Recreatiegemeenschap „HET VEERSE MEER" hield voorjaarsvergadering 23 juli (Middelburg) Eerste folkloristische dag op het Mo lenwater, 29 juli 's Middags strandfiguren, voetbal Vrou wenpolder-badgasten; 19.30 uur. 1 augustus Uitnodigingsclubwedstrijd Veersemeer- stertocht voor zeil- en motorjachten georganiseerd door WV Noord-Beve land en WVW. 5 augustus (Vrouwenpolder) Muziekkorps Westkapelle; 19.30 uur. 8 augustus Vossenjacht ('s middags) waterskide monstraties ('s avonds); 's avonds prijs uitreiking met ,.bal". WV ..Kamperland". 12 augustus Draaiorgel ,,De Sater"; 20 uur te Vrouwenpolder. 15 augustus Nachttocht op het Veerse meer voor alle typen jachten, georganiseerd door WV ,,De Arne". 15 augustus Mosseltocht; toertocht voor motorbo ten en zeiljachten met hulpmotor. Kortgene - Colijnsplaat VV., georgani seerd door WV Noord-Beveland". 19 augustus (Vrouwenpolder) muziekkorps „Westkapelle"; 19.30 uur. 22 augustus Zeilwedstrijd voor alle typen zeil boten WV „Kamperland". 23 augustus Oosterscheldetocht voor motorjachten, WV „De Arne". 23 augustus Clubwedstrijd voor kajuitjachten op de Oosterschelde; ook ongemeten jachten, WV „De Arne". 23 augustus Teamwedstrijd in de OK-klasse tussen RYCB en WVW. 29 en 30 augustus Open internationale zeilwedstrijden voor Finn., OK, Vaurien, FJ en 420, geor ganiseerd door WVW, RYCB. RBSC en JCV. 29 en 30 augustus Open zeilwedstrijden voor RORC-jach- ten I. II, III, IV en V en voor ronde en platbodems, georganiseerd door RYCB, RBSC, JCV en WVW. 5 september Foto-puzzle-tocht, 's avonds prijsuitrei king met „bal". WV „Kamperland". 6 september Clubzeilwedstrijden op het Veerse meer voor diverse klassen open jachten georganiseerd door WV „De Arne". 12 september Onderlinge clubwedstrijd voor motor schepen, georganiseerd door WV „N.- Beveland". 13 september Zandkreekrace; onderlinge clubzeilwed strijd voor alle klassen, georganiseerd door WV „Noord-Beveland". 19 september Wedstrijd sportvissen „De Zandkreek". 15.30 - 17.30 uur bij de dijkval van Kats. 19 en 20 september Clubzeilkampioenschappen in de 16m- klasse WV „De Arne". 27 september Onderlinge clubzeilwedstrijden om de Op 4 juni j.l. was het algemeen bestuur van „Het Veerse Meer" in vergadering bij een in het café-restaurant „Oranjeplaat" te Arnemuiden. De vergadering stond onder voorzitter schap van M. J. Poelje. Op de vergadering waren voor het eerst aanwezig de vertegenwoordigers van de gemeente Goes de heren J. Lindenberg en G. J. Eshuis. Gezien de explosieve ontwikkeling van de watersport, waardoor het waarschijnlijk kan worden geacht, dat de jachthavens rond het Veerse meer in het seizoen 1971 vol zullen zijn, besloot de vergadering aan de Tech nische Adviescommissie te verzoeken op welke wijze het maken van nieuwe ligplaat sen het beste kan worden gerealiseerd. Ook de ontwikkeling van de dagrecreatie maakt het noodzakelijk dat, met als richtlijn het basisplan 1967, een tweetal grotere pro jecten worden uitgewerkt. Twee gebieden vragen om nadere uitwer king van de geboden oevercapiciteiten, t.w. het gedeelte tussen Arnemuiden en Wol- phaartsdijk en als tweede project het weste lijk deel van het meer tussen het strand van Vrouwenpolder en de Schotsman, ver bonden met een in de toekomst grotere mo gelijkheden voor recreatie biedende Veerse- dam. De kosten verdeling was op de vergade ring een onderwerp van beraadslaging waar men niet „uit kwam". Burgemeester Hack van Arnemuiden be pleitte een kostenverdeling met als basis het inwonertal van de aangesloten gemeen ten. Een deel van de vergadering vond dit echter niet juist. Besloten werd wel op het ogenblik de huidige verdeelsleutel te hand haven maar te bestuderen of er een betere snelheidsbeker, alle klassen, georgani seerd door WVW. 27 september Behendigheidswedstrijden voor motor boten. georganiseerd door WV „De Arne". 17 oktober Wedstrijd sportvissen „De Zandkreek", 14- 16 uur bij de dijkval te Kats. 12 december Wedstrijd sportvissen „De Zandkreek", 13-14.30 uur bij de dijkval te Kats. Aan de wedstrijden georganiseerd door de WV „De Arne" kan, met uitzondering van die voor het clubkampioenschap, ook worden deelgenomen door leden van zuster verenigingen. mogelijkheid voor de kostenverdeling kan worden gevonden. Het bestuur vernam van de directeur, dat er een folder zal worden samengesteld waar in de watersporters op het Veerse meer nog eens extra op een aantal „vuistregels" voor gebruik van het meer zullen worden ge wezen. Door het dagelijks bestuur werd het jaar verslag 1969 aan het algemeen bestuur aan geboden. Over het peil van het water wordt o.a. gezegd, dat er in beginsel overeenstemming is bereikt om het peil van het water in de maand september van ieder jaar slechts met 30 centimeter te verlagen in plaats van met 70 centimeter. Er zijn televisie- en radio-uitzendingen gewijd aan het Veerse meer. Vele malen werd in de pers aandacht besteed aan het gebied. Nog een groot aantal andere zaken wor den in het verslag genoemd. Omdat dit alles reeds meer of minder uitgebreid in de Veerse Meer Gids werd gepubliceerd, zul len we er hier niet nader op ingaan. Na de algemene bestuursvergadering zat het bestuur met een aantal genodigden aan een lunch, welke op voortreffelijke wijze was verzorgd door de gerant van café-restau rant „Oranjeplaat". Met het vlaggeschip van de rijkspolitie de R. P. 18 werd vervolgens een werkbezoek gebracht aan het Veerse meer. Foto: C. de Buck, Veere 14

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1970 | | pagina 14