Jaarverslag van de Prov. Ver. v. Vreemde lingenverkeer. Het jaarverslag van de Prov. VVV 1969 is verschenen. Veel informatie daaruit is reeds in de pers verschenen. Toch lijkt het ons nog wel zin te hebben in dit periodiek enkele feiten te memoreren. Uit de overnachtingscijfer blijkt, dat het jaar 1969 geen beter resultaat heeft opge leverd dan 1968. En dit nog wel niettegen staande het feit dat de weersomstandigheden uitermate gunstig waren en de vakantiesprei ding van de Nederlandse schoolvakanties en die van Noord-Rijn/Westfalen veel beter was dan in 1968. In het jaarverslag wordt de invoering van de B.T.W. en de toenemende vakantie van de zogenoemde zonnelanden als oorzaken van deze teruggang genoemd. Stilstand ook in de toeristenindustrie is achteruitgang. Er zal in de komende jaren rekening moeten worden gehouden met een minder spectaculaire groei van het verblijfstoerisme. De handhaving, c.q. de verbetering van de kwaliteit van het toeristisch product zal grote aandacht moeten hebben. Er wordt de laatste jaren een verschuiving geconstateerd in het gebruik van vakantie accommodatie. Van hotels en pensions gaat ihet naar het kamperen, het verblijf in cara vans, zomerwoningen en appartementen. In het verslag wordt geconstateerd, dat Zeeland steeds meer in trek komt bij sport vissers, Vooral van Belgische zijde is er een toenemende belangstelling. In de bevordering van de hengelsport ligt een mooie mogelijk heid van seizoenspreiding. Een brochure van de provincie Zeeland. Door de provincie Zeeland is onder de titel „recreatie en toerisme in Zeeland" een voorlichtingsboekje uitgegeven. De westhoek van Schouwen en Duiveland, de kuststrook van Walcheren aan de Noord zee, de kuststrook van West Zeeuwsch- Vlaanderen aan de Noordzee en Het Veerse meer worden als primaire gebieden genoemd waar de recreatie in Zeeland geconcentreerd is. We lezen dat de westhoek van Schouwen rond 50 kampeerterreinen heeft. De opper vlakte van droog Walchers Noordzeestrand is 113 ha. Uitgaande van gemiddeld 10 m2 droog zand per persoon bieden de Zeeuwse stranden plaats aan 345.000 personen. Re kening houdend met de nodige accommo datie en het feit dat de mens in doorsnee een kuddedier is, ziet men dan wel op veel plaatsen alleen vleesmassa's en geen zand. Een groot aantal onderwerpen wordt voorts nog even aangeroerd in de brochure. O.a. hengelsport en dijkrecreatie, de verbindin gen, het Zeeuwse meer, het Grevelingen- bekken, particuliere en overheidsinveste ringen en zelfs wordt nog even de toeristen belasting genoemd, waarvan gezegd wordt dat het provinciaal bestuur een voorstan der is. De afdeling voorlichting van de provincie Zeeland zal u gratis graag deze brochure zenden. Holland Hostess Team. Door het Nationaal bureau voor Toerisme is in samenwerking met de provinciale VVV's het Holland Hostess Team opgericht. Het is bedoeld als een groep jonge re presentatieve gastvrouwen met een speciale taak. Zowel bij de overheid als het bedrijfsleven, maar ook toeristische organisaties blijkt behoefte te bestaan aan iemand die de tijd en de kennis heeft om buitenlandse relaties gastvrij te ontvangen. De charmante hostess kan uw gasten voor of na zakelijke besprekingen rondleiden, op excursies vergezellen, bij het inkopen assis teren of hen over Nederland en zijn toeris tische attrakties voorlichten. Eén van deze charmante jongedames me juffrouw Marcus is gedetacheerd bij de pro vinciale VVV in Zeeland. Maakt u hier eens een afspraak om uw relaties het Veerse meer te laten zien. Verontreiniging zeewater bij Vlissingen. Een publicatie van de Belgische verbrui kersunie over de verontreiniging van o.a. het zeewater van Vlissingen heeft zo hier en daar nogal wat verontrusting verwekt. Te recht. Hoewel van de zijde van de overheid men zich haast om te beweren dat de proe ven niet op de juiste wijze zijn genomen en men overigens ook veel kritiek heeft op de wijze van onderzoek, blijkt toch zo lang zamerhand wel, dat het zeewater bij het bad- strand van Vlissingen nu en dan sterk ver ontreinigd is. Het gemeentebestuur van Vlis singen haast zich om te verzekeren dat er zeker geen sprake is van een noodtoestand. Het is echter niet uitgesloten, dat t.z.t. maatregelen zullen moeten worden getroffen om het te lozen afvalwater te steriliseren. De lozing bij Vlissingen zelf is het grootste probleem. Uit de Vlissingse rioleringsmonding vloeit onbehandeld rioolwater. Vooral bij af gaand tij is er een sterke verontreiniging. Wil men Vlissingen tot een badplaats van allure gaan maken, dan zullen er toch wel op zéér korte termijn maatregelen getroffen moeten worden om die verontreiniging te be strijden. Dit zal zeer veel geld kosten, maar we dachten zo, dat als de bestaansmogelijk heden voor Vlissingen als belangrijke re creatiegemeente dreigen te worden aange tast deze verbetering iedere prijs waard is. Congres recreatie en wonen. Op 14 oktober a.s. zal de Stichting Re creatie in „De Doelen" te Rotterdam een congres wijden aan het onderwerp „Re creatie en wonen". In de morgenuren zijn er een aantal in leidingen; de middag zal staan in het teken van de open discussie. Pinksterwedstrijden op Het Veerse meer. Ter gelegenheid van de Internationale wed strijden welke gedurende de Pinksterdagen op het Veerse meer werden gehouden hield de jachtclub Veere in haar verenigingslokaal op 16 mei een ontvangst. Deze receptie had een zeer geanimeerd verloop. De Royal Belgian Sailing Club bood officiële personen en haar medewer kers ter gelegenheid van die zeilwedstrijden op zondag 17 mei in het verenigingsgebouw in Veere een koud buffet aan. Hierbij werden aan een aantal medewer kers plaquettes in de vorm van een oud- Hollandse tegel aangeboden. Strand bij Vrouwenpolder. Een gedeelte van het strand bij Vrouwen polder zal met palen en nylon draad als zwemstrand worden gemarkeerd. Hierdoor zal het niet mogelijk zijn dat gedurende de bouwvakvakanties binnenvaartuigen hier meren. Nog steeds is er geen oplossing gevon den voor het maken van voorzieningen op of bij de Veerse dam bij Vrouwenpolder. Ook dit seizoen zullen er nog geen toilet ten zijn. Ook is men er nog niet in geslaagd om een vergunning te krijgen voor het bou wen van een paviljoen. Het blijft een droeve zaak, dat op een der gelijk punt waar massa's mensen korte of langere tijd vertoeven niet de minste accom modatie aanwezig is. „Les deux chapeaux" in Kortgene. In de Kaaistraat, vlak bij het hotel-café- restaurant „De Korenbeurs", hebben de he ren Damstee, Hoogendoorn en Willemijn Cor- nelisse, de echtgenote van Hoogendoorn, een atelier geopend. In „Les deux chapeaux" zijn niet alleen werken van de kunstschilder Hoogendoorn geëxposeerd, ook vindt u er werk van an deren. De door Willemijn Cornelissen ge maakte WIBO-beestjes zijn grappige vor men van kunst. Ook kan men er werkelijk geinige poppen zien. We zijn erg blij met het door dit drietal getoonde initiatief. Met de toenemende dag recreatie in het Veersemeer-gebied is er zeker een toekomst voor dit type zaak. De verschrikkelijke kitsch welke men in het al gemeen in toeristenoorden te koop aanbiedt, is naar onze mening echt niet alleen een be wijs van het gebrek aan smaak bij het pu bliek. Het is reeds duidelijk geworden dat een groot aantal vakantiegangers liever een betaalbaar stukje kunst dan een prul uit een souvenierfabriek mee naar huis nemen. We wensen dit trio alle succes bij hun on dernemen. Boutique „De Gulden Lelie". Dit staat op een kunstig uithangbordje, aan een van de oude gevels van de kaai in Veere. Vlak bij de bekende Schotse huizen, staat daar een van de panden uit de 15e eeuw. Hier woont de bekende architect Van Be- veren met zijn echtgenote. „Het Baurdeaux Oxhooft" heet het nu. Maar de bouwers ga ven het de naam „De Gulden Lelie". In dit ruime pand, waar de voorkamer toch eigelijk nooit werd gebruikt, kunt u in de zomermaanden binnenlopen en de vele mooie dingen welke daar zijn uitgestald be kijken en als er wat naar uw smaak bij is, kopen. 11

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1970 | | pagina 11