uitgezette routes: de Schouwen-Duivelandroute, de Midden-Zeeland- route en de Westerschelderoute. De toeristische routes leiden naar dorpen en steden, waar veei uit de historie bewaard is gebleven. Zo vindt u in Zeeuwsch-Vlaanderen de oude vestingstad Hulst met zijn stadspoorten, zijn ongeschonden wallen, de beroemde Sint-Willibrordusbasiliek en het Reineart-monument. In Sluis, het kleine, maar vanwege zijn grensverkeer altijd drukke stadje, staat de enige Belfort van Nederland. Als trots monument van het eens zo rijke verleden van Aardenburg is de Sint Baafskerk overgebleven, met sarcofagen uit de late middeleeuwen. In Goes, het centrum van Zuid-Beveland, vindt u de herinneringen aan het verleden aan de Grote Markt, waar de Maria Magdalenakerk in het stadsbeeld domineert. De bekendste voorbeelden van stedenschoon op Walcheren zijn het gotische stadhuis, gebouwd door het Vlaamse bouwmeesters geslacht Keldermans, het Abdijcomplex en de Abdijtoren de „Lange Jan" in de hoofdstad Middelburg. Veere heeft een prachtig stadhuis, een kolossale Dom, het museum „De Schotse Huizen" en de Camp- veersche Toren. Interessant is ook het contrast van oud cn nieuw in de zo prachtig aan de Westerschelde gelegen stad Viissingen. Op Schouwen-Duiveland ligt Zierikzee, met zijn smalle straatjes en fraaie koopmanshuizen, die beschermd worden door een brede gracht en toegangspoorten; Brouwershaven is de geboorteplaats van Jacob Cats en Dreischor een typisch Schouws dorpje met een verrukkelijk dorpsplein. Een vergezicht over het meer De pratiques et attrayants trajects touristiques ont été élaborés par le Touring-Club Royal Néerlandais ANWB: les routes Schouwen- Duiveland, Zélande du Centre et Escaut-Occidental. On passe par des villages et des villes riches en souvenirs du passé. Dans la Flandre zélandaise, Hulst, ancienne place forte, a gardé ses portes et remparts intacts, sa célèbre basilique Saint-Willibord et son curieux Goupil statufié. A Sluis, qu'anime plaisamment un continue! trafic frontalier, s'éiève un beffroi, le seul que possède la Hollande. L'historique Aardenburg a sa vieille égl'ise Saint-Bavon dont les caves tombales recélent des sarcophages datani du moyen age tertiaire. A Goes, centre du Zuid-Beveland, vous contemplerez d'éloquents témoins du passé au Grote Markt, cette place d'oü l'église Marie- Madeleine se silhouette au-dessus de la ville. Les plus remarquables spécimens de beauté architecturale que possède Walcheren se trouvent a Middelburg: l'hötel de ville gothique, oeuvre d'une génération d'architectes flamands (les Keldermans), Ie complexe de la vieille Abbaye et la tour du „Lange Jan". Veere s'enorgueillit d'un magnifique hotel de ville, d'une cathédrale de proportions immenses, d'un musée installé dans les „Maisons écossaises" et de la tour de Campveere. Au Schouwen-Duiveland vit paisiblement Zierikzee avec ses ruel- les et ses maisons de marchands, protégées par un large canal et des portes d'entrée. Intéressant est la contraste de l'ancien et du nouveau a Flessingue, cette ville si joliment située au bord de l'Escaut-Occidental. Brouwershaven est la ville natale Foto .Studio', Goes 14

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1970 | | pagina 14