Zwemstrand Vrouwenpolder. Door het recreatieschap ,,Het Veerse Meer" is de afgelopen zomer in het water voor het bekende strandje bij Vrouwenpolder met paien, nylondraad en drijvers een mar kering ten behoeve van de baders en zwem mers gemaakt. De oever loopt hier op korte afstand van het strand tamelijk steil af. Juist voor ouders met kinderen is het be langrijk de kinderen te kunnen aangeven hoe ver ze mogen gaan. De schippers van de binnenschepen welke anders met de kop op het strand lagen, waren door deze afpaling genoodzaakt een andere ligplaats te zoeken. Met behulp van de dienst van de Rijks havenmeester is er een oplossing gevonden. Een groot aantal binnenvaartuigen koos lig plaats bij de Veersedam. Een enkeling was de drukte veel te groot en ging voor anker achter de Haringvreter of zocht de ligplaats in de Schengekreek op. De drukte op de dammenweg was groot. Vaak was het parkeerterrein te klein en wa ren de auto's aan weerszijden van de dam menweg over een grote afstand geparkeerd. Geen kopje koffie. De hoek bij de Veersedam aan de Wal- cherse zijde oefent op velen een grote aan trekkingskracht uit. Vele duizenden komen hier in de zomermaanden. Men komt hier voorbij, zet zijn auto op het parkeerterrein en beklimt de trappen van de dam om van het prachtige uitzicht te genieten. Of men zoekt het Noordzee- of Veersemeerstrand op. Voor al deze bezoekers is niet de minste ge legenheid om eens even de handen te was sen of voor een andere noodzaak zich terug te trekken. Een tweede houten bouwsel is er nu ver rezen naast het er al zomer en winter staan de. De druk op deze voor de recreatie zo be langrijke hoek wordt hoe langer hoe groter. Wij vragen ons af of het zo veel gevraagd is om hier een paviljoen te zetten waar men de in de wijde omgeving niet verkrijgbare lafe nis kan kopen. Het zal in het geheel geen probleem zijn om aan de vergunning voor het exploi teren van een dergelijk bedrijfje de voor waarde voor het hebben van een aantal openbare toiletten te koppelen. Afkaiving strand bij Vrouwenpolder. Het zomer- en winterpeil van het Veerse meer is al vele malen gewisseld en nog was er geen oplossing voor de steeds verder gaande afkalving van het mooie stukje strand bij de Veersedam. Naar wij vernamen is er echter nu reden om aan te nemen, dat binnen zeer afzienbare tijd een plan uit de bus komt, waarmede alle er bij betrokken partijen het eens zijn. Het is n.l. een kwestie van technische uit voering en beschikbare financiën. Verheu gend is, dat bij een bespreking, welke hierover op het stadhuis van Veere werd gevoerd, ieder het er over eens was, dat dit mooie stukje oever moest worden gered. Niet alleen vervult het een belangrijke functie voor de oeverrecreatie, maar ook als terminus voor de watersport komt het meer en meer in trek. Men ligt er met zijn boot onder het ..oppertje" van het duinterrein. Men is het eens over de belangrijkheid van het projekt. We mogen verwachten, dat er een financieel, technisch en landschap pelijk aanvaardbaar plan „uit de bus" komt. Een nieuw periodiek over toerisme en re creatie. Bij de uitgeverij Wolters-Noordhoff N.V. in Groningen is, onder auspiciën van het Ne derlands Wetenschappelijk Instituut voor Toe risme in Breda, verschenen het kwartaaltijd schrift „KONTOEREN". In de verantwoording schrijft de redaktie dat men regelmatig in dag- en weekbladen en in toeristische informatiebulletins gecon fronteerd wordt met vraagstukken op het ter rein van „toerisme" en „recreatie". Er worden een aantal artikelen genoemd welke in de afgelopen tijd in de dagbladen werden gepubliceerd. Deze onderwerpen behoeven een kritische beschouwing. Ofschoon zowel in Nederland als België een aantal toeristische en rekrea- tieve tijdschriften verschijnen, komen hierin de achtergronden van feitelijk gebeuren niet of nauwelijks ter sprake. Door met name de berichtgeving over ge beurtenissen op het gebied van „toerisme en recreatie" in een breder toeristisch kader te plaatsen, tracht „Kontoeren" het inzicht in de samenhang van het toerisme met de totale maatschappelijke ontwikkeling te ver groten. De abonnementsprijs is 16,per jaar. Bungalowterrein in het bestemmingsplan „Osanjeplaat". In het recreatieplan „Oranjeplaat", gele gen aan het Veerse meer in Arnemuiden zal volgens een besluit van de gemeenteraad het bouwrijp maken van het bungalowterrein rond de kreek door de gemeente worden uitgevoerd. Er zullen 54 bungalows voor zomerbe- woning mogen worden gebouwd. Hiervan komen er 31 aan het water met een eigen steiger. De overigen worden dicht bij het water gesitueerd en hebben een gemeen schappelijke steiger. De gemeente Arnemuiden heeft de grond in erfpacht van de dienst der domeinen. Het is de bedoeling dat de percelen in onder erfpacht worden uitgegeven. De onder-erfpachter zal als bijdrage in de door de gemeente verschuldigde kosten van bouwrijp maken van het aan de onder-erf pachter toegewezen perceel aan de ge meente een bijdrage ineens verschuldigd zijn. Deze bijdragen zijn door de gemeenteraad voor ieder perceel afzonderlijk vastgesteld. Op het gemeentehuis van Arnemuiden zal men u gaarne verdere informatie verstrekken. Phoenix-caisson bij Vrouwenpolder. Velen die over de dijk van Veere naar Vrouwenpolder reden, hebben zich in de loop van de jaren afgevraagd wat die enorme betonnen kolos bij de werkhaven van Vrou wenpolder daar deed. Het is een van die betonnen hulpstukken, waaruit de noodhavens bij de landing in Nor- mandiê werden opgebouwd. Deze was niet nodig en is door de Deltadienst van rijks waterstaat naar Zeeland gehaald om als reserve-sluitmiddel bij de dichting van de Veersedam te dienen. Hij was niet nodig. En nu lag hij daar jaren lang vóór het stukje schor bij de dijk. Een monument voor het vakmanschap waarmede de invasie werd uit gevoerd waardoor wij konden worden be vrijd. Maar ook een monument voor het vak manschap van de waterstaatsmensen, die met dit soort betonnen dozen de zeegaten weten te sluiten en daardoor het gevaar voor een watersnood weten te verkleinen. En nu is dit monument verdwenen. Het is naar de werf „De Schelde" in Vlis- singen versleept, waar bepaalde voorzie ningen zullen worden aangebracht. Daar na wordt het naar de Brouwersdam getrans porteerd. Hier zal het als reserve blijven liggen. HISWA Paper Boat Show. De Nederlandse Vereniging voor Handel en Industrie op het gebied van Scheeps bouw en Watersport, HISWA is de belang rijkste organisatie op haar gebied. Leden van deze organisatie zijn o.a.: jachtontwerpers, jachtwerven, makelaars, commissionnairs en agenten in pleziervaar tuigen, importeurs, dealers en wederverko pers van binnen- en buitenboordmotoren, fa brikanten van en handelaren en agenten in onderdelen en toebehoren van pleziervaar tuigen, jachthavens en winterbergingbedrij- ven, enz. De wel meest spektaculaire aktiviteit wel ke de HISWA ontwikkelt is de HISWA-ten- toonstelling. Jaarlijks in de maand maart wordt een van de aller grootste internatio nale watersport- en kampeertentoonstellingen in het RAI-gebouw aan het Europaplein in Amsterdam gehouden. In 1971 is dit van 5 tot en met 14 maart. Hier tonen honderden exposanten uit bin nen- en buitenland de beste en mooiste pro ducten en artikelen op het gebied van de jachtbouw en aanverwante industrieën. Meer dan 200.000 bezoekers zullen hier de boot van hun dromen komen zoeken. Maar niet ieder kan naar deze befaamde tentoonstelling komen. Daarom heeft de vereniging een „HISWA paper boat show" uitgegeven. In een bijzonder goed verzorgd boekwerk wordt een goed, zij het ook beperkt, over zicht gegeven van de producten van de be langrijkste Nederlandse ondernemers op het gebied van de jachtbouw en aanverwante be drijven. 14

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1970 | | pagina 14