haar steentje zal bijdragen aan deze toename. Waar kun je beter een overzicht krijgen en een keus maken dan op deze belangrijke internationale watersporttentoon stelling? Het zal de komende watersportseizoenen wel zo langzamerhand dringen worden in Loosdrecht en op de Brasem. Maar er is nog ruimte genoeg. De deltameren hebben nog vele hectaren water voor iedere wa tersporter. Het Veerse meer is klaar om u te ontvangen. De prijzen van de ligplaatsen zijn er nog redelijk, de bevolking is vrien delijk en de lucht is er zuiver. „De Arne" 10 jaar. De watersportvereniging „De Arne" zal in oktober van dit jaar haar 10-jarig be staan vieren. De voorbereidingen voor die viering wor den nu al genomen. Men kan er zeker van zijn, dat het een goed feest wordt. Het is het gedenken waard. ,,De Arne" telt op het ogenblik maar liefst 400 leden. Watersport is gezond. In „Varen" van de Vlaamse vereniging voor watersport lazen we het volgende: „In België wordt 90 van het afvalwater niet gezuiverd. Van de ongeveer 70 be staande zuiveringsinstallaties voldoet zeker de helft niet aan de gestelde eisen". Ge brek aan geld en technici worden als ver ontschuldiging aangevoerd. Vele vroede ge meentevaderen en politici hebben schijnbaar andere zorgen. Zwitserland (met 6 miljoen inwoners) heeft tot op heden meer dan 300 zuiverings installaties in gebruik, die allen aan de hoogste eisen voldoen. De Nederlanders hebben meer dan 500 van deze voor ons huidige leefmilieu noodzakelijk geachte waterzuiveringsin stallaties in gebruik. Volgens een voorzich tige raming wordt in Nederland meer dan 70 °/o van het afvalwater gezuiverd". Zouden wij Nederlanders dan toch nog „zuiverder" zijn dan wel eens wordt ge dacht? Zorg dat jo er bij komt. Het aantal pleziervaartuigen wordt door insiders op het ogenblik geschat op 95.000 stuks. De verwachting is dat er aan het eind van dit jaar in Nederland zo'n 100.000 boten van allerlei typen en grootten zullen zijn. De verwachting is wel dat de HISWA Mogen wij u vragen? Door het recreatieschap zijn in het Veerse meer verschillende steigers gebouwd en er zijn plannen om er nog meer bij te zeten of de bestaande steigers te verlengen. Voor al in het hoogseizoen wordt van deze stei gers bij de eilanden een druk gebruik ge maakt. Hierbij is gebleken dat bijna aiie boten meren aan de buitenzijde van de steiger. Aan de binnenzijde hiervan staat in de meeste gevallen nog zeker 1 meter wa ter. We hebben een vriendelijk verzoek aan u. Wilt u, als u een schip hebt met een klei nere diepgang aan de binnenzijde van de steigers meren en de buitenkant vrij laten voor de dieperstekende boten? Paalworm. Bij het nemen van proeven over het voor komen van paalworm zijn er pakketten van 24

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1971 | | pagina 24