Na tien jaar. Dix ans plus tard. Straks, april 1971, is het 10 jaren geleden dat de afsluiting een feit werd. En het is daarom, dat wij u het komende seizoen uitnodigen om een kijkje te komen nemen wat er van lis gemaakt. Er zijn jachthavens gebouwd. Op vele plaatsen in het meer kwamen er verpozingssteigers, waar het heerlijk is, zo maar in alle rust met uw boot te liggen. Uitgestrekte bosgebieden werden aangeplant. Het grootste vindt u op de Schotsman, waar een bos van 130 ha is opgegroeid. Ga er eens wandelen en verwonder u er met ons over, dat terwijl hier tien jaar geleden de vloed het land nog overspoelde, er nu op deze zoute aarde een woud is gegroeid waar men u tegen kan zeggen. In het meer zijn er verschillende ondiepten. Enkele daarvan kwamen voor de afsluiting bij eb boven water. Nu er een vast peil in het meer wordt gehandhaafd, zijn er twee van deze zandbanken als eilanden boven water gebleven. Het grootste, de Haringvreter, heeft een oppervlakte van 70 ha. Er is bos ingeplant en rondom zijn prach tige weiden ingezaaid. Hier grazen in volle vrijheid ongeveer 50 New Forest pony's. Aan dit eiland werden ook aanlegsteigers gebouwd, zodat het nu een dorado is voor de watersporter. Op dit eiland hielp de mens de natuur een handje. Anders is het bij een wat zui delijker hiervan gelegen zandplaat, waar de natuur, zonder ingreep van mensenhanden een paradijsje schiep. Dit eilandje uit het water geboren kreeg een toevallige" begroeiing, door wat de wind er heen bracht, de vogels er achterlieten, of de golven er op wierpen. Vele rietsoorten en waterwifg zijn er te vinden, maar ook ziet u er de wilde aardbei waaraan het eilandje zijn naam ontleent. Zelfs een prachtige orchideeënsoort bloeit er in het verborgen. Bientöt, en avril 1971, nous célébrerons Ie dixième anniversaire de la fermeture. C'est pourquoi nous vous invitons a venir voir vous-même, pendant la prochaine saison, ce qui a été réalisé. Des ports de plaisance ont été aménagés. A plusieurs endroits du lac, des appontements vous permettent d'amarrer votre bateau et de jouir de la nature environnante, en toute quiétude. De larges plantations de bois ont été faites. La plus vaste, vous la trouverez au Schotsman, oü s'étend un bois de 130 hectares. Vous n'avez qu'a Ie parcourir pour être émerveijlé, comme nous, de ce qui est réalisé: une forêt sortie des terres salées, qui étaient inon- dées a marée haute, il y a dix ans seulement. Le lac comporte des hauts-fonds, dont quelques-uns émergeaint, avant la fermeture, a marée basse. Deux de ces bancs de sable forment des ïlots. du fait que le niveau du lac ne change pas. Le plus vaste, le Haringvreter, a une super- ficie de 70 hectares. II a été boisé et possède aussi de vertes prairies, sur lesquelles 50 poneys New Forest paissent en toute li- berté. On a construit également des appontements, de sorte que l'tlot est devenu l'eldorado des plaisanciers. Dans l'Tle 1'homme a un peu ai dé la nature. II en va différemment du banc de sable situé plus au sud, oü la nature, sans intervention de l'homme, a créé un petit paradis. Sur eet ïlot, issu des eaux, se créa une végétation ,,par hassard", grace a ce que le vent, les oiseaux et les vagues y apportèrent. Vous y trouverez toutes sortes de roseaux ainsi que le marsault, sans oublier la fraise des bois, a laquelle l'ïle emprunte son nom. On y voit même une magnifique espèce d'orchidées y pousser en cachette. Een prachtig plekje aan het Veerse meer Foto .Studio', Goes

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1970 | | pagina 7