DELTA WEEK Sterke toename jachthavens in Zeeland Uit een onlangs door de Provinciale raad voor de recreatie ingesteld onderzoek blijkt, dat het aantal jachthavens in Zeeland de laatste tien jaar bijzender sterk is toe genomen, In 1960 had Zeeland de water sporters 330 ligplaatsen te bieden. In 1965 waren het er 1550 en in 1970 reeds meer dan 3550. Het Veerse meer bezit bijna de helft van het totale bestand. Ligplaatsen in Zeeland: Watersport gebied Aantal ligplaatsen 1960 1965 1969 1970 Grevelingen 182 183 Oosterschelde 65 172 532 588 Veerse meer 735 1357 1712 Westerschelde 225 357 542 542 Overig 40 290 465 540 Totaal 330 1554 3078 3565 De haventjes met minder dan 25 ligplaat sen zijn buiten beschouwing gelaten. Nederland is op weg, goed op weg zelfs, om het watersportcentrum van Europa te worden. Het watersportparadijs I Wat skisport betekent voor Zwitserland Het grootste deel van de ligplaatsen wordt in het zomerseizoen vast verhuurd. De laatste jaren betreft dit meer dan 80 van het bestand. In het Grevelingenbekken en in de Oosterschelde worden bijeen alle lig plaatsen vast verhuurd. Het Veerse meer heeft nog veel ruimte voor passanten be schikbaar. In 1970 waren er nog 400 lig plaatsen vrij. In werkelijkheid heeft Zeeland de pas santen méér ligplaaten te bieden. Naast de niet voor het gehele seizoen verhuurde ac commodatie zijn er nog de ligplaatsen van vaste verhuurders, die met vakantie elders verblijven. Bovendien hebben meerdere ha vens mogelijkheden om provisorisch de capa citeit te vergroten. De meeste jachthavens beschikken over voldoende parkeeraccommodatie. Vooral de havens aan het Veerse meer hebben ruime parkeermogelijkheden. De Zeeuwse jachthavens hebben een ge zamenlijke uitbreidingsmogelijkheid van 1000 ligplaatsen, waarvan 700 in het Veerse meer. C. de Vos, secretaris provinciale raad voor de recreatie in Zeeland. en Oostenrijk, zal de watersport gaan bete kenen voor Nederland. Nederland is het land waar men water toerisme kan beoefenen. Een land bereizen via de waterwegen... Mede gezien de internationale aspecten van dit alles ontbrak tot nu toe een groot zeilevenement, althans een evenement voor zeegaande jachten. En dit nu gaat de DELTA WEEK brengen De DELTA WEEK is het gelukkige initia tief van de volgende watersportverenigingen: Alblasserdam, Breskens, Haringvliet, Kon. R. Z.V DE MAAS, Noord-Beveland, Noord- zeeclub, De Schelde, Willemstad, Wol- phaartsdijk, Yerseke en Zierikzee De stoot in de goede richting werd gege ven door het succes van de VERONICA RACE 1970", een 200-mijls-Noordzeerace georganiseerd door de watersportvereniging Noord-Beveland" te Kortgene en ,,Wol- phaartsdijk". Deze race heeft haar naam ontleend aan het noordelijkste keerpunt, het Radioschip Veronica en aan het feit dat Ra dio Veronica voor publiciteit zorgt via haar populaire zender. Zelfs de Koninklijke Ma rine verleende aan deze race -haar mede werking door het beschikbaar stellen van Hr. Ms. Balder als volgschip voor algemene assistentie en veiligheid. De Veronica Race 1971 is thans als één der selectiewedstrijden voor de Admiral Cup Races en is tevens, met de Oosterscheldewedstrijd, opgenomen in het puntenklassement voor de Verbond- bezems (prestatieprijs van het K.N.W.V. in de verschillende I.O.R.-klassen, gelijk te stellen met een kampioenschap). De Vero nica Race 1971 fungeert als openingswed strijd der DELTA WEEK, die bestaat uit de navolgende serie wedstrijden: 11 juni Ymuiden - Colijnsplaat 11 juni Breskens - Colijnsplaat 11 juni Zierikzee - Dintelsas 12 en 13 juni Haringvlietwedstrijden 12, 13 en 14 juni VERONICA RACE 14 juni Dintelsas - Zierikzee 15 juni Zierikzee - Yerseke 16 juni Oosterscheldewedstrijd 17 juni ZEELANDBRUG RACE 18 en 19 juni ZEELANDWEDSTRIJDEN Er wordt getracht ook op het Veerse Meer in het kader van de DELTA WEEK een wedstrijd in te lassen voor éénheids klassen en wel op de weekends van 12 en 13 en van 19 en 20 juni. Er is een Secretariaat DELTA WEEK in gesteld dat zonodig wordt bijgestaan door het zgn. Secretariaatcomité bestaande uit één afgevaardigde per deelnemende vereni ging. Daarnaast is een voorbereidingscom missie voor publiciteitszaken in het leven geroepen, bestaande uit de heren W. P. Pont (Veronica), L. Pranger (Watersport), J. A. Kuitert (Waterkampioen), P. Knoop (Tele graaf), J. Bouman (Reclame Bureaus) en J. M. Pigeaud (voorzitter sectie zeezeilen K.N.W.V.). Er komt een gezamenlijk aan kondigingsblad met een oplage van ca. 3000 exemplaren dat gericht verspreid zal worden in Nederland, België en Engeland en waarin in beperkte mate advertenties wor den opgenomen. Voor Engeland heeft de Watersportpublicist Rob van Mesdag zijn medewerking toegezegd. Van de zijde van pers en televisie bestaat grote belangstel ling. Het is verheugend dat Nederland nu voor I.O.R.-jachten en Ronde- en Platbodem- jachten een wedstrijdweek heeft die verge lijkbaar zal zijn met een Cowes Week of een Kieler Woche. Een zeilweek met een inter- bied dat in de economische ontwikkeling nationaal karakter. Te verzeilen in een ge- op recreatief gebied, door het Delta Plan, een zeer grote rol zal gaan spelen. 18

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1971 | | pagina 18