Veel gegadigden. Het aantal sollicitanten voor de functie van directeur van ,,Het Veerse Meer" be droeg 121 stuks. Nadat door het dagelijks bestuur van het schap een aantal acceptabele personen hieruit zijn geselecteerd, zal een voordracht aan het algemeen bestuur wor den gedaan. Duitstalig nummer van de Veerse Meer Gids. Op 15 november aanstaande zal het dan verschijnend nummer van de Veerse Meer Gids in de Nederlandse én Duitse taal verschijnen. Een extra oplage van 10.000 exemplaren zal in Keulen en omgeving worden verspreid. Ondanks het feit dat steed's meer Duitsers het Veerse meer-gebied ontdekken, bleek toch verschillende malen hoe volslagen on bekend de higgling en de mogelijkheden van dit gebied bij zeer vele West-Duitsers be kend zijn. De Commissaris der Koningin, mr. J. van Aartsen. zal een voorwoord in dit nummer schrijven. Handen af van de blezen. Het is in de loop van het afgelopen watersportseizoen enkele malen voorgeko men, dat het werkschip ,,Het Veeregat" moest uitvaren om opnieuw een aantal ble zen bij verschillende ondieptes te plaatsen. Er waren klachten ingekomen dat vaartuigen vastliepen op plaatsen waar minder dan 1.50 meter water stond, zonder dat dit met een staak was aangegeven. Hoewel wij van mening zijn, dat het vast lopen in de meeste gevallen niet nodig zou zijn geweest als men een goede water-kaart aan boord zou hebben gehad, plaatst het schap ten overvloede op de 1.50 m-lijn de blezen. Ondanks het feit dat dit wettelijk verboden is, komt het nog regelmatig voor dat men zijn boot vastmaakt aan een blees. Willen watersporters en sportvissers er rekening mee houden, dat te hunnen be hoeve een dergelijke dure bebakening in stand gehouden wordt en willen zij er aan medewerken deze bebakening zo duidelijk mogelijk te houden door er niet aan te meren? Tentoonstelling in Veere. In het kader van de viering van ,,25 jaar BelgischNederlands cultureel verdrag," is in het stadhuis van Veere, met medewerking van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, een tentoonstelling gehouden. Deze tentoonstelling heeft 5.719 bezoe kers getrokken. Een tweede dam in de Oosterschelde? De directeur van het Delta-instituut voor hydro'bi'olog'isch onderzoek, -dr. K. F. Vaas, zou graag een tweede dam in het Zeeuwse meer zien als de Oosterschelde dicht moet. Het oostelijk bekken zou dan voor de scheepvaart en andere belangen kunnen wor den bestemd, terwijl dan het westelijk deel dat dan zo mogelijk het grootste zou moeten zijn, via sluizen met Noordzeewater zou kunnen worden „gevoed" en op deze wijze een zout milieu kunnen behouden. Als men zorgt voor vermindering van fosfaten en organische stoffen in het water, zal een sterke blauwwi-erontwikkeling ver meden kunnen worden. Dit bJauwwier pro duceert bij ontbinding een erge stank. Dr. Vaas maakt zich niet zo ongerust over zuurstofloos zout water. Met het inpom pen van lucht kan het gevaar van de vorming van zwavelwaterstof wel worden bestreden. In het Veerse meer gelukte het met lucht bellen-schermen tot een diepte van 22 meter heel wat zout water naar boven te krijgen. Dr. Vaas beoordeelt het Veerse meer- water vrij gunstig. Het is een vruchtbaar water (veel paling; forellenuitzet een suc ces) en het is niet vervuild, omdat er weinig op wordt geloosd. Inmiddels heeft de deltadienst van rijks waterstaat laten weten, dat zij de suggestie van dr. Vaas bestudeert. Een realisering ervan wordt niet onmogelijk geacht. Toch een open riool? Zevibelvoorzitter Lockefeer heeft in een jaar vergadering van zijn organisatie gezegd dat er dapper aan wordt gewerkt om de Wester se helde te degraderen tot een open riool. Nog duidelijker wordt dit nu Noord-Bra bant spoedig gaat -meewerken, door het afvalwater bij Waarde in de Westerschelde te lozen. Wij hebben geen auteursrechts op de aan duiding „Westerschelde open riool", een opschrift dat wij geruime tijd geleden boven een artikel plaatsten. Overigens gaat de vergelijking met een riool niet meer op -nu onverdund zoutzuur, dat niet via een normale riolering kan en mag geloosd worden, bij kubieke meters tegelijk de Westerschelde instroomt. Bij het kwik in de snoekbaars van de Waddenzee komen nu nog de garnalen in het zoutzuur! Coördinatie milieu-onderzoek. Bij de deltadienst van rijkswaterstaat is de afdeling waterzuivering, inrichting en milieu-onderzoek, een belangrijke afdeling voor de intensivering van het werk op het terrein van het milieu. Kortgeleden is van de gemeente Goes het oude gemeentehuis van 's Heer Arendskerke gehuurd om in dit nog vrij nieuwe gebouw deze afdeling onder te brengen. Deze afdeling wordt in het hart van het deltagebied gevestigd, omdat het werk „in het veld" steeds belangrijker wordt. Aan de afdeling zijn o.a. een bioloog, een bodem en een milieudeskundige verbonden. Er zijn intensieve contacten met het bio logisch station in Oostvoorne en het Delta- inst-ituut in Yerseke. toekomstperspectieven van de Nederlandse hengelsport worden uitgevoerd. De enquête zal worden verricht door het instituut voor toegepaste sociologie in Nij megen. Eind 1970 werd een commissie Onderzoek Sportviss-erij -in -het leven geroepen. In deze commissie zijn vertegenwoordigd de Cultuur technische dienst, de directie van de visse rijen, het ministerie van CRM en de orga nisatie tot verbetering van de binnenvisserij. Deze commissie heeft voor dit onderzoek de opdracht gegeven. Ja casino Nee casino. In de provinciale raad voor de recreatie is enige tijd geleden gesproken over de vraag of het -in de toekomst al dan niet wenselijk is te komen tot een casino in Zee land. Bij de gedachtenwisseling 'hierover bleek de directeur van de provinciale Zeeuwse vereniging voor vreemdelingenverkeer een voorstander hiervan te zijn. Hij becijferde dat er jaarlijks ongeveer 14 miljoen gulden voor de Nederlandse staat zou overblijven als er 7 casino's zouden worden geëxploi teerd. Eén van de andere, in de raad zitting hebbende bestuurders, zag het gokken als een bedreiging van de geestelijke volks gezondheid. Zo het een en ander van „gok tenten", al dan niet gelegaliseerd, we tende, kunnen we het met deze bestuurder eens zijn. Het optellen van de debetzijde met voor bijzien van de verliezen, doet ons denken aan de verdedigers van de industrialisering met het gezegde dat de welvaart nu een maal een prijs vraagt. We kunnen het niet anders dan zeer ver standig vinden, dat het vraagstuk -wordt aangehouden voor nader beraad. Nu 'heeft men de tijd om niet alleen deze miljoenen nog eens verlekkerd aan te staren, maar men is in de gelegenheid om ook eens door insiders de nadelen op -een rijtje te laten zetten. Aantal caravans in 1980 verdrievoudigd. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Elseviers Weekblad -is er een represen tatief onderzoek ingesteld onder de Neder landse bevolking. Er is een rapport over dit onderzoek verschenen, getiteld „De toekomst op zicht." Uit het onderzoek kwam o.a. naar voren, dat naar verwacht mag worden het aantal in gebruik zijnde caravans en vouwwagens in 1980 tot 400.000 zal zijn uitgegroeid. De cijfers uit deze enquêtering verworven, zijn zeer interessant voor tent- en caravan handelaren, maar 'bevatten ook inzicht in de stijgende 'behoefte aan zomerwoningen. Sociologisch onderzoek naar Nederlandse hengelsport. Nadat er -in de loop van dit jaar een oriënterend onderzoek is uitgevoerd, zal er in 1972 een socioloigsch onderzoek naar de 18 september 1971: Viswedstrijd bij de dijkval van Kats van 14.00 tot 16.00 uur, hengelsportver. De Zan-dkree'k. 18 september 1971: Zandkreekrace II, zeilwedstrijd alle klas sen, w.v. Noord-Beveland. 26 september 1971: Club-kampioenschap w.v. De Arne. 16 oktober 1971: Viswedstrijd bij de dijkval van Kats van 12.30 tot 14.30 uur, hengelsport- vereniging De Zandkreek. 18 december 1971: Viswedstrijd om wildprijzen bij de dijk val van Kats van 14.00 tot 15.30 uur, hengelsportver. De Zandkreek. t/m 3 oktober 1971: Miniatuur Walcheren, Mid del burg, juli en augustus dagelijks open van 922 u. 15

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1971 | | pagina 15