Welkom maar.... In dit hoogzomernummer van de Veerse Meer Gids verwelkomen we al onze gasten op het water en te land. Het is weer eivol ook in onze provincie. U bent eindelijk aangekomen ondanks de verkeersopstoppingen en het lange wachten in de files. U zult zo hier en daar in de dienstver lenende bedrijven uw ziel in lijdzaamheid moeten bezitten, in de horeca-bedrijven zult u wei eens een poosje op uw kopje koffie moeten wachten en in de winkels staat u ook weer in de file bij de kassa's. Maak de exploitanten of hun personeel geen ver wijt. Ze doen echt hun best. U ziet zelf wel dat de massa hen in deze weken over spoelt. De schoolvakanties in ons land, de col lectief sluitende bedrijven in Noord-Brabant en Zeeland, de schoolvakanties in Nordrhein- Westphalen, de vakanties van de bouw- en nevenbedrijven in heel ons land, de textiel industrie en de collectief sluitende bedrijven in oost- en noord-Nederland zorgen met de op 24 juli beginnende vakantie van de collectief sluitende bedrijven in het westen en de vakantie van de metaalindustrie in heel Nederland, voor zo'n kolossale opeen hoping van vakantiegangers dat het werke lijk niet mooi meer is. Daar zit u nu midden in. Maak er maar van wat er van te maken is. U bent er nu eenmaal en we zullen u zo veel als mogelijk is met onze bewijzen van gastvrijheid om ringen. Maar vraag niet het onmogelijke. En dan te weten dat het zo veel beter zou kunnen zijn. Het hoeft niet zo uit te monden in die piek van ongeveer zes weken. Jarenlang voert de Stichting Recreatie al een actie voor vakantiespreiding. De school vakanties en collectieve bedrijfssluitingen zijn grote struikelblokken voor een oplossing. Sedert 1948 wordt er al door comité's, studiegroepen en adviescommissies gewerkt om meer vakantiespreiding te krijgen. Men is er nog niet uitgekomen. En toch kan er reeds veel door een grote groep vakantie gangers aan worden gedaan. Het is n.f. gebleken, dat ongeveer de helft van de vakantiedagen genomen wordt door mensen die vrij zijn in de keuze van hun vakantiedatum. Hiervan neemt slechts ruim de helft vakantie buiten het hoog seizoen. Behoort u tot dat andere deel dat wel kan schuiven maar het niet doet? U kent toch wel de vele en grote voordelen welke verbonden zijn aan een vakantie buiten het hoogseizoen? De maand juni, de tweede helft van au gustus en in ieder geval de eerste helft van september bieden ideale vakantiemo gelijkheden. De voordelen zijn vele; u hebt meer ruimte; u kunt meer keus maken uit pensions, hotels, gemeubileerde huizen en kampeerterreinen; het is minder druk op de weg; er is rust op de café-terrasjes, in de parken en op het strand; u hebt in de res taurants niet het idee dat u aan de voertrog zit maar u geniet een prettige service en de prijzen liggen lager. Maar bovenal: staar u niet blind op onze zomermaanden. De juni-maand b.v. kan kli matologisch ideaal zijn. Bovendien zijn de dagen lang. En hebt u er eens aan gedacht om aan die Kerst-, Paas- of Pinkstervakantie enkele extra dagen vast te knopen en op deze wijze te genieten van een korte vakantie waarvan je werkelijk opgeknapt thuiskomt? Probeer het eens. U gaat het beslist vaker doen. U bent van harte welkom nu. Maar we zien u graag nog eens terug buiten het hoogseizoen. 5

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1971 | | pagina 5