HET ZILVEREN SCHOR Voor onze lezers willen we er alleen uit memoreren dat in 1969 circa 59% van de in dit onderzoek vertegenwoordigde capaciteit standplaatsen voor een periode van drie maanden of langer vast verhuurd was. Recreatie studiedag 1970. In het RAI-congrescentrum te Amsterdam werd op 10 november 1970 een door de ANWB georganiseerde recreatie studiedag gehouden. De officiële opening werd verricht door Mr. H. J. van de Poel, staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. Inleiders op de studiedag waren Ir. W. G. van der Kloet van Staatsbosbeheer, Ir. E. C. M. Roderkerk en Ir. F. C. Prillevitz van de Rijksplanologische Dienst. Van deze inleidingen willen we alleen noe men die werd gehouden door Ir. Roderkerk, de directeur van het bekende nationale park ,,De Kennermerduinen". De heer Roderkerk heeft reeds jarenlang een studie gemaakt van het gedrag van de recreant in de natuur. Zijn bevindingen zijn zeer interessant om aan te horen terwijl ook de wijze waarop het werd gebracht verfrissend was. Nieuwe eilanden. Men heeft reeds een begin gemaakt met het opspuiten van de twee, tussen Kamper land en Veere komende eilanden de Mossel plaat en de Schutteplaat. Steigerpalen zijn reeds geheid en een zandzuiger is bezig de „pannekoek" te spuiten waaruit het eilandlichaam wordt op gebouwd. Nieuwe steigers. Een van de belangrijkste voorwaarden voor het leefbaar maken ten behoeve van de watersport van het Veerse meer, is het be schikbaar zijn van voldoende aanlegmoge lijkheden buiten de jachthavens. Hieraan is bij het maken van een project als het bagger- en eilandenplan gedacht, door gelijk met een vaarverbetering een aan tal eilanden te maken waar het goed toe ven is. Er is echter spreiding nodig van deze verpozingsmogelijkheid. Daarom werd door het bestuur van ,,Het Veerse Meer" subsidie aangevraagd voor het maken van een aantal verpozingssteigers. De staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft thans een subsidie van 75 toegezegd in de kosten voor het maken van vier steigers. Binnenkort kan dit werk worden aanbe steed. Tengevolge van de grote interesse voor het eiland ,,De Haringvreter" zullen de daar reeds aanwezige steigers worden uitgebreid. Er zal een steiger worden gebouwd bij het strand van Vrouwenpolder. Ook komt er een aan het eiland „De Omloop" bij „De Piet". De vierde steiger zal drijvend worden. Hij wordt gelegd westelijk van de „Goud plaat". Ligplaats sportvisboten. Door het bestuur van „Het Veerse Meer" is een gedeelte van de landbouwhaven „De Piet" van de dienst der domeinen gepacht. Hierbij is van de zijde van genoemde dienst de toezegging gedaan, dat in de toekomst de gehele haven in erfpacht kan worden ver kregen. Voor het gedeelte dat in de haven tegen over de loskade is gelegen is thans een plan gemaakt, dat voorziet in het ligplaats schep pen van 51 sportvisboten. Op de wal is verder nog de mogelijkheid voor het bou wen van een bergingsmogelijkheid. Een eventuele gegadigde zal hier de gelegenheid krijgen om visboten te verhuren. Ook voor de uitvoering van dit werk is door de Staatssecretaris van CRM een sub sidie van 75 toegezegd. We zijn niet duur. De „Financial Times", een bekend Engels blad, heeft in de verschillende Europese landen een onderzoek laten instellen op grond van de in de gehele wereld steeds stijgende kosten van levensonderhoud. Er werd een vergelijkend overzicht ge maakt van de kosten van een avondje uit in de verschillende landen. Maar ook werd de prijs vergeleken van de kosten van een voedselpakket. Daarenboven werd nog aan dacht geschonken aan het wonen. Alleen Madrid en Dublin zijn iets goed koper wanneer het uitgaan betreft. Spanje, Portugal en Joegoslavië zijn alleen goedkoper wat het voedselpakket betreft, maar het be wonen van een moderne geheel gemeubileerde driekamerflat is in Nederland na Nieuw-Zee- land het goedkoopst op de wereld. Laten we in onze wervende publicaties dus maar snel het sprookje „Nederland duurte-eiland" naar de andere wereld hel pen. Aan de Zilveren Schorweg in Arnemuiden ligt het „Zilveren Schor". De vijf puntdaken aan de oever van het Veerse meer zijn niet meer weg te denken uit het Zeeuwse landschap. De staf van het centrum zegt het zo: „Het is een centrum waar je de ruimte en mogelijkheden hebt om eens een keer anders bezig te zijn dan gewoon en dan misschien ontdekkingen te doen." Is het vreemd je af te vragen: „Wie ben ik? Wat gebeurt er met mij in het contact met anderen? Wat voor soort mens maakt de samenleving van mij?" De jongeren in de maatschappij hebben vaak niet de mogelijkheid om bij te dragen aan de vormgeving van de samenleving, waar ook zij deel van uitmaken. Ook de gehandicapten missen de hun toe komende plaats. „UITgoed voor ons." Per 1 januari 1971 is er een verlaging van de BTW op de spijzen en maaltijden ge komen. Het tarief van de in de HORECA-bedrij- ven geserveerde maaltijden is verlaagd van 12 tot 4 Het tarief op de dranken is ver hoogd van 12 op 14 Het bedrijfschap HORECA heeft een drin gend beroep op haar leden gedaan om de verlaging door te berekenen in de prijzen. We hebben in het Veersemeer-gebied een aantal goede HORECA-bedrijven. Het vorig seizoen oogstten zij succes met een aantal door hen gebrachte en door ons beschreven uitstekende maaltijden. Wij zijn er van overtuigd dat het noodza kelijk is ook in het komende seizoen weer een serie van dergelijke goede „etentjes" tegen betaalbare prijs te brengen. We verwachten dat we in het in maart a.s. verschijnend nummer u een aantal goede suggesties voor uw etentje buitenshuis kun nen doen. „Het Zilveren Schor" kreeg een zwem plas, welke tot stand kwam dank zij een gift van het Nederlands comité voor kinder postzegels. Niet het feit dat de zwemplas er kwam was een feit om deze op een wat officiële wijze in gebruik te nemen, maar de spe ciale voorzieningen voor gehandicapten zijn het memoreren van deze totstandkoming waard. Jammer dat er in onze maatschappij nog zo weinig rekening wordt gehouden met de gehandicapte mens. De speciale voorzieningen voor gehandi capten zullen een vanzelfsprekende zaak in onze samenleving moeten worden. Be dankt „Zilveren Schor"-staf dat je hierin voorop lopen. We zullen ons best doen je in het Veersemeer-gebied ten minste te volgen. De zwemplas van het Zilveren Schor.... ook voor gehandicapten

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1971 | | pagina 9