S P#°R T V I S SE N Record regenboogforel in Engeland gebroken neem vakantie in voor. of nazomer Let op Veerse meer mijd de piek Voordelen Minder vakantieverkeer op de weg. Meer rust op caféterrasjes, in de parken, in de zwembaden en op het strand. Meer piaats in treinen en autobussen, Meer keuzemogelijkheden voor het vinden van een plaats in hotels, appartementen, pensions, maar ook het goede kampeerplekje. Meer mogelijkheid voor een vakantie om eens extra uit te rusten.. DAAROM Het is zeker gerechtvaardigd om bovenstaande aanbeveling van de stichting recreatie nog eens onder uw aandacht te brengen. Hoewel we ons kunnen voorstellen dat het grootste deel van de vakantie in de hoog- zomer-maanden genoten wordt is het zeker de moeite waard om wat dagen in reserve te houden voor het najaar. Waarom zou u niet eens een lang weekeinde in de maanden september of oktober naar het Veerse meer komen? Wij zijn er van overtuigd, dat u het zeker niet bij die ene keer zult laten Het bos is dan zo mooi, de wandelingen langs het Noordzeestrand of langs de Veerse- meer-oever zijn een openbaring. Juist in deze maanden zijn de Zeeuwse luchten prachtig. Wij noteren hieronder enkele adressen, welke u een gerieflijke verblijfs-accommodatie bieden Motel ,,De Walvis", Vrouwenpolder, Telefoon 01189-15 86. S. de Visser, Vrouwenpolder, Telefoon 01189-14 14. Hotel-café-restaurant „Kamperduin", Kamperland, Telefoon 01107-4 66. Hotel-café-restaurant „De Campveerse Toren", Veere, Telefoon 01181-2 91. O, Half april van dit jaar heeft een 23-jarige Britse hengelaar Brian Jones uit St. Ives in Huntingdonshire met een regenboogforel van ruim 8 Engelse ponden 14 oz. en 12 dr. (dat is bijna 8 pond Nederlands gewicht) het 46 jaar oude Engelse record gebroken. De vangst werd in Packington bij Coven try gemaakt. En het betrof een regenboog forel, die vele jaren tevoren was uitgezet. De lengte van de vis wordt niet vermeld, maar we moeten aannemen, de de lengte rond de 75 cm moet liggen. In de meeste wateren van goede kwaliteit worden deze record lengte en -gewicht bereikt na 5 tot 6 jaar. U mag veilig aannemen, dat we op het Veerse meer en Brielse meer nog grotere kanjers gaan vangen. Er zijn nu al exem plaren van 7 pond gevangen, nota bene vis van nog geen 4 jaar. Het Veerse meer is dermate voedselrijk en gunstig voor deze rovers, dat dit Britse record in Nederland geklopt kan worden. Nu we toch weer over recordvangsten hebben. Het zeebaarsrecord in Engeland F. C. Borley uit Felixstone in Suffolk dateert nog van 1943. Het was een kanjer van 18 Engelse ponden en 2 oz., dus ongeveer 16 pond oftewel 8 kilo. Ook een flinke joekel... Wie vangt ze groter? Er staat een visboek „Zeehengelen" op zeebaars, kabeljauw, enz. Uitg. Veen, Am sterdam, als prijs op. Wie een melding maakt, moet wel een betrouwbare getuige hebben. FISCUS SLAAT WORMENSPITTERS KNOCK-OUT, De inspectie van de Belastingen in Zee land heeft een aantal belasting-aanslagen in de bus van de Zeeuwse wormspitters gedeponeerd, die rampzalige gevolgen voor de zeehengelsport dreigen te krijgen. Een aantal zagers- en wormspitters wil wel toegeven een lekkere bijverdien ste aan deze aas-handel te hebben gehad, maar ze ontkennen ten stelligste dergelijke grote bedragen te hebben verdiend, waar voor ze nu worden aangeslagen. In feite heeft de fiscus kennelijk in be paalde gevallen pro forma aanslagen opge legd, omdat de belastingdienst de indruk had, dat „de uitbaters" van dit lucratieve bedrijf, kapitalen verdiend hadden. De ge volgen van deze actie van de fiscus dreigen rampzalig te worden voor de aasvoorzie ning. Een aantal bekende wormenspitters heeft het bijltje erbij neergegooid. Ze ont kennen pertinent inkomsten te hebben gehad zoals de fiscus die veronderstelt. De zaak heeft twee kanten. We kunnen ons indenken dat de belastinginspecteurs in Zeeland en Brabant hun graantje willen meepikken van de inkomsten van deze aas handelaren. Het is echter niet alles goud wat er blinkt. Als we alleen de laatste win termaanden bekijken is het zelfs zo, dat deze mensen het zout niet in de pap ver dienden. Ze konden er niet op uit. Het aan tal hengelaars in dit slechte winterse weer met veel gladheid en mist was minimaal. Bovendien is de hete zomer soms een strop geweest, omdat het gespitte aas vaak bin nen 20 uur bedierf en niet meer bruikbaar was. Ook de hengelsporthandel heeft soms vele kilos kostbaar aas weg moeten gooien. Niemand betaalt graag belasting. En zeker niet teveel. En we hebben dan ook begrip voor de wormenspitters, die kenne lijk wat al te stevig door de belasting-in specteurs zijn aangepakt. We geloven op recht, dat als deze mensen hun ware om zetten kunnen bewijzen, de inspecties beslist hun aanslagen zullen aanpassen. Voorlopig dreigt een enorm aastekort, wat de Zeeuwse recreatie flinke stroppen gaat bezorgen Bovendien wordt het gevaar groot dat steeds meer particulieren zelf hun aas gaan steken. En dat kan weer tot extra scha de aan de dijken, mosselpercelen en andere waterstaatszaken leiden. We menen dat ook wormenspitters belasting moeten betalen. En dat ze een aanslag op hun verdiensten krijgen is volkomen terecht. Ook de wel denkende aashandelaren maken daar geen bezwaar tegen. De fiscus heeft van zijn kant weinig kijk op de werkelijke omzetten. Vandaar die ambtshalve aanslagen, die bijzonder hard zijn aangekomen. Duizenden hengelaars drei gen de dupe te worden omdat de hele aas voorziening dit voorjaar dreigde spaak te lopen. Er zijn nu al grote gezelschappen per autobus in Zeeland onverrichterzake naar huis moeten terugkeren, omdat er geen aas was. Zelfs al zouden de wormenspitters ge middeld een paar duizend guldens meer verdienen dan de fiscus weet of aantoont, dan nog is de uiteindelijke strop voor het algemeen welzijn groter als de zagerstekers de riek erbij neergooien. Zonder aas geen zeehengelaars, dus minder toeristen, vakan tiegangers en dagjesmensen. Misschien zijn er in de ogen van de be lastinginspecteurs ook wel enkele aashan delaren, die de fiscus tot nog toe mooi te pakken hebben gehad. Ook dat willen we objectief oordelend, niet ontkennen. Maar de reactie, onder andere van de zagerstekers in Middelburg is dermate fel opgewonden, dat we toch de stellige indruk krijgen, dat som migen te hard zijn aangepakt. C. van Heugten. Foto: „Studio" Vaktotografie, Goes 16

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1970 | | pagina 16