Deltaweek van 11 tot 20 juni 1971 de recreatiegebieden, zoals stranden, duinen, bossen, watersportgebieden, enz.; de secundaire elementen, zoals voor zieningen op het strand en die voor sport en spel, de uitgaansmogelijkhe den, enz. Deze deelstudie heeft tevens het karakter van een voorstudie van de andere onder zoeken. Deelstudie 2: De trek naar de belangrijkste recreatiegebieden. Dit onderzoek zal gegevens verschaffen over: - de omvang en spreiding van het bezoek aan de belangrijkste Zeeuwse recreatie gebieden; de omvang en de richting van verschil lende verkeersstromen naar en van de recreatiegebieden; de functie van de recreatiegebieden: lokaal, regionaal of boven-regionaal; dagbezoek en/of verblijfstoerisme. Een vergelijking van deze gegevens met die over de capaciteit van de recreatiege bieden, de ontsluitingswegen en de par keerruimte levert voor het beleid belang rijke informatie op. Deelstudie 3: Het gedragspatroon en de be hoeften van de Zeeuwse dagrecreant. Deze deelstudie is het gevolg van een ge zamenlijk voorstel van de Provinciale raad voor de recreatie en het Provinciaal Op- bouworgaan. Dit onderzoek richt zich op de vrijetijds-besteding van de Zeeuwse bevol king. Het onderzoek is tweeledig: Enerzijds richt de studie zich op het vrijetijds-gedrag van de Zeeuwse be volking in al haar schakeringen; -- Anderzijds wordt nagegaan in hoeverre het huidige sociaal-culturele voorzie ningspakket voldoet aan de behoeften van de bevolking. Het spreekt vanzelf, dat de openluchtre creatie een belangrijk facet van deze deel studie zal uitmaken. Deelstudie 4: Het gedragspatroon en de be hoeften van de in Zeeland verblijvende va kantiegangers. Dit onderzoek richt zich primair op het verzamelen van gegevens, die antwoord moe ten geven op de volgende vragen: op welke wijze wordt de vakantie in de Zeeuwse recreatiegebieden doorge bracht? Is men al dan niet tevreden over de in Zeeland doorgebrachte vakantie? Dit houdt in, dat zal worden nagegaan in hoeverre de verwachtingen van de ver- blijfsrecreant worden gehonoreerd wat be treft het voorzieningspakket; m.a.w. in hoe verre zijn vraag- en aanbodcondities met elkaar in evenwicht? Voor het verkrijgen van een volledig beeld moet bovendien rekening worden gehouden met het proces van besluitvorming, dat aan de keuze van het vakantiedoel ten grondslag ligt. Het vorenstaande betekent, dat het onder zoek wordt afgestemd op: - een analyse van de huidige structuur van toeristische vraag- en aanbodcon dities in Zeeland; het opsporen van de voorwaarden, waar onder een evenwichtige ontwikkeling van de voorzienigen in Zeeland kan plaats vinden. Deelstudie 5: Marktonderzoek en marktbe werking. Verschillende deelstudies kunnen waarde volle gegevens opleveren voor het markton derzoek. Er bestaat behoefte aan uitvoerige informatie over tal van aspecten. Enkele be- lanrijke vragen op dit gebied: welke verhouding moet worden nage streefd voor de verschillende accom- modatievormen (kamperen, zomerwonin gen, hotels, enz.)? Welke aanpassingen in de eigen markt organisatie zijn gewenst, mede gezien de ervaringen in andere toeristische gebieden? Welke wervingsactiviteiten met betrek king tot bestaande en potentiële be zoekerscategorieën bieden perspectief? Wat reeds meerdere malen tot misluk king is gedoemd geweest, is dit jaar dank zij de zeer geslaagde Veronica-race 1970, werkelijkheid geworden. De volgende verenigingen hebben elkaar gevonden om een Delta-zeilweek op touw te zetten n.i.: w.v. Noord-Beveland, w.v. Wol- phaartsdijk, Noordzeeclub, w.v. Breskens, w.v. Zierikzee, w.v. Willemstad, w.v. Haring vliet, w.v. Alblasserdam, Kon. Roei- en Zeil vereniging ,,De Maas", w.v. De Schelde en w.v. Yerseke. Aan deze Deltaweek zullen kunnen deel nemen zeiljachten, gemeten in de I.O.R.- klassen 1 tot en met 8, en ronde en plat bodems. Het programma ziet er als volgt uit: 11 juni: Noordzeeclub; aanbreng IJmuiden- Colijnsplaat; I VI. 11 juni: w.v. Breskens; aanbreng Breskens- Colijnsplaat; I VI, 11 juni: w.v. Zierikzee Willemstad; aan breng Zierikzee (de Val) - Dintelsas; I -— VIII. 12, 13, en 14 juni: w.v. Noord-Beveland en Wolphaaartsdijk; Veronicarace; I - VI 12 en 13 juni: w.v. Haringvliet; Haringvliet- wedstrijd; I VIII. 14 juni: w.v. Alblasserdam; Dintelsas - Zie rikzee (de Val); I VIII. 15 juni: w.v. Yerseke en Zierikzee; Zie rikzee (de Val) - Yerseke; I VIII. 16 juni: w.v. Yerseke en De Schelde; Yer seke - Bergen op Zoom; I VIII. 17 juni: w.v. Schelde, N.-Beveland en Wolphaartsdijk; Zeelandbrugrace; I VIII. 18 en 19 juni: K R. Z V. De Maas; Zee landwedstrijden; I VIII. Voor de niet-zeilers onder onze lezers laten wij hieronder de betekenis van de IOR-klassen volgen: Begrenzing (rating): I 70 ft tot 33 ft II onder 33 ft tot 29 ft III onder 29 ft tot 25,5 ft Nederlands Research Instituut voor Toeris me en Recreatie. Het onderzoek zal zoveel mogelijk door de eigen diensten worden verzorgd. Voor de deelstudies 3 en 4 zullen onderzoek instituten worden ingeschakeld. De pro vinciale diensten beschikken namelijk niet over voldoende mankracht. Voor de uitvoe ring van deelstudie 4 (het gedragspatroon en de behoeften van de in Zeeland verblij vende vakantieganger) heeft de Provincia le raad voor de recreatie gekozen voor het Nederlands Research Instituut voor Toe risme en Recreatie te Breda. Voor deelstudie 3 moet er nog een keuze worden gedaan. Vervolg. In het volgende nummer van de Veerse Meer Gids zal de ondergetekende nader in gaan op het onderzoekprogramma. C. de Vos. Secretaris van de Provinciale raad voor de recreatie in Zeeland. IV onder 25,5 ft tot 23 ft V onder 23 ft tot 21 ft Hier beneden veranderen de safety regula tions en worden de regulations for smaller yachts toegepast. VI onder 21 ft tot 19,5 ft VII onder 19,5 ft tot 17,5 ft VIII onder 17,5 fi tot 16 ft Aan deze voor Nederland nog nieuwe vorm van wedstrijdzeilen wordt door het Koninklijk Nederlands Watersportverbond, waarvan al deze verenigingen lid zijn, alle mogelijke medewerking verleend. De vermoedelijke deelname aan deze Deltaweek wordt voorzichtig geschat op 150 200 zeegaande jachten. Wat de Cowes-week in Engeland is, nl. het Mekka van de zeezeilers, belooft deze Deltaweek hier voor Nederland te worden. Als bijzonderheid voor de deelnemers kan worden vermeld, dat de Veronicarace is aangewezen als één der selectiewedstrijden voor de Admirals-Cup, terwijl de Veronica race in de klassen 1 tot en met V en de Oosterschelde-wedstrijden in de klassen VI tot en met VIII meetellen in de strijd om de Verbon dsbezems". Voor de deelnemers worden aan wal in de loop van die week verschillende festiviteiten georganiseerd, die nu nog niet nader te om schrijven zijn. Van de zijde van pers, radio en televisie, bestaat reeds een grote belangstelling. Het secretariaat van deze Deltaweek, waar geïnteresseerden nadere inlichtingen kunnen bekomen en zich ook voor deelname kunnen aanmelden, is: Secretariaat Deltaweek, Hoofdstraat 130 te Kortgene, tel. 01108- 2 06, terwijl men voor zeiltechnische infor maties terecht kan bij J. van de Plasse, ,,De Zandkreek", Kortgene, tel. 01108 - 4 40. Te zijner tijd zal een aankondigingsblad der Deltaweek verschijnen, wat via het KNWV aan alle bezitters van IOR, ronde- en platbodems zal worden toegezonden. Dit programma zal eveneens in het buitenland worden verspreid. 18

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1971 | | pagina 18