TOREN VAN MIDDELBURG MIRJA MUURLING Wat is dat nou Pierre? voor zijn sport ter verbetering van viswater en andere beleidsmaatregelen zou moeten neertellen. Met enkele guldens per man meer, kunnen al miljoenen investeringen gepleegd worden, die alle goeds in de leefnetten be loven. Er moet meer vis, liefst dicht bij huis beschikbaar komen. Naast een ambitieus kweekprogramma van diverse vissoorten zal er veel meer dan in het verleden van het na tuurlijk produktievermogen van het openbare water gebruik moeten worden gemaakt. Dat vraagt ook een verdere sanering van de be roepsvisserij en zelfs een subsidie-regeling voor een garnalenspoelzeef op zee, kan bij voorbeeld miljoenen jonge platvissen redden, die ook de zeehengelaars aan de kust ten goede komen. Meer inzicht meer overheidssteun. De uitkomsten van het komende socio logisch onderzoek zullen ook de hengelsport bonden vele argumenten in handen spelen om meer overheidssteun voor deze grootste vorm van openlucht-recreatie. Van belang is ook te weten hoeveel sportvissers er plan nen hebben voor de aanschaf van een vis- bootje, omdat dit gegevens kan opleveren voor de inrichting van sportvishavens in vele delen van Nederland. Hopelijk komt dan ook aan de onzinnige toestand een einde dat sportvishavens onder CRM en jachthavens bij een stel lastige hoofdambtenaren op Eco nomische Zaken thuishoren, sportvisserij on der Landbouw en Visserij valt en andere mi nisteries zich nog met andere zaken be moeien, die op één Ministerie thuishoren: waarschijnlijk CRM. Cor van Heug ten. de rijksappel blinkt achttienkaraats en al de parels en de halfedelstenen weerkaatsen haar koninklijke glans boven alles uit troont de haan trots draaiend en pronkend in de wind dan trippelt opeens vrolijke muziek rond de kroon van de oude toren door open venstertjes tuimelen speelse tonen naar buiten een dansend melodietje beroert luchtig het plein klatert tegen de getrapte geveltjes die het stil en berustend glimlachen doet om vervlogen tijden het huppelt en springt rond zo lichtvoetig zo ludiek in de twintigste eeuw op het overvolle parkeerterrein dat alle nog gebleven zorg opeens met een zucht van je afvalt In een Provinciaal blad lazen we enige tijd geleden een schokkend verhaal over drie kolommen, waarin je de hoofdverdachte was. We hebben, zoals je wel weet Pietje, al jaren ons hart aan je verpand. Toen je na die afsluiting zo zielig overbleef, is er door biologen en sportvissers heel wat over je geroddeld. Uiteindelijk zijn allen het er over eens geworden, dat je niet alleen een nuttige functie in dat Veerse meer vervulde, maar dat je ook een aardige attraktie bent. Wij, als mens, betreuren het, dat je zo alleen bleef. We hadden je zo graag gekoppeld aan een van de zich steeds minder in de Oosterschelde vertonende jonge dochters- zeehonden. Maar je bleef celibatair. En we hebben er ons dan ook al bij neergelegd, dat je als eenzame oude man zou sterven. Nu echter keken we op van de „koppen" in de krant. „Recreanten schrokken van verschijning." „Jolige reuzenzeehond huist in het Veerse meer." Wat is dat nou? Ben je aan je tweede jeugd begonnen en ga je op je oude dag wat rond de receranten op ons Veerse meer dartelen? Nou Pierre het is je gelukt om in de publiciteit te komen. Je opduiken in de buurt van deze mensen, heeft ze de stuipen op het lijf gejaagd. Ik weet wel, je hebt na tuurlijk nooit kunnen vermoeden, dat ze jouw koddige, vriendelijke verschijning nog eens zouden betitelen als een monster dat wel gevaarlijk kan zijn voor kinderen. Ach arme, je weet nog niet half van de onnozelheid en onkundigheid van de mens. Deze mens heeft door deze domheid en onwetendheid al geslachtenreeksen van dieren uitgeroeid. Omdat je als een wat ouder wordend baasje wat zilveren snorharen aan het kwe ken bent, heb je een wat ander uiterlijk gekregen, dan toen je nog een jonge vent was. Nu wordt er al over je gepraat als een „zeehondenjoekel" en „kindertjesver- zwelger". Het zou om te gieren zijn, ais dit alles niet zo een droevige achtergrond had. 17

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1971 | | pagina 17