10 jaar Veerse meer Waar vieren we dat met een etentje tegen een betaalbare prijs verschillende houtsoorten al dan niet be handeld met een conserveringsmiddel in het Veerse meer geplaatst. Deze pakketten zijn in het vroege voor jaar te water gelaten en in de herfst weer opgehaald. Hoewel met de proeven de komende jaren zal worden doorgegaan, is nu al wel heel duidelijk gebleken dat goed met een con serveringsmiddel behandeld hout geen „spek je voor het bekje" van de paalworm is. Het is al eerder gezegd, maar het is thans toch nog weer duidelijk gebleken, dat men geen zorg voor zijn schip behoeft te hebben als dit op de normale wijze be hoorlijk verzorgd wordt. Nieuwe waterkaar!. De ANWB is uitgekomen met een nieuwe waterkaart van het Veerse meer. Deze kaart is geheel bijgewerkt. De watersporter die het meer bevaart kan alle voor hem van belang zijnde zaken op deze kaart vinden. Deze kaart behoort aan boord van alle jachten die het Veerse meer bevaren. Nieuwe steigers. Door het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk is in beginsel sub sidie toegezegd voor de uitbreiding van aanlegmogelijkheid op het Veerse meer. Toen we enige tijd geleden met een aan tal HORECA-exploitanten, zaken doende rond het Veerse meer, spraken over het tweede lustrum van ons internationale water sportgebied, waren zij direct bereid het hun ne tot het feest bij te dragen door wat feest- menu's samen te stellen in een bijzonder prettige prijsklasse. Zoals we al eerder schreven, hebben we vakmensen in deze sektor van het bedrijfs leven. We kunnen u dan ook de hier vol gende etentjes van harte aanbevelen. Arnemuiden. Bij de jachthaven van Arnemuiden ligt het café-restaurant „Oranjeplaat". Hier gaat het nieuwe seizoen van start met het echtpaar Jeenink aan het roer en de kok Maquelin in het combuis. Voi vertrouwen en met een groot enthou siasme alles in het werk stellend om het u naar de zin te maken. Zoals altijd en overal waren er het eerste seizoen nog wat wensen en probleempjes. Thans, met een „volwassen" bezetting, is Door de provinciale waterstaat is het voorbereidend werk reeds gedaan. Het be stek en de tekeningen voor het maken van twee steigers, respectievelijk bij de Haring vreter en het eiland de Omloop en een drij vende steiger bij de Goudplaat zijn gereed. Op korte termijn wordt de definitieve toe stemming verwacht waarop al spoedig dit werk kan worden aanbesteed. Proef met bebakening. leder jaar weer opnieuw moet de „blees- bebakening", staande op de 1,50 meterlijn, voor een gedeelte worden herzien. De eiken houten takken breken nog al eens af op de waterlijn. Hierdoor wordt er zo nu en dan door kleinere polyester scheepjes schade ge varen op de juist onder het wateroppervlak staande stompen. Het verwijderen van deze stompen kost ieder jaar veel tijd en geld. Paalworm vindt dit onbehandelde hout kennelijk erg lekker. Mede door het wegne men van dit „voer" voor de paalworm zal deze hiermede bestreden kunnen worden. Het is thans de bedoeling dat er op enkele plaatsen een proef genomen wordt met plastic buizen. Deze buizen zullen o.a. op plaatsen waar een splitsing van het vaar water is, een vorkachtige top krijgen. De praktijk zal dan moeten uitwijzen of aan deze nieuwe wijze van bebakening uit breiding zal worden gegeven. er een spijskaart uit de bus gekomen die er zijn mag. Een aparte eethoek is uitnodigend voor hen, die eens op hun gemak willen tafelen. Maar ook kunt u in het andere deel van de zaak op place mats uw snacks geserveerd krijgen. Probeer eens de „ARM 1" (een kop soep en een hamburger) tegen een civiele prijs. Zoals u weet dragen de visserssche pen van Arnemuiden dit kenteken. Ter gelegenheid van de tien jaren Veerse meer heeft men een menu samengesteld, dat èn het aanzien èn het savoueren ten volle waard is. Menu Maritime. Palett du Scelt: Schelp gevuld met een salade spéciale; visschotel met verschillende vissoorten van de Schelde; kabeljouw, mosselen en garnalen zijn over dekt met een witte wijnsaus (afwisselend rood en wit in kleur) rondom opgespoten aardappelpuree. Het is als het palet van een schilder. Tenslotte een coupe „Oranjeplaat": vanille- ijs met advocaat, mandarijntjes en choco ladesaus met slagroom. Bij dit menu wordt u een glas witte wijn geserveerd. De prijs hiervan is 9,50 all in. Woiphaartsdijk. Rötisserie ,,'t Veerhuis" is „van ouds be kend". Indien u hier des avonds wilt eten, doet u er verstandig aan om bijtijds te ko men of een tafel te reserveren. De renommée van dit restaurant maakt dit nodig. Voor hen die des middags eens een uit stekende lunch willen genieten stelt de heer Van Mierlo het volgende voor; Grapefruit cocqtail au kirsch; Consommée Célestine; Filets de Sole Panditta. De consommée Célestina is iets „extra speciaals"; flensjes worden met een farce van pikant vlees gevuld. Daarna gaan ze, in heel fijne schijfjes gesneden, in de bouil lon. De filet de sole wordt geserveerd met kerriesaus en kleine fijne doperwtjes. Een kopje koffie aan het eind, voltooit een feestelijke lunch welke u kost f 9,75 all in. De Boei. Dit café-restaurant heeft zich in de afge lopen jaren een goede plaats aan de jacht havens van Woiphaartsdijk weten waar te maken. U kunt er tegen zeer redelijke prijzen een goede schotel bestellen. En koffietafel, uit gebreid of eenvoudiger, mosselen met frites of brood en drie soorten saus a raison van f 6,zijn dik het proberen waard. Speciaal vestigen wij uw aandacht op menu 4. Een etentje voor f 8,75 all in: Koninginnesoep; Ossetong met madeirasaus; behalve appelmoes wordt u hierbij geser veerd twee soorten aardappelen, b.v. ge bakken en gekookt en twee soorten groenten. Het sluitstuk is een coupe Hawaï bestaande uit vanille-ijs met ananas en slagroom. Kortgene. Bij de uitstekend geoutilleerde jachthaven „Delta Marina" ligt het gelijknamige restau rant. Hier is het de heer Meeusen die in overleg met zijn chef kok voor u een feest- menu ter gelegenheid van de tien jaren Veer se meer samenstelde. Het is een menu dat er zijn mag: Consommé Delta Marina: Een heldere kippebouillon met stukjes kip. champignons en rode port; een filet de cabilaud a la Wielingen; gepocheerde kabeljauwfilet met witte wijn saus, muskaatdruiven en garnalen, geser veerd met een bordure van puree en fijne worteltjes. Mousse au chocolat, luchtige chocolademousse, samengesteld uit room, chocolade-extract, suiker, eiwit en likeur. U krijgt hierbij geserveerd een glas droge, witte wijn voor een all in prijs van f 10, Kamperland. Bij de gemeentelijke jachthaven van Kam perland ligt het zelfbedieningsrestaurant ,,'t Veerse Meer". 25

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1971 | | pagina 25