VEERSE MEER GIDS Boekbespreking TELEURSTELLEND.... AMR0-BANK Kaskantoor Nu weer al enige tijd geleden luisterden we naar de openingsrede van de scheidende voorzitter van de provinciale Zeeuwse ver eniging voor vreemdelingenverkeer. Hoewel wij voorheen hem toch wel als een knappe leider van het vreemdelingenverkeers- bestuursorgaan zagen, was datgene wat door hem ter gelegenheid van dit afscheid werd gedebiteerd toch wel meer iets wat wij meer uit de mond van een „vreemdeling in Jeruzalem" zouden verwachten. Was het maar waar! Na eerst wat te hebben gesold o.a. met het begrip vakantie en dag- of weekend recreatie zegt hij het volgende: „Hoewel de exacte cijfers over de omvang van de dag recreatie ons op dit moment ontbreken de tellingen worden immers per 31 decem ber afgesloten hebben wij de stellige in druk, dat dit jaar wederom een steiging te zien heeft gegeven van het aantal dagre creanten." Nota Bene een voorzitter van een pro vinciale vreemdelingenverkeersorganisatie die iets dergelijks uit de duim zuigt. Was het maar waar. dat we wat cijfers hadden over die voortgaande ontwikkeling van de dag recreatie. Het groots opgezette verkeers- onderzoek van de provincie zou hierover heel wat hebben kunnen zeggen. Ook met een natte vinger. Wat later wordt gezegd: „De akties die wij als de drie gezamenlijke zuidelijke pro vincies hebben gevoerd in België, hebben dit jaar en vorig jaar vooral geresulteerd in een grotere toename van het aantal dagrecrean ten uit ons zuiderbuurland." En weer vraag je jezelf af, men moet toch beter weten. Dit is niet gemeten. Waarom dan zo maar een veronderstelling debiteren als een wetenschappelijk verantwoord feit. Met hetzelfde recht kunnen wij stellen, dat dank zij de grote publiciteit welke de „Veerse Meer Gids" in België aan het Veersemeer-gebied geeft, het bezoek toege nomen is. Hierbij willen we opmerken, dat door ons wèi een onderzoek is ingesteld natuurlijk niet wetenschappelijk verantwoord op een beperkt terrein. Hierbij is het volgende gebleken. De eigenaren van de rond het Veerse meer gelegen bedrijven zijn zeer tevreden over het seizoen 1970. Het aantal Belgische dagjesmensen ver toont een piek wanneer feestdagen gun stig vallen. Redactie en administratie: Kade 57, Veere, telefoon (01181) 4 38 Advertentie-administratie: Drukkerij Markusse, Wissenkerke Postbus 1, Telefoon (01107) 3 08 Oplaag 10.000 exemplaren welke gericht worden verspreid. Hoofdredacteur: H. P. Huijsman, directeur van de Recreatiegemeenschap „Het Veerse Meer" Abonnementen zijn verkrijgbaar a 6,per jaar. De waarde van een goed gerichte recla me is o.a. gebleken uit een belangrijke toe name van de consumptie in een aantal HO- RECA-bedrijven, nadat in een Tour Culinaire in de „Veerse Meer Gids" een aantal met name genoemde menu's werden beschreven. Bedenkelijk. Kunnen we bij het voorgaande nog denken aan wat ongecontroleerde „bladvulling", ern stiger vinden we het wanneer deze voorzitter zegt: „Is het langzamerhand niet reëel om naar de kaart kijkende te zeggen dat we met uitzondering van de reeds bestaande aan zetten langs het Veerse meer, de verdere recreatieve ontwikkeling in Zuid-Beveland Wij kregen toegezonden van de uitgeverij „Erel", St. Sebastiaanstraat 16 8400 Ost- ende „Le Yachting Beige". Het zal voor iedere watersporter, ook de niet Belg, een genoegen zijn deze uitgave met goede artikelen en een groot aantal fo to's te lezen. De gevarieerdheid van de onderwerpen is groot. Eén ervan is Yachting en Hollande. Behalve de vele mogelijkheden die Neder land de watersporter biedt wordt aandacht besteed aan de watersportaccommodatie rond het Veerse meer. Adviezen welke wij reeds meermalen publiceerden met betrek king tot de veiligheid zijn overgenomen. Het boekwerk kost 150 B.Frs. Van Terp tot Gouden delta. Van de hand van de bekende schrijver van „Holland en het deltaplan" is thans bij de ui tg. Nijgh en van Ditmar verschenen het boekje „Van terp tot gouden delta". De zeer ter zake kundige schrijver heeft hierin op ook voor de leek leesbare wijze de geschiedenis van onze strijd tegen het water, met centraal daarin de deltawerken, beschreven. Giro 208882 t.n.v. Drukkerij Markusse Wissenkerke. Advertentieprijs kleine advertenties 1,per mm Contractprijzen op aanvraag Verschijnt: medio januari, maart, mei, juli, september en november Gehele of gedeeltelijke overname is toe gestaan, mits volledige bronvermelding en toezending bewijsnummer. Medewerkers: C. van Heugten, Hoofdredacteur van „De Sportvisser". J. v. d. Broecke, Middelburg. Ir. H. A. M. C. Dibbits. J. G. Sennef, bioloog. Tekeningen: Jo Jobse, Middelburg. Foto voorpagina: Studio Vakfotografie, Goes. maar moeten afschrijven." En verder: „Dat een grote voorzichtigheid dient te worden be tracht bij het doen van investeringen in de toeristische sektor in het oostelijk deel van het Veerse meer." Dank u wel meneer de voorzitter van een provinciaal wervingsorgaan! Moest dit bij uw afscheid nog eens lekker „er tegen aan"? Hoe rijmt dit met de woorden van de direc teur van dit orgaan afgedrukt in „De Stem" van enige tijd geleden? „Door een zorgvul dig spreidingsbeleid zorgt de prov. overheid er voor dat industrie en toerisme elk op eigen terrein kunnen bijdragen aan de bloei van het gewest." We vragen onszelf af of een dagelijks be stuur van een toch voor Zeeland wel belang rijk toeristisch wervingsapparaat als de pro vinciale VVV het met dergelijke kreten eens is. Zou dit het geval zijn, dan zeggen we: „Teleurstellend". De prijs van dit ingenaaid boekwerk is 4,95. Het boekje is al in het Engels verschenen onder de titel „Reshaping Holland". In de cember verschijnen Duitse, Franse, Spaanse, Italiaaanse en Portugese edities. Niet alleen om het zelf te bezitten, maar ook om het aan buitenlandse vrienden of relaties toe te zenden kunnen we het van harte aanbevelen. De onverharde weg. De Stichting Recreatie heeft een rapport over de onverharde wegen in Nederland uit gegeven. Aanleiding hiertoe was de consta tering, dat in Nederland steeds meer on verharde wegen worden verhard of zonder meer verdwijnen. In principe moet in recreatiegebieden gestreefd worden naar verscheidenheid in ge bruiksmogelijkheden, waarbij ook de voet ganger, de fietser en de ruiter aan zijn trek ken zal moeten komen. Voor vele plantensoorten vormen de on verharde wegen de enige geschikte biotoop. Vliegveld MIDDEN-ZEELAND Arnemuiden Telefoon 01196 - 6 13 VREEMDE VALUTA REISCHEQUES REISVERZEKERINGEN 22

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1971 | | pagina 22