Hebt u het al eens gereden INFORMATIEKANTOREN lijnen en vormen van bloemen en blad, ver lucht met sierlijke grassen en kleine rolronde struiken. Gele rolklaver staat er volop. In de midzomer ziet het er geel van de rolklaver, heelblaadje, Jacobskruiskruid en teunisbloemen, die ik nergens anders langs een dijk zo veelvuldig vond als hier. Dit geel is vermengd met het wit van de scher men van de wildepeen, wilde bertram en composieten ais margrieten en kamille. Het rose is o.a. vertegenwoordigd door wilgen roosjes, stalkruid en kattendoorn, het paars door de vogelwikke, het rood door mooie klaprozen. Hier en daar, tussen de bazalt vond ik zowaar nog enkele pollen lamsoor. Dat is wat anders dan de zulte (blauwe zee-aster), die in de volksmond „lamsoor" wordt genoemd, die vanaf de zeedijk tot aan de waterlijn hier bij tienduizenden staan en het gehele gebied van eind augustus tot diep in oktober diep paars kleurt. Vooral langs de oever van de kronkelige kreek is de zulte fors opgeschoten, evenals een brede rietkraag, die hier na de afsluiting in 1961 is ontstaan en die zich zo goed ontwikkelde, dat al enkele jaren geleden de eerste riet gorzen er in gingen nestelen Maar nu komen we op de vogels en dat is een hoofdstuk apart, evenals de vlinders, die cp de enormde hoeveelheden bloemen van Gehele seizoen: Veere „De Spreeuwenpot-combinatie": Demon stratie pottenbakken op zaterdagavond. Tevens boets-in en draai-in. Zie aan plakbiljetten. Tot en met 27 september (Middelburg) „Miniatuur Walcheren", Molenwater. Reuzenmaquette van het eiland Wal cheren op 1/20 van de ware grootte. Geopend t.e.m. 30 juni en van 1 t.e.m. 27 septemeber van 9-18 uur en van 1 juli t.e.m. 31 augustus van 9-22 uur; 's avonds sprookjesachtig verlicht. Entree volwassenen 1,75; kinderen 0,70. 19 september Wedstrijd sportvissen „De Zandkreek", 15.30 - 17.30 uur bij de dijkval van Kats. de dijk en het vlakke gedeelte een waar luilekkerland vinden. Daarover echter gaarne een volgend keer wat meer. Voorlopig hebt u aan bovenstaande naar ik hoop genoeg houvast om te beseffen, dat het zeer zeker de moeite zou lonen dit overgebleven hoekje te laten ontwikkelen, zoals de natuur het wil. Want al dit moois is vanaf de dijk bizonder overzichtelijk te bekijken. Wanneer men dit terrein en de dijk niet met giftige stoffen bespuit, zal het ieder jaar voller en interessanter worden Bovendien hebt u vanaf de dijk een magni fiek uitzicht over het meer, met z'n witte zei len die afsteken tegen het blauwe water, in het oosten ziet ge het schitterende sil houet van Veere en in 't zuiden het wijde Walcherse land, dat aan de horizon wordt afgesloten door de torens en kerken van Middelburg. De zeldzame teunisbloem is hier vrij alge meen aanwezig. Ook voor u wordt dit gebiedje als u het één keer gezien hebt een begrip, zoals het al enkele jaren is bij de Zeeuwse natuur liefhebbers, J. C. Wedts de Swart. Foto's van de schrijver. 19 en 20 september Clubzeilkampioenschappen in de 16- klasss WV „De Arne". 27 september Onderlinge clubzeilwedstrijden om de snelheidsbeker, alle klassen, georgani seerd door WVW. 27 september Behendigheidswedstrijden voor motor boten, georganiseerd door WV „De Arne". 17 oktober Wedstrijd sportvissen „De Zandkreek", 14- 16 uur bij de dijkval te Kats. 12 december Wedstrijd sportvissen „De Zandkreek", 13- 14.30 uur bij de dijkval te Kats. Aan de wedstrijden georganiseerd door de WV „De Arne" kan, met uitzondering van die voor het clubkampioenschap, ook worden deelgenomen door leden van zus terverenigingen. ANWB Westerschelderoute 190 km. Langs de kust van West-Zeeuws-Vlaan- deren via Sluis, Aardenburg en Oostburg en door de Kanaalzone bij Sluiskil naar Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Met de veerdienst Perkpolder-Kruiningen naar Zuid-Beveland; door het fruitgebied rond Wemeldinge en Kapelle en de zogenaamde Zak van Zuid- Beveland naar Walcheren. De veerdienst Vlissingen - Breskens geeft dan weer aanslui ting op de route langs de Zeeuwsvlaamse- kust. ANWB Duivelandroute 106 km. Komend over de Zeelandbrug voert deze route langs het krekengebied van Ouwerkerk naar Bruinisse, via Dreischor, Brouwersha ven en Scharendijke naar de onvolprezen westhoek van Shcouwen-Duiveland. Langs de zuidkant van dit voormalige eiland tenslotte naar Zierikzee. ANWB Midden-Zeelandroute 131 km. Deze route loopt op Zuid-Beveland gedeel telijk parallel met de Westerschelderoute. Daarna via Vlissingen, Middelburg en Veere over de Veerse Gatdam tussen Walcheren en Noord-Beveland. Via de vissersplaats Co- lijnsplaat over de Zandkreekdam terug naar Zuid-Beveland. Het kantoor van de ANWB in Middelburg verstrekt u de route. Schriftelijk of telefonisch kunt u alle in lichtingen over Zeeland inwinnen bij de Provinciale Zeeuwse VVV, Postbus 123 te Middelburg, tel. 01 180 - 80 51. Ook kunt u zich wenden tot de plaatselijke VVV's gelegen rond het Veerse meer: Walcheren: VVV „Aagtekerke", Dorpsplein 14, Aagte- kerke, tel. 01188 - 13 06. VVV „Domburg", Kerkstraat 7, Domburg, tel. 01188 - 13 42. VVV „Grijpskerke", Jacob Catsstraat 1, Grijpskerke bij Middelburg, tel. 01189-2 39. VVV „Koudekerke", Dishoekseweg 20. Koudekerke, tel. 01 185 - 4 44. VVV „Middelburg" Lange Delft 23, Mid delburg, tel. 01180-21 12. VVV „Oostkapelle", Lantsheerstraat 2, Oostkapelle, tel 01188-14 25. VVV „Serooskerke", Luyksberglaan 20, Se- rooskerke. tel. 01189-6 24. VVV „Veere", Markt 38, Veere, tel. 01181-3 65. VVV „Vlissingen", Paul Krugerstraat 21, Vlissingen, tel. 01184-23 45. VVV „Vrouwenpolder", Pelgrimstraat 5, Vrouwenpolder, tel. 01189-5 77. VVV „Westkapelle", Kloosterstraat 6, Westkapelle, tel. 01187 - 2 47. VVV „Zoutelande-Biggekerke" Langendam 12, Zoutelande, tel. 01186-3 64. Noord-Beveland: VVV „Noord-Beveland", Hoofdstraat 126, Kortgene, tel. 01108-3 96. Zuid-Beveland: VVV „Zuid-Beveland", Westsingel 1 (kan toor AMZ), Goes, tel. 01100-76 00. Foto: Studio" Vakfotografie, Goes 8

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1970 | | pagina 8