FOREL ALS ZALM... er al voltrokken. Bruidspaar en feestgenoten varen hier als het ware tot aan de trappen van het stadhuis. Is er meer symboliek dan dit huwelijksbootje, feestelijk gepavoiseerd de haven van Veere uitvarend, nagewuifd door vrienden en familie, het bruidspaar een „behouden vaart" wensend? Uit 34 gemeenten in Nederland wenden reeds de „gast'huwelijken" voltrokken. Frie zen en Groningers, maar ook zij die in de Vechtstreek wonen, wilden met degenen die een ligplaats met hun boot aan het Veerse meer hebben of een tweede woning in het Veerse meergebied meer „stijl" bij de vol trekking van hun huwelijk. Het grootste ge zelschap bestond tot nu toe uit een bruids paar met 90 familieleden, het minimum is het bruidspaar met twee getuigen. Een belangrijke zaak op deze belangrijke dag is de feestmaaltijd. Het is bizonder Lang had het geduurd voor de club van de „visbroeders in Petrus" er van te over tuigen was, dat ook Nederland volop sportvismogelijkheden te bieden heeft en dat het ook hiermede vaak is, dat wat je ver haalt, beter smaakt. Het is een club met vogels van verschil lenderlei pluimage in afkomst, beroep en inkomen. Een excellentie, een architect en een cineast, een textielfabrikant, een bekend kunstenaar en een jurist, allen bezield en bijeengedreven door één hartstocht: Sport vissen. In deze tak van recreatie hebben ze het in kennis en vaardigheid zeer ver gebracht. De snelle stromen en meren van de Ser vische landen hebben geen geheimen voor hen. De wateren van Italië onderzochten ze op goede vismogelijkheden en ze kunnen meesmuilend praten over de Italiaan die in vol ornaat met lieslaarzen en vol behangen met attributen voor het vangen van kabel jauwen, visjes als pinkjes uit het water slin gert om 's avonds zijn pesca fritura te hebben. Ierland was vele jaren lang de topper van de visvakanties. Minstens één maal per jaar vlogen ze naar het groene eiland. Ver van de bewoonde wereld hebben ze daar een hotelletje gevonden waar het goed toeven is. De vakantiefilms met vakmanschap op genomen door een van hen, liegen er niet om. De beelden tonen het mooie landschap, de rneren met de vele eilanden, de lunch, rond het houtvuur picknickend en als hoog tepunt het aanslaan, drillen en binnenhalen van een forel van 7 pond en twee ons door de jurist 54 minuten heeft het gevecht geduurd. Een eeuwigheid van spanning en concentratie. Terwijl de hardwerkende vis ser geen ogenblik zijn aandacht kon laten verslappen en voortdurend de gedragingen van de aangeslagen vis in het oog hield, werd hij door zijn vrienden op peil gehouden met een scheut Scotch en tussen zijn lippen gestopte sigaretten. Bij het op de film vastgelegde scheppen van de reuzenforel klonk zelfs nog de hij gende zucht van de zich ontladende span ning. Met deze zevenponder was hij de winner van de race en gedurende enkele seizoenen kon niemand hem overtreffen. Totdat de uitnodiging kwam om het eens in eigen land te proberen. Hun gastheer zou zijn een functionaris die iets te maken had met „Het Veerse Meer" en die op de een of andere wijze op een party terechtgekomen prettig dat dit belangrijke onderdeel van de hoogtijdag ook in de stad Veere zelf ver zorgd kan worden. Veie ondertrouwden gaan als zij op de secretarie van de gemeente Veere de formaliteiten voor hun aanstaand huwelijk hebben vervuld af een voorschot op de aanstaande feestelijke gebeurtenis halen in een van de horecabedrijven van Veere. Hier bespreekt men onder een kopje koffie of een glas sherry de mogelijkheden en wenselijkheden van het bruiloftsmaal. We kunnen het u aanbevelen ook dit vooral ook in Veere te houden. Er is een verschei denheid in restaurants. U kunt er exquis dineren met de beste wijnen die er zijn, maar ook is er de mogelijkheid van etentjes in lagere prijsklassen. Het vakmanschap van de ondernemers staat er borg voor, dat dit onderdeel van de belangrijkste dag in uw leven volledig geslaagd is. was, waar hij onder de indruk kwam van deze klasse van sportvissers. Niet alleen de humaniteit weidelijkheid zou de jager ru zeggen sprak hem sterk aan. Ook het grote vakmanschap sprak duidelijk uit de visverhalen. Eén was er zelfs bij die ento mologie had gestudeerd om de insekten 'in allerlei stadia van ontwikkeling te leren ken nen, om met deze kennis gewapend een verzameling natte en droge vliegen te maken waarvan je stil werd. De uitnodiging voor een bezoek aan het Veerse meer werd gretig aanvaard. De mo tivering was, dat het inderdaad ongehoord is, dat men overal 'in Europa de goede vis- iplaatsen weet te vinden maar een goed forellenwater in eigen land nog niet kende. De verzekering dat er in dit eerste Delta- meer forellen rondzwemmen die een gewicht halen van 8 tot 10 pond werd met een wat hoffelijke scepsis aanvaard. Duidelijke twij fel werd uitgesproken over de snelle groei van deze regenboogforellen, die met een lengte van 25 centimeter en een gewicht van 125 gram (ieder jaar 50.000 exemplaren) in het meer worden gepoot. Het klinkt ook wel ongelooflijk als men 'hoort, dat deze juist aan de maat zijnde koninklijke sportvis in enkele jaren zo'n gewicht met een lengte van 85 centimeter haalt. De feiten liegen er niet om en door de grote voedselrijkdom van het water wordt een dergelijke snelle groei nergens over troffen. En zo kwamen ze dan met z'n zevenen op die dag in mei. In het stadje lag in de

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1971 | | pagina 19