HISWA 1971. Van 5 tot en met 14 maart 1971 or ganiseert de Nederlandse Vereniging voor Handel en Industrie op het gebied van de Scheepsbouw en Watersport voor de 16e maal in het RAI-gebouw in Amsterdam de meest veelzijdige watersporttentoon stelling ter wereld. De expositie omvat naast een groot aantal jachten en met de watersport ver band houdende artikelen, ook tenten en kampeeraccessoires. Wie recreatie zegt denkt aan de HISWA. Deze internationale tentoonstelling trok in 1969 maar liefst 212.000 bezoekers uit binnen- en buitenland. „Het Veerse Meer" op de HISWA. Dank zij de zeer gewaardeerde mede werking van het HISWA-bestuur kon het bestuur van „Het Veerse Meer" besluiten, evenals vorig jaar, met een voorlichtende stand op de tentoonstelling vertegenwoor digd te zijn. Het zal april 1971 10 jaar geleden zijn dat de eerste grote deltadam gesloten werd waardoor het Veerse meer ontstond. De ..stand" zal staan in het teken van dit 10-jarig bestaan. Ook nu weer zal in de meest ruime zin voorlichting worden gegeven over de vele mogelijkheden welke het Veersemeer-gebied te bieden heeft In 1970 was er bij het publiek een overstelpende belangstelling voor de „stand". De stand-bezetting heeft inlichtingen kunnen verstrekken over zaken van een grote ver scheidenheid. Deze voorlichting had het afgelopen sei zoen bij verschillende bedrijven meetbare resultaten Meer overdekte winterberging. Ter gelegenheid van de op 29 en. 30 au gustus 1.1. in Wolphaartsdijk gehouden inter nationale zeilwedstrijden werd op zaterdag de 29ste in het clublokaal van de watersport vereniging „Wolphaartsdijk" door het be stuur van genoemde jachtclub een receptie gehouden. Daarna werd een nieuwe loods voor win terberging officieel in gebruik genomen met het houden van een zeer geanimeerde mos selmaaltijd. Na de maaltijd was er een dansavond. Het is reeds de derde loods, welke door de W.S.V.W. in gebruik is genomen. Vakantiespreiding deed invloed duidelijk gelden. De aktieve Stichting Recreatie heeft van de bij het toerisme betrokken bedrijven en instellingen informatie ontvangen waaruit blijkt, dat de vakantiespreiding het afgelo pen jaar duidelijk haar invloed deed gelden. Het publiek wordt er zich steeds meer van bewust, dat een vakantie buiten het tra ditionele vakantieseizoen aantrekkelijk is. Ook voor 1971 zal de Stichting Recreatie een campagne ter bevordering van de va kantiespreiding voeren. Deze zal in hoofd zaak gericht zijn op die vakantiegangers die niet aan collectieve bedrijfsvakanties en/of schoolgaande kinderen zijn gebonden. De bejaarden en de vrouwenorganisaties krijgen daarbij bijzonder aandacht. Ga als het enigszins mogelijk is vóór 26 juni (het begin van de lagere schoolvakan ties in Nederland) of na 7 augustus met vakantie. U zult er zeker wèl bij varen. Voorlichting Sportvissers. Wij willen nog eens de aandacht vestigen op een folder met adviezen aan varende sportvissers. Deze „Richtlijnen voor een behouden vaart" zijn uitgegeven door het provinciaal bestuur van Zeeland, de provinciale raad voor de recreatie in Zeeland en de Federatie van Deltavissers. Nog steeds verongelukken er „bootvis sers", waarna blijkt dat onwetendheid en onnadenkendheid faktoren waren, die leidden tot het ongeval. We hopen dat alle varende vissers kennis zullen nemen van deze richtlijnen en ze op volgen! Voorlichting over het Veerse meer. Ten behoeve van de op het Veerse meer varende watersporters zal er door het re creatieschap „Het Veerse Meer" een folder worden uitgegeven welke, als de tien gebo den voor het meer, een aantal wenken voor de watersporter zal bevatten. Nota sportvishavens deltagebied. De deltafederatie van sportvissers heeft zich reeds lang geleden bezonnen op de pro blematiek van. de sportvishavens in het del tagebied. Door een commissie uit het bestuur van genoemde federatie is een nota samengesteld handelende over genoemde problematiek. Na een korte omschrijving van de federatie en het noemen van de confederatie welke is tot stand gekomen met de beheers-eenheid Brielse Maas en Maasfederatie, wordt o.a. een analyse van de bestaande toestand ge geven. De rond de deltawateren gelegen gemeen ten met een haven worden onder de loep ge nomen, waarbij de situering en geschiktheid wordt beoordeeld. Watersportexplosie op het Veerse meer. In het maandblad Watersport no. 10 van de 5de jaargang is een artikel opgenomen van onze vaste medewerker Cor van Heugten over de snelle ontwikkeling in de laatste ja ren van de recreatie op en om het Veerse meer. Het is een vanzelfsprekend lezens waardig artikel verlucht met een aantal prachtige foto's. Subsidiëring toeristische accommodatie. Door de voorzitter van de provinciale VVV in Zeeland is enige tijd geleden nog eens de aandacht gevestigd op de mogelijkheden die de nieuwe richtlijnen voor de subsidiëring van toeristische accommodatie bieden. Deze richtlijnen maken het in de eerste plaats mogelijk van. overheidswege subsidies te verstrekken voor de bouw. uitbreiding en de modernisering van: 1. hotels en motels; 2. kampeer- of bungalowbedrijven of daar mee gelijk te stellen toeristische ver- blijfsaccommodatie; 3. jachthavens, die in het bijzonder be stemd zijn voor het gebruik door toe risten; 4. zwembaden die in het bijzonder be stemd zijn voor het bezoek door toe risten. 5. toeristische attraktiepunten. Ook is het mogelijk subsidies te verlenen voor de infrastruktuur van genoemde be drijven (openbare wegen, drinkwater, gas en elektriciteit). Belangrijk is, dat nu dus ook particuliere projekten kunnen worden gesubsidieerd. Kanaal door Zuid-Beveland en geen Sloe- kanaal? De minister van verkeer en waterstaat heeft in zijn memorie van toelichting op de begroting voor 1971 medegedeeld, dat er een studie wordt verricht over het geschikt maken van het kanaal door Zuid-Beveland voor de duwvaart. Volgens de Provinciale Zeeuwse Courant verklaarde de hoofdingenieur-directeur Ir J. Zuurdeeg dat van die studie een positief re sultaat mag worden verwacht. De algemene studie over de achterwaartse verbinding van het Sloegebied en de rol, die het kanaal door Zuid-Beveland hierbij kan spelen, is nog aan de gang. Ir. Zuurdeeg verklaarde, dat de gedachten steeds sterker tenderen in de richting van het kanaal als zodanig te laten functio neren. Wij willen hierbij opmerken, dat het te hopen is dat snel blijken zal dat een Sloe- kanaal als scheepvaartverbinding via het Veerse meer niet noodzakelijk is. De ellen de van het bevroren zijn van de ontwikke ling in het Oostelijk deel van het meer zal dan ten einde zijn. Vervuiling van het polderwater in Walcheren. Wat wij als leek reeds lang geleden con stateerden. de vervuiling van de polder sloten, wordt in het jaarverslag 1969 van het Waterschap Walcheren met bezorgdheid kenbaar gemaakt. Wij zagen op vele plaatsen in Walcheren de poldersloten en watergangen die „dood" zijn en waar alle leven is geweken. Van wege de overbelasting door het toerisme en waarschijnlijk ook door lozing van landbouw- bestrijdingsmiddelen gaven de rapporten over de omgeving van Domburg en Oostka- pelle onrustbarende uitslagen te zien. Er worden een aantal zuiveringsinstal laties genoemd waarvan de capaciteit on voldoende is of welke niet naar behoren functioneren. De noodzaak van een centrale perslei ding wordt hierdoor nog weer eens onder streept. Kamperen, De Nederlandse kampeerraad heeft in een rapport de onderzoekingen gepubliceerd welke in de jaren 1968 en 1969 zijn ge houden. Op uitgebreide wijze wordt een groot aantal onderwerpen behandeld. Seizoenkamperen, de prijs van het kam peren, sanitaire accommodatie en verschil lende andere belangwekkende zaken zijn onderzocht. Voor personen en instellingen die beroeps halve met het kamperen te maken hebben is het een belangrijke studie. 8

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1971 | | pagina 8