Bijzonder reglement Veerse meer Règlement de navigation sur le Veerse Meer De fauna van het Veerse meer Foto ,Studio', Goes Wanneer u naar het Veerse meer komt met een snelle motorboot, is het voor u van belang de bepalingen van het varen met snelle motorboten te kennen. Onder een snelle motorboot wordt verstaan elke race-, gIij- of speedboot of soortgelijke boot welke een snelheid van meer dan 16 kilometer per uur KAN bereiken. Uw boot moet op naam van de eigenaar zijn geregistreerd bij het bureau registratie van de Koninklijke Nederlandsche Motorclub, Gerrit van der Veenstraat 37 in Amsterdam. U krijgt dan een registratieteken en dat moet in voorgeschreven afmeting op uw boot worden aangebracht. De stuurinrichting moet deugdelijk en doelmatig zijn. Men moet een zwemvest of een drijfkussen voor ieder van de inzittenden aan boord hebben. Een deugdelijk brandblusapparaat moet aanwezig zijn. De bestuurder moet de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt. In het noord-westelijk en zuid-oostelijk deel van het Veerse meer zijn twee gebieden aangewezen waar sneller mag worden gevaren dan 16 kilometer per uur. Zij zijn op het elders afgedrukte kaartje gearceerd aangegeven. En mogen wij u dan vragen als u onze gast op het Veerse meer bent of u rekening wilt houden met anderen. Er zitten sportvissers aan de oevers of in bootjes, deze worden gehinderd door een flinke golfslag. Maar ook de kleinere zeilboten kunnen hiervan overlast ondervinden. Wanneer wij rekening met elkander houden, zal het prettig blijven op het meer. Si vous naviguez sur le Veerse Meer avec un bateau a moteur rapide, vous avez tout intérêt a connattre les prescriptions, appli- quables a cette catégorie de bateaux. Le règlement entend par un bateau a moteur rapide, tout racer, glisseur, speedboat, ou autre bateau similaire, dont la vitsse peut dépasser 16 kilomètres a l'heure. Votre bateau doit être inscrit, au nom du propriétaire, au bureau de l'enregistrement du „Koninklijke Nederlandsche Motorbootclub", Gerrit van der Veenstraat 37, Amsterdam. Vous recevrez a la suite de cette inscription, un titre d'immatricu- lation et vous êtes tenu de faire figurer sur votre bateau le numéro d'enregistrement, selon les formes prescrites par la réglementation. Les appareils de commande doivent être solides et adéquats. Pour chaque personne a bord, vous devez disposer d'un gilet de sécurité ou d'un matalas pneumatique. La présence a bord d'un extincteur efficace est également prescrite. Le conducteur doit avoir 18 ans. Dans les parties nord-ouest et et sud-ouest du Veerse Meer se trou- vent deux zones, oü une vitesse supérieure a 16 km./h. est admise. Vous les trouverez indiquées, (zones hachurées) sur ia carte Merci de vouloir respecter les plaisirs des autres estivants, quand vous serez notre höte sur le Veerse Meer. En effet, les amateurs de la pêche sportive sur le bord du lac ou sur leurs petits bateaux, éprouvent des désagréments si l'eau est agitée. Ce peut être également le cas pour les voiliers de petite taille. Si vous pensez également aux autres, i| sera agréable de se dis- traire sur le Veerse Meer. 22

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1970 | | pagina 22