Forel als zalm zo groot op het Veerse meer Dit voorjaar worden op het Veerse meer weer 50.000 regenboogforellen uitgezet. Sinds 1968 zijn al bijna een kwart miljoen van deze prachtige sportvissen aan het voedselrijk deltawater van dit meer toever trouwd. De forel van het Veerse meer is de laatste twee jaar een internationale attractie gewor den. Nergens ter wereld kunt u goedkoper en beter op forel vissen dan op dit Veerse meer. Als u geen lid van een visclub bent, aan gesloten bij de Delta Federatie, is het een kleine moeite een jaarvergunning te krijgen. U betaalt dan 10 gulden en 1 gulden ad ministratiekosten (leges). Voor 11 gulden kunt u een heel jaar op het Veerse meer terecht. Zorg wel voor een kleine visakte, dus snoekakte, als u met de speciale hengel vist, dit als u gaat spinnen of met de vlieg vissen. U kunt de jaarvergunningen bij vele VVV's en gemeentehuizen krijgen. De VVV Middelburg is bijna altijd open in het sei zoen. U vist op deze vergunning goedkoper dan elders, waar dan ook in Europa zelfs maar een dag of een paar uur op de forel zou moeten betalen. Hoe te vissen. U hoeft niet met de spinhengel met visjes of de vliegenhengel te vissen; u kunt ook heel eenvoudig met een klein haakje vissen met een wormpje eraan, een mest- piertje of slijkzagertje. Vis dan wel op de grond met een lichte nylonlijn en een schuif- loodje. U heeft dan kans op paling èn forel. Ook in het voorjaar en het najaar als het water wat „koeler" wordt en dus wat zuur stofrijker, bijt de forel geweldig. Er is een zeehengelatlas van de Uitg. Mij. Veen uit Amsterdam te koop, die u voor f 4,90 de beste hengelstokken in de hele delta uit de doeken doet. Ook het Veerse meer is daar uitvoerig in kaart gebracht met vele tips. Zorg voor een klein maar stevig haakje. U kunt een kleine paling, een kanjer van een bot of schol maar ook een enorme kracht patser van een regenboog- of beekforel op uw aas krijgen. En met een krachtpatser bedoelen we dan kanjers van 70 tot 85 cen timeter (ongelogen), die 6 tot 12 pond zwaar Jong geleerd

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1971 | | pagina 16