Lek verslechtert en dat in recente tijd ook de kwaliteit van het Rijnwater er niet beter op is geworden. ,,En toch" zo constateert de schrijver van de brochure, „werd in een mondeling overleg tussen de Minister van Verkeer en Waterstaat en de desbetreffende Vaste Commissie uit de Tweede Kamer op 23 december 1969 van de zijde van de Mi nister medegedeeld, dat naar de mening van ter zake kundigen de Oosterschelde 3 jaar na de afsluiting zoetwater zal bevatten". „Kennelijk hebben deze ter zake deskun digen niet aan de samenstelling van de Nota Waterhuishouding medegewerkt", consta teert de schrijver van de brochure. Heeft de schrijver hiermede willen suggereren dat de Minister de Vaste Commissie maar wat op de mouw heeft willen spelden? Wanneer ir. Loeff de afdeling voorlichting van de Deltadienst ter zake om opheldering had gevraagd dan had hij het volgende kun nen vernemen: Ie. De deskundigen van de Nota Water huishouding en de informanten van de Minister zijn dezelfde. 2e. Ondanks de verslechtering van de zout- situatie op de Lek en Rijn zal toch het Oosterscheldetoekken 2 a 3 jaar na de afsluiting zoet zijn zoals met de zelfde berekeningen waarop ook de conclusie van de Nota Waterhuishou ding zijn gebaseerd, eenvoudig is aan te tonen. Het woord „ruimschoots" in de nota be vat o.m. de reserve die de nieuwe uitspraak verantwoord doet zijn. Er is nog een tweede opmerking in de brochure van ir. Loeff waarover ik gaarne nog een enkel woord zou willen zeggen, daarbij terugkomende op mijn toezegging in het begin van dit artikel nog terug te ko men op de morfologie van de Schelde- bekkens. Dr. Van Veen, destijds leider van de Stu De afsluiting van de Oosterschelde gaat door. De werkeilandeu in de monding van dit estuarium. diedienst Beneden-Rivieren, heeft jarenlang waarnemingen laten doen over het gedrag van het bodemrelief van de Ooster- en Wes- Figuur 2. Verdiepingen en verondiepingen afgeleid uit waarnemingen tussen 1933 en 1952. NOORD-BRABANT INHOUDSVERANDERINGEN 1933-1952 TOELICHTING \'241 verdieping in miljoen m' 1-15 I verondieping in miljoen beneden N.A.P PUTTEN HOEKSCHE WAARD 7

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1971 | | pagina 7