De Haringvreter - pony-eiland Les poneys deIle Haringvreter Wonen en werken Vivre et travailler in Lille of Rotterdam a Lille ou a Rotterdam, Recreëren in het Veersemeer-gebied se divertir aux bords du Veerse Meer Er is zo het een en ander aan het veranderen in de wereld. Er is oo'k in Zeeland zo het een en het ander aan het veranderen. Zeer lang was de provincie in de Delta moeilijk te bereiken en had ze ten opzichte van de rest van Nederland een wat geïsoleerde ligging. Daarin is de laatste jaren een grote verbetering gekomen. De veren over de Westerschelde kregen, dank zij de voortvarendheid van het provinciaal bestuur een grotere frequentie en werden meer comfortabel. Er wordt hard gestudeerd aan een vaste verbinding tussen Zuid-Beveland en Zeeuws-Vlaanderen. De rijksweg 58, tussen Bergen op Zoom en Vlissingen heeft reeds grote stukken op „autobaanbreedte", terwijl hard gewerkt wordt aan de voltooiing van de gehele Zeeuwse lijn. Hierdoor zal niet alleen het verkeer komende uit het oosten het hart van Zeeland sneller kunnen bereiken, ook de verbinding met de Randstad Holland werd er een stuk beter door. Natuurlijk is daar dan nog „de bruggenroute" vanuit Holland. Het rijden over de bekende Zeelandbrug, de langste brug in Europa, is een belevenis appart. En bij al deze verbeteringen van de verbindingen is dan nog geko men een véél snellere mogelijkheid om Zeeland te bereiken De luchtlijn AmsterdamRotterdamArnemuidenLille. In Arnemuiden ligt het vliegveld Midden-Zeeland in het Noordsloe aan het Veerse meer. Toen de Commissaris der Koningin in de pro vincie Zeeland enige tijd geleden officieel het vliegveld opende, werd er een prachtige mogelijkheid geschapen om op zeer snelle, comfortabele wijze Zeeland te bereiken. U, die in Lille of Rotterdam woont en werkt, hebt met de opening van deze luchtlijn een prachtig recreatiegebied „naast de deur" gekregen. Het was daarom in het geheel niet vreemd, dat wij een Rijsseise zakenman ontmoetten, die in het bezit van een privé-vliegtuigje, zijn boot in een van de jachthavens aan het Veerse meer heeft liggen. We willen u zeker niet raden een vliegtuig te kopen. Met de vaste luchtdienst komt u er zeker even gemakkelijk. We kunnen het u aanraden. Neem eens een biljet naar Arnemuiden. Maak er eens een avontuur van en neem de vouwfiets mee. Het Veersemeer-gebied zal een openbaring voor u zijn. Waarom zoudt u niet eens komen kijken of ergens voor u niet die tweede woning te vinden is. Er zijn nog mogelijkheden. Met uw boot in één van de jachthavens aan het Veerse meer, wordt het nu mo gelijk om vrijdagsnamiddags uw bureau te sluiten, te dineren op of aan het Veerse meer en met uw aperitief in de hand de zon te zien ondergaai achter de horizon van hst mooie Zeeuwse land. Kom eens naar dat hart van Zee'and het Veerse meer. Vooral in Zeeland Is er veel aan het vtranderen. De Zeeuwse klederdracht is aan het verdwijnen. Er is zoals de voorplaat het zo duidelijk uit drukt een confrontatie tussen twee generaties. Nog komt u Wal- cherse schonen als op de foto tegen. De klederdracht verdwijnt. Wat blijft is de Zeeuwse hartelijkheid. Maar ook de zilte lucht en de ruimte. Wij adviseren u: „Vlieg er eens uit". Stap naar een reisbureau of bel op. Reserveer een plaats en kom eens kijken wat we u hier te bieden hebben. We zullen u hartelijk welkom heten. Le monde change, ceci vaut également pour la Zélande. Pendant longtemps, cette province du Delta fut mal desservie, elle était restée plus ou moins isolée du reste du pays. Ces dernières années, on a enregistré des ameliorations im- portantes. Grace a la diligence du gouvernement provincial, les bacs, assurant la communication entre les rives de l'Escaut Occidental, effectuent un plus grand nombre de traversées que jadis et offrent plus de confort aux passagers. Un pont/tunnel, destiné a relier la Flandre Zélandaise au Zuid-Beveland, fait Tobjet d'études, poursuivies avec opiniatreté. La route nationale 58, entre Bergen op Zoom et Vlissingen, est déja dotée de quelques trongons d'autoroute, l'adaptation de l'itinéraire entier avancant a un rythme soutenu. Le chantier terminé, non seule- ment la circulation venant de l'est pourra gagner le coeur de la Zé- lande plus rapidement, mals encore les communications avec le Randstad seront améliorées. II ne faut pas oublier non plus fa route qui traverse la Zélande du nord au sud, depuis Rotterdam et qui emprunte des ponts et des barrages. A signaler en particulier le pont de Zélande, jeté sur l'Escaut Oriental, qui est Ie plus long ouvrage de ce genre en Europe. A toutes ces améliorations, s'est ajoutée un possibilité encore plus rapide d'atteindre la Zélande: la ligne aérienne entre Amsterdam, Rotterdam, Arnemuiden et Lille. L'aéroport de Midden-Zeeland est situé dans le Noordsloe, prés du Veerse Meer, sur le territoire de la commune de Arnemuiden. Quand, il y a peu de temps, le Com- missaire de la Reine dans la province de Zélande inaugurait officiel- lement l'aéroport, une possibilité idéale se créait de gagner la Zélande de fagon rapide et confortable. Vous autres, qui habitez Rotterdam ou Lille, avez obtenu, par suite de cette ligne aérienne, un merveilleux site touristique a votre porte. Rien d'êtonnant pour nous done, de renconter un homme d'affaires de Lille, propriétalre d'un avion privé et qui avait mouillé son bateau dans un des ports de plaisance du Veerse Meer. Nous ne voulons pas vous conseiller de vous procurer vous aussi un petit appareil. La ligne régulière vous amène au but avec autant de confort. A vous d'essayer. Prenez un billet pour Arnemuiden, faites une aven- ture de votre séjour. Les environs du Veerse Meer se trouveront être une révélation pour vous. Pourquoi ne pas vous orienter vers l'achat d'une résidence secon daire? Avec votre mouillage loué dans un des ports de plaisance du Veerse Meer, vous serez a même, après avoir fermé votre bureau le vendredi après-midi, de diner au bord du Veerse Meer ou sur l'eau. Vous verrez disparaitre. en savourant votre apéritif, le soleil derrière l'horizon du beau paysage zélandais. Venez sur le Veerse Meer, coeur de la Zélande. En Zélande surtout, le monde change rapidement. Les costumes régionaux disparaissent. Comme la phote de la couverture le montre nettement, on y voit une confrontation entre deux générations. Vous les rencontrerez encore, les belles de Walcheren que vous voyez sur la photo. Le costume régional disparait. Reste l'accueil sympathique de la population zélandaise. Et il y aussi le grand air marin et l'espace. Nous vous conseillons: „Prenez l'avion". Téléphonez a votre agence de voyages ou rendez-vous-y vous-même. Retenez une place dans l'avion et venez vous convaincre de ce que la Zélande peut vous offrir. Nous vous souhaitons cordialement la bienvenue. Toen eb en vloed nog vrij spel hadden in wat nu het Veerse meer is, lag er een grote zandbank voor de stad Veere. Bij vloed verdween deze zandbank onder water en bij eb lagen er de zeehonden te zonnen. Au temps oü l'actuel Veerse Meer était encore un estuaire, soumis au gré des marées, un grand banc de sable s'étendait au large de la ville de Veere. 17

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1970 | | pagina 17