Onze offerteLe Veerse Meer vous offre Frisse lucht - Ruimte Sfeer Grand air - Espace Ambiance Niet zo heel ver van uw deur ligt het Veersemeer-gebied. De vijf rond het Veerse meer gelegen gemeenten bieden u een scala van vakantiemogelijkheden. De frisse lucht, de ruimte en de sfeer vindt u nog in het gehele gebied. Vijf gemeenten zijn er, die u een ruime keuze mogelijk maken. Veere. Veere is een over de gehele wereld bekend stadje, waar de sfeer uit de middeleeuwen nog werkelijk bewaard is gebleven. Monumen tale gebouwen als het prachtige stadhuis, kerk, campveerse toren en vele patriciërswoningen, ziet u op uw wandeling door het stadje. De stadshaven waar eens de garnalenvissers afmeerden, is nu in gericht als jachthaven. Enige kilometers verder in de richting van Vrouwenpolder, is nóg een jachthaven gebouwd. In Veere zijn enkele zeer goede restaurants. Binnen de stadsomwalling zijn nog enkele oude panden, welke als tweede woning mogen worden gebruikt, te koop. Buiten de stads omwalling is een aantrekkelijk modern bungalowproject opgezet. Hier zijn nog voor recreatie bestemde percelen vrij. Vrouwenpolder (gemeente Veere). Dit is een prachtig gelegen familiebadplaatsje. Het ligt aan de Walcherse zijde van de Veerse dam en heeft aan de ene zijde van deze dam een prachtig Noordzeestrand met zuiver water en aan de andere zijde het Veerse meer. Vrouwenpolder heeft een keur van verblijfsmogelijkheden. Onmid dellijk achter de prachtige duinen ligt het bungalowplan ..Breezand". Hier kunt u per week of per maand een uniek gelegen bungalow huren. Er is ook een modern Motel. Informeer hier eens naar de mogelijkheden voor een herfst-, winter- of voorjaarsvakantie. Wissenkerke. Aan de Noord-Bevelandse oever van het meer ligt het onder de gemeente Wissenkerke behorende dorp Kamperland. Hier ligt aan de Noord-Bevelandse zijde van de dam het bungalowplan ,,De Ban- jaard". Ook hier een grote keuze uit gemeubileerde bungalows. Hier is gevestigd het hotel-café-restaurant „Kamperduin". Evenals in het Motel van Vrouwenpolder kunt u hier ook buiten de zomer terecht. Kamperland heeft een goed geoutilleerde jachthaven. Een café-res taurant, jachtwerf met winterberging, bunkerstation, zeilmaker, kraan en helling stofferen het havenplateau. Naast de jachthaven is een aan het meer gelegen prachtig bunga lowterrein. Hier kunt u nog realiseren een huis aan het water met uw boot aan de steiger voor de deur. Aan de overzijde het prachtige sihouet van de stad Veere. In Kamperland zijn een keur van zomerwoningen te huur. Tussen Kamperland en de Veerse dam is een uitgestrekte buitendijkse oever na de afsluiting droogge- bleven. Hier groeit het grootste bos van Zeeland. Langs de meer- oever en door het bos kunt u kleine of grote vrije wandelingen maken. Kortgene. Het oostelijk deel van het voormalige eiland Noord-Beveland be hoort tot de gemeente Kortgene. Hier vindt u de moderne jachthaven „Delta Marina". Het is een naar Amerikaans voorbeeld geëxploiteerde jachthaven, waar naast de wassalon zelfs de kindercrèche niet ontbreekt. Niet alleen staat er bij de jachthaven een uitstekend café-restaurant, ook in het dorp zelf is een verscheidenheid aan café's, bars en restaurants. Aan de meeroever is een modern zwembad, waarvan men gratis ge bruik mag maken als men op de daarnaast aan het meer gelegen watersportcamping „De Paardekreek" met zijn tent of caravan staat. Aan de andere zijde van de jachthaven zijn een aantal moderne bungalows aan de meeroever gebouwd. Enkele hiervan zijn nog te koop. Achter de dijk is een bungalowproject van o.a. pre-fabricated zomerwoningen. Woiphaartsdijk. Wolphaartsdijk behoort bij de stad Goes. Hier zijn maar liefst 5 havens aan het meer gebouwd. Een er van is een haven voor sportvisboten. Een andere, met 125 ligplaatsen is van de Royal A votre porte se trouve la région du Veerse Meer. Les cinq com munes, riveraines du lac, vous offrent une série de possibilités de loisirs. Grand air, espace et ambiance, vous les rencontrerez encore partout dans la région. Cinq communes vous permettent un choix multiple. Ves re. Veere est une petite ville, célèbre dans le monde entier; l'atmosphère du moyen age y est toujours vivante. En vous promenant dans la ville vous verrez des monuments histo- riques, comme le magnifique hotel de ville, la tour de Campveere, la grande église et beaucoup de vieux hotels particuliers. Le port de la ville oü jadis les pêcheurs de crevettes amarraient leurs barques, est de nos jours équipé pour la plaisance. A quelques kilométres de la ville, dans la direction de Vrouwenpolder, un second port de plaisance a été aménagé. Veere a quelques bons restaurants. A "intérieur des remparts, on trouve quelques vieilles maisons a vendre, qui peuvent être aménagées en résidence secondaire. Un trés intéressant projet, comportant la construction des bunga lows modernes, sera réalisé a l'extérieur des remparts. On dispose encore de parcelles de terrain pour construire des maisons parti- cuiières. Vrouwenpolder (commune de Veere). Vrouwenpolder est une plage familiale. Sa grève, baignée d'eaux pures, est agréablement située le long de la Mer du Nord, a proxi mité du Veerse Gatdam, barrage achevé en 1961, reliant Walcheren a Noord-Beveland. Tout a cöté s'étend le Veerse Meer. Le village a un grand choix de facilités de séjour. Immédiatement derrière les dunes s'étend, dans un cadre agréable, un ensemble de bungalows „Breezand". Vous pouvez en louer un pour une semaine ou pour un mois. A promiximité se trouve un motel de tout contort. Renseignez-vous sur les possibilités de séjour en automne, en hiver ou au printemps. Wissenkerke. En bordure du Veerse Meer, mais sur Noord-Beveland se trouve le village de Kamperland, qui fait partie de la commune de Wissen kerke. A l'extrémité est du barrage on a un emsemble de bungalows „De Banjaard". On a également le choix d'un grand nombre de bungalows meublés. L'hötel-café-restaurant „Kamperduin" fait partie de eet ensemble. Vous pouvez y séjourner hors de la saison, comme au motel de Vrouwenpolder. Kamperland dispose d'un port de plaisance bien équipé. Un café- restaurant, un chantier avec hivernage, une station de carburant, une voilerie, une grue et une rampe pour bateaux équipent le port. A proximité, en bordure du lac, vous trouverez des terrains pour construire un bungalow avec appontement privé devant votre porte pour votre bateau. De loin vous discernez les silhouettes de Veere. Ui choix de maisons d'été sont a louer. Entre Kamperland et le barrage, des terres ont émergé après la fermeture de celui-ci. La, a travers le bois le plus vaste de la Zé- lande, vous pouvez faire des promenades a pied de toutes dis tances. Kortgene. La partie est de l'ancienne tie Noord-Beveland fait partie de la commune de Kortgene. Vous y trouverez le port de plaisance „Delta Marina", installé a l'américaine avec e.a. une laverie automatique et même une garderie d'enfants. Vous pourrez vous rendre, selon votre goüt, soit dans un des bars, cafés ou restaurants au centre du village, soit dans l'excellent café-restaurant prés du port. Une piscine moderne agrémente le bord du lac. Vous pouvez l'utiliser a titre gracieux, si vous avez placé votre tente ou installé votre caravane sur le camping avoisinant. „De Paardenkreek". De l'autre cöté du port de plaisance, au bord du lac, des bungalows ont été construits. Quelques-uns sont encore a vendre. Derrière la digue un emsemble de bungalows, en partie préfabriqués, est en voie de construction. 24

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1970 | | pagina 24