Feestelijke opening jachthaven „Oranjeplaat" Hoewel er in de nieuwe jachthaven van Arnemuiden al een aardige bedrijvigheid ging heersen, was het er nog niet van gekomen om de haven met wat feestelijk gedruis in gebruik te nemen. Op zaterdag 26 juni was het dan toch zover. Een groot aantal genodigden was gevraagd om zich te verzamelen bij het haventje van het Zilveren Schor in Arne muiden. Hier zou n.l. het gezelschap ern- barkeren. In een stromende regen begaf het gezelschap zich in de gereedliggende sche pen, welke daarvoor door verschillende in de nieuwe haven liggende bootbezitters be schikbaar waren gesteld. Mr. J. van Aartsen, de Commissaris van de Koningin in onze provincie, stapte met zijn echtgenote, de burgemeester van Arne muiden, mevrouw Hack en de wethouders van de gemeente in de splinternieuwe rijks- poiitieboot de RP 5. Deze boot had nog maar net zijn proefvaarten volbracht en was eerst enkele dagen tevoren aan de rijkspo litie te water overgedragen. Buitengaats" werd gewacht tot het flottielje compleet was en met de RP 5 aan de kop werd koers gezet naar de nieuwe jachthaven. Hier werd de haven bij de ingang open- gevaren door het over de vaargeul gespan nen „Welkom" weg te varen. Gelijktijdig werden er een aantal saluutschoten gelost en speelde het muziekkorps van Arnemuiden vrolijke wijsjes. Het lag in de bedoeling om na het debankeren het gezelschap rond de vlag ge mast te verzamelen waar de rest van het ceremonieel zou plaats vinden. Ten gevolge van de steeds stromende regen moest dit onderdeel van het programma worden ge wijzigd. Mede dank zij de medewerking van de fa. Gebrs. van Fraassen kon er geïm proviseerd worden. Een deel van het gezel schap stapte in een van de door genoemde firma beschikbaar gestelde autobussen om naar het platform bij de vlaggemast te gaan. Hier hees de commissaris der Koningin, bijgestaan door waterscouts, de nationale driekleur waarop andere padvinders de vlag gen van verschillende landen uit Europa hesen. Met haast zocht men daarna weer een droog onderkomen. In het gezellige café- restaurant van de fa. Van Fraassen werden de toespraken door Mr. Van Aartsen en burgemeester Hack van Arnemuiden gehou den. De gemeente Arnemuiden bood hierna een receptie aan. Ai zeer spoedig werd door de kwaliteit van deze receptie de narigheid buiten ver geten. Mede door de royaal geserveerde drankjes en de door kok Maquelin uitstekend verzorgde hapjes waarmede men niet karig was, bleef het gezelschap lange tijd in een zeer geanimeerde stemming bijeen. 6

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1971 | | pagina 6