de Zeeuwsvlaamse- kust. ANWB Duivelandroute 106 km. Komend over de Zeelandbrug voert deze route langs het krekengebied van Ouwerkerk naar Bruinisse, via Dreischor, Brouwersha ven en Scharendijke naar de onvolprezen westhoek van Schouwen-Duiveland. Langs de zuidkant van dit vormalige eiland tenslotte naar Zierikzee. ANWB Midden-Zeelandroute 131 km. Deze route loopt op Zuid-Beveland gedeel telijk parallel met de Westerschelderoute. Daarna via Vlissingen, Middelburg en Veere over de Veerse Gatdam tussen Walcheren en Noord-Beveland. Via de vissersplaats Co- lijnsplaat over de Zandkreekdam terug naar Zuid-Beveland. Het kantoor van de ANWB in Middelburg verstrekt u de route. 8

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1970 | | pagina 8