Wandelingen rond het meer Wanneer u, na uw kopje koffie te heb ben gedronken, in het café-restaurant Oran jeplaat" bij de jachthaven in Arnemuiden, uw auto op het parkeerterrein laat staan, bevelen we u de volgende wandeling aan: Vanaf het jachthaventerrein rechtsaf de Oranjepolderseweg op; de eerste weg links, de Van Cittersweg, inslaan; aan het eind hiervan scherp rechts; dit is de Veerseweg; deze volgen tot aan de eerste weg rechts; dit is weer de Oranjepolderseweg; deze vol gen tot aan het jachthaventerrein. (Een wandeling van plm. 5 kwartier.) Vanaf de Oranjeplaat" linksaf de Mui- denweg op; de 1ste weg rechts, de Caland- weg; U wandeit langs het vliegveld Midden- Zeeland (hier wordt in de weekends de zweefvliegsport 'beoefend, er worden rond vluchten boven Walcheren gehouden en het is een stop in de lijndienst Amsterdam-Lille). Aan het eind van de Calandweg links aan houden en de Pietweg volgen; aan uw linker hand hebt u dan de kreek „De Piet" waar aan beide oevers dagrecreatie mogelijk is; als tl aan het eind van de Pietweg even rechtsaf slaat, hebt u daarna aan uw linker hand de iandbouwhaven „De Piet", waar ligplaatsen voor sportvisboten zullen worden gemaakt; daarnaast is een grote speel- en ligweide; terug naar de Muidenweg, waar u via de betonbrug over de kreek weer in de richting van de Oranjeplaat wandelt. (Een wandeling van plm. 2 uur.) Als u de wagen laat staan op het par keerterrein van het zelfbedlenings-restau- rant ,,'t Veerse Meer" op het jachthaven- terrein in Kamperland, is het de moeite waard de volgende wandeling te maken: Vanaf het restaurant gaat u onderlangs de dijk aan de landzijde linksaf; u volgt dan de dijkvoet tot aan de Veersedam, waar u naar links de Veersemeer-oever opzoekt of wandelend door het bos, weer in de rich ting van de jachthaven gaat. (Wandeling van plm. 2 uur.) Het stadje Veere heeft een beschermd stadsgezicht; gelukkig maar. Het is de moeite waard het silhouet van Veere eens op een afstand uit verschillende hoeken te bekijken. Daartoe schreven we een korte wandeling voor u uit: Bij de Campveerse toren is een flink par keerterrein; hier laat u uw wagen staan en beklimt het Bastion; u volgt het voetpad, eerst langs het Veerse meer en daarna rechtsaf langs de monding van het kanaal door Walcheren; voorbij de Marina jachtwerf gaat u rechtsaf naar beneden en u komt dan op de Veerseweg; linksaf de Veerseweg op, door het gehucht Zanddijk; rechtsaf de Bos weg inslaan; rechtaan houden tot aan de ANWB-wegwijzer; hier links aanhouden in de richting Vrouwenpolder; juist vóór de jacht haven Oostwatering gaat u scherp rechts de dijk op; u komt dan weer op de wallen van Veere en kunt via het bruggetje over de stadshaven weer naar uw uitgangspunt te rug. (Wandeling van plm. 1.30 uur.

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1971 | | pagina 8