Opening vliegveld in het Noord-Sloe Foto: Studio" Vakfotografie, Goes Zaterdag 21 juli j.l. was er groot feest in de gemeente Arnemuiden waar in het Noord-Sloe door de Commissaris der Ko ningin Mr. J. van Aartsen met het afschie ten van een lichtkogel de boven het nieuwe viiegveld rondcirkelende luchtvloot tot lan den werd genood. Er was veel zon, er waren trotse stich tingbestuurders met aan het hoofd de voor zitter de heer D. F. P. Hoegen en de toe spraken logen er niet om: na vele moeilijk heden en bezwaren welke moesten worden overwonnen, was men blij dat voor het eerst na de oorlog midden-Zeeland weer was opgenomen in een luchtnet. Er was een groot gezelschap genodigden. Vriendelijke woorden werden gezegd aan het adres van het bureau F. C. de Weger uit Rotterdam waar het ontwerp van is en tot de uitvoerder van het werk de Neder- landsche Heidemaatschappij. Burgemeester Hack van Arnemuiden was natuurlijk blij dat het zijn gemeente was waar nu een verbinding met de randstad en ver daarbuiten tot stand gekomen is. Met het recreatieplan .Oranjeplaat" naast de deur kon hij nu aanbevelen: ,,Woon in Lille en leg uw boot in Arnemuiden". Mèt de burgemeester van Arnemuiden kunnen we blij zijn met deze luchtverbin- ding. Dit past volkomen in het pakket van mogelijkheden van het Veerse meer. Bij de huidige exploitatie zal het vlieg veld steeds weer een aardig kijkspel bieden. Wat wij niet hebben gehoord in de toe spraken, maar hier toch nog wel eens wil len vastleggen, is dat het zeker niet zo moet worden gemaakt, dat er zwaardere vlieg tuigen en/of straalvliegtuigen op de baan kunnen neerstrijken. Het Noord-Sloe is een belangrijk recreatiegebied. Mini-bulderbanen passen hierin zeker niet. Straks gaat de N.V. Nationaal Vliegtuig- beheer de ruggegraat aan het vliegveld ge ven. Deze N.V. gaat er o.m. een stationsge bouw met hangar neerzetten. En dan wordt op 1 juli officieel een nieu we luchtlijn geopend waarin het Noord-Sloe is opgenomen. We willen het grote belang van deze nieuwe luchtlijn hier nog eens extra onder strepen. Natuurlijk zal de industrie hierbij zeer zijn gebaat. Maar niet minder groot zijn de voordelen voor de recreatieve ontwikkeling van het Veersemeer-gebied. Rotterdam en Lille liggen straks naast de deur. In het volgend nummer van dit periodiek willen wij eens wat uitvoeriger ingaan op de belangrijkheid van deze nieuwe luchtlijn. Gehele seizoen: Veere ,,De Spreeuwenpot-combinatie: Demon stratie pottenbakken op zaterdagavond. Tevens boets-in en draai-in. Zie aan plakbiljetten. Tot en met 27 september (Middelburg) ..Miniatuur Walcheren", Molenwater. Reuzenmaquette van het eiland Wal cheren op 1/20 van de ware grootte. Geopend t.e.m. 30 juni en van 1 t.e.m. 27 september van 9-18 uur en van 1 juli t.e.m. 31 augustus van 9-22 uur; 's avonds sprookjesachtig verlicht. Entree volwassenen 1,75; kinderen 0,70. 15 juli (Vrouwenpolder) Muziek en drumband 19.30 uur. 18 juli Nachttocht voor motorjachten WV Kamperland". 18 juli t.m. 30 augustus (Middelburg) „Klee, Twomly, Heyboer, maar ook merklappen, schrijfvoorbeelden en cu- rosia" in de Vleeshal van het Stadhuis. 18 juli (Meliskerke) Ringrijden 22 juli (muziek Serooskerke) Lampionoptocht, ketelmuziek en kamp vuur in Vrouwenpolder. 13

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1970 | | pagina 13