vaak voor een voldongen feit wordt gesteld. Overheid: Nieuwe vestigingen van indus trieën, havenwerken, stadsuitbreidingen, we gen e.d. moeten gebaseerd zijn op een on derzoek waarin, behalve de technisch-econo- mische, ook de medisch-biologische weten schappen vertegenwoordigd zijn. De plannen moeten in een vroeg stadium bekendgemaakt en toegelicht worden. Er moeten ook alter natieven gegeven worden, opdat een demo cratische besluitsvorming mogelijk is. Veersemeer-bestuur: Speelt 'bij uw plan ning de zorg om het milieu wel een voldoen de rol of gaat het alleen om de centen. Burgers: Vorm groepen die de plannen van gemeente, provincie en regering kritisch bekijken en de wensen van de burgers ken baar maken. Veersemeer-bezoeker: Maakt u uw wensen wel bijtijds bekend aan het Veersemeer- bestuur of laat u ze maar raden? Is het Veerse meer voldoende schoon naar uw zin? Zo niet, schrijf of bel! 6. Verkeer. De snelle groei van het aantal auto's, het wegennet en het luchtverkeer maakt stad en land steeds minder genietbaar en bedreigt onze ruimte en gezondheid. Overheid: Voorkom verdere grondverspil- ling en landschapsbederf door het wegennet niet nóg meer te verdichten. Verhoog de kapaciteit van de bestaande wegen door nieuwe technische voorzieningen (b.v. via ducten boven bestaande wegen en spoorlij nen). Milieuvervuiling en lawaaihinder door het verkeer dienen door wettelijke bepalin gen te worden beperkt (schone en geluids arme motoren liggen binnen de technische mogelijkheden). Weer de personenauto zo veel mogelijk uit de binnenstad en woonwijk, maar zorg dan voor goed en goedkoop open baar vervoer, aansluitend op ruime parkeer- gelegenheden. Wie aan het verkeer deel neemt moet de overlast en kosten die hij veroorzaakt zelf betalen. Men mag niet ei sen dat degene die niet aan het partikuliere verkeer deelneemt maar hiervan wel de last ondervindt, er ook nog aan mee moet be talen. Veersemeer-bestuur: Kan het Veerse meer gemakkelijk bereikt worden bij gebruikma king van het openbaar vervoer? Geldt dat Tuin op de Ruiterplaat Foto „Studio" Goes - - - 11

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1971 | | pagina 11