VEERSE MEER GIDS Een nieuw horecabedrijf „DE ARNE" haven de robuuste schuit met achter zich enkele vletten als een eend met haar jongen te wachten. Ze kwamen om te controleren wat er waar was van de vele visverhalen over dit water. Ze kwamen ook om te re laxen, en beter dan wie ook, wisten ze dat er geen beter middel tegen spanningen, manager-kwaaltjes en opgehoopte ergernis sen bestaat dan sportvissen. Niet alleen is het de ontspanning door de spanning bij het vissen, maar ook het telkens weer opnieuw uitproberen van vele mogelijkheden. En niet het minst belangrijke is om zomaar als een groepje sportbroeders samen te zijn, waarbij de goedmoedige spot en het rake antwoord vele malen stof tot grote vrolijk heid geeft. Het begon niet zo erg best. Vanaf de hoge kade kon men langs een steil trapje op de platbodem komen. Henk, in het dagelijks leven zijn brood verdienend met het als architect ontwerpen van alleszins geslaagde bouwwerken, zou zich eens uitsloven, pakte een doos met sandwiches en wilde hiermede het trapje afdalen. Een voet gleed uit; met slechts één hand voor zichzelf verloor hij zijn houvast en viel tussen wal en schip. Gelukkig schoot een van zijn benen in een tussen schip en kade hangende autoband, waarna hij hierin achter zijn knieholte bleef hangen, gedeeltelijk boven, gedeeltelijk on der water. Na de eerste schrik over een mogelijk gebroken bot zag de cineast van de ploeg het plaatje van het jaar voor zich. Als de weerlicht zijn camera gereed hou dend, schreeuwde hij; „Henk, hou je kop even boven water, anders hebben we er niks aan." Toen hij aan het dek gehesen was en spoedig bleek dat alleen de schrik hem wat witjes maakte, bleef alleen het pro bleem van droge kleding over. In mei ver toef je niet ongestraft een gehele dag op het water in een nat pak. Omdat het postuur van de gemeente secretaris ongeveer gelijk was met dat van Henk en de welwillendheid van deze belang rijke stadsschrijver kennende, besloot de gastheer hier een kostuum te lenen. Diens echtgenote, het probleem aanhorende, vond het kennelijk een wat vreemde zaak om zo des morgens om 10 uur al tussen wal en schip te vallen. Ze was echter te veel dame om haar wantrouwen te laten blijken en kwam snel aandragen met een volledige mannenuitrusting. Terwijl de dieselmotor van de platbodem hen tjoekend buiten de haven bracht, ging de natte kleding van Henk de mast in. Er werd koers gezet naar een stekkie, waarvan de gastheer wist dat er al heel wat joekels waren uitgesleurd. Tijdens de vaart daarheen werd koffie gedronken aan dek. Op de koekoek van het vooronder zit tend, zich schurkend van genot, zei Henk: „Wat een land, wat een land." Op het eerste stek wilde het niet lukken. Men probeerde het met de spinner, de lepel en de vlieg, maar geen stoot. Snel werd koers gezet naar een ander plekje. Hier ging het wat beter. Na korte tijd had William een tweeponder aan de haak. Kort daarop nog één die drie pond woog. Toen men zag dat de „Mepps 2" van William zo goed werkte, stapten ook de anderen hierop over. Alleen Dorus bleef het met zijn mest- piertjes proberen. Na een tijdje werd het stiller met de vangst. Met een zevental forellen in het leefnet zou men koers zetten naar de laatste plek. Dorus, die vanuit een van de vletten viste, zou aan boord komen. Hij roeide langs het achterschip van de boot, waarvan de motor juist gestart werd. De door het water sle pende lijn van zijn vlet sloeg om de schroef van het schip en de dieselmotor liet het met een zucht afweten. Dorus legde zijn werphengel op de rand van de vlet en slaag de er na veel ge-emmer in de tros uit de schroef te halen. Hij nam zijn hengel weer op en draaide enkele slagen in. Een geweldige ruk trok hem bijna de hengel uit handen. De op de slip staande molen ging als een op hol geslagen motortje tekeer. Allen hingen over de reling, kijkend hoe beneden hen in de vlet Dorus krampachtige pogingen deed de run van de vis te verlangzamen. Het gevecht duurde ruim een half uur waarbij de aanwijzingen van „hogerop" niet van de lucht waren. De ploeg aan boord zag dan ook, beter dan de zwoegende en al gauw zwetende Dorus, wat deze aangeslagen had. Het moest wel een zeezalm zijn, dacht men eerst, maar toen hij geschept was bleek het wel degelijk een regenboogforel te zijn met een gewicht van 10 pond en drie ons. Dorus houdt het sedert dien toch maar het liefst op wurreme. Die avond aten ze in de ouwe herberg van het stadje gerookte forel met mieriks wortelsaus. Het einde. En ze werden het er over eens, dat ze in het Veerse meer een viswater hadden gevonden dat zijns gelijke in geheel Europa niet heeft. We hebben er in het Veerse meergebied een nieuw horecabedrijf bij. Gelukkig! Dat zeggen we omdat de grote verscheidenheid aan eetgelegenheden in een streek mede de aantrekkelijkheid daarvan verhoogt. Aan de Katseveerweg 2, bij de oude veersteiger van Kats, 'is door het echtpaar Cora en Nico van der Wolf de „Bistro Katse Veer" geopend. In het slot Ostende te Goes hebben zij zich in enkele jaren door hun vakmanschap een goede klantenkring kunnen opbouwen. Nu brengen ze iets nieuws in Zeeland: de Bistro. Het eethuisje met de Franse inslag. Vanuit het informeel ingerichte res taurant met de open keuken kunt u zien hoe het door u bestelde wordt klaarge maakt. Het was op woensdag 26 mei een gezellige drukte bij de opening. Vele vrien den en relaties kwamen het sympathieke echtpaar gelukwensen. Reeds bij het binnenkomen ontdekt u die typisch Franse inslag. Bij de 'ingang hangt het leitje waarop Ie Patron het aanbevolen menu van de dag geschreven heeft. Wan neer men even tijd heeft is het gezellig toeven aan het „barretje" achterin. „De Kaart" toont een ruim voldoende 'hoeveelheid aan goede schotels. Een Paté Katse Veer (zelfgemaakt) met een karafje wijn lis één van de aantrekkelijke menu's. Een T-bone steak is een stuk rund van jewelste. Neem er eens bij Ie vin du patron (een halve liter kost u slechts 4.75). De fles Cuvée de la louve, reservé et importé par Nico van der Wolf 'is de moeite van het proberen waard (Per fles f 9.75). Neem aan het eind eens Franse kaas. Het feestelijke assortiment op het kaas plateau maakt door zijn uitgebreidheid het kiezen moeilijk. Als wij u verklappen dat een prachtige goudbruine Sole meunière u slechts 10.kost, geven we hiermede een indicatie van de zéér betaalbare prijzen. De heer Van der Wolf deelde ons mede, dat hij nog een lunchkaart gaat voeren waarop schotels van 5.a 6.komen. Ga er eens heen. We bevelen de Bistro van harte bij u aan. U komt er zeker terug. En denk er om vanaf Goes of Kortgene de secundaire weg volgen! WATERSPORTBEDRIJF Jachthaven Oranjepfaat Arnemuiden, Tel. 01182 - 14 19 Verhuur 16m2 zeiljachten Verhuur kajuitjachten Privé zeiiles Nieuwbouw en reparatie zowel hout als polyester Verkoop watersportartikelen Verhuur zeilkleding en zwemvesten Redactie en administratie: Kade 57, Veere, telefoon (01181) 4 38 Advertentie-administratie: Drukkerij Markusse, Wissenkerke Postbus 1. Telefoon (01107) 3 08 Oplaag 10.000 exemplaren welke gericht worden verspreid. Hoofdredacteur: H. P. Huijsman. directeur van de Recreatiegemeenschap „Het Veerse Meer" Abonnementen zijn verkrijgbaar a f 6,per jaar. Giro 206882 t.n.v. Drukkerij Markusse Wissenkerke. Advertentieprijs kleine advertenties 1,— per mm Contractprijzen op aanvraag Verschijnt: medio januari, maart, mei, juli, september en november Gehele of gedeeltelijke overname is toe gestaan, mits volledige bronvermelding en toezending bewijsnummer. Medewerkers: C. van Heugten, Hoofdredacteur van „De Sportvisser". J. v. d. Broecke, Middelburg. J. G. Sennef, bioloog. J. C. Wedts de Swart. C. de Vos. Tekeningen: Jo Jobse, Middelburg. Foto voor- en binnen pagina's: C. de Buck, Veere. 20

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1971 | | pagina 20