niet in de plaats van het „weel", want een kilometer daarvoor is aan de rechterkant van dezelfde weg ook nog een mooie kreek te zien, die wat weg heeft van de al ge noemde „Schenge" bij het gemaal „De Piet". Tot zover dit deel van Zuid-Beveland te noorden van de spoorlijn Goes-Middelburg. Met opzet heb ik u niet over de dijk van het Veerse meer geleid, want daarover is al eerder in andere Veerse Meer Gidsen gesproken. Nu gaan wij terug naar de oude grote weg van Goes naar Middelburg, rijden een stuk naar het westen, dat is dus richting Middelburg en bij het dorp 's Heer Arends- kerke gaat u linksaf. Dan, ja dan komt u in het mooiste deel van Zeeland, tenminste dat vind ik. Prach tige dijken, sdhitterend begroeid met mei doorns en beplant met populieren omzomen kleine gras- en bouwpolders. Dit gebied staat bekend als de Poel en wanneer u de kaart erbij neemt, dan kunt u zonder te verdwalen een geweldig eind door dit deel van Zeeland rijden over mooie, minder mooie, asfalt, grind of klinkerwegen, maar altijd in dat formidabele landschap van de Poel. Helaas, ook dit landschap zal voor het grootste deel verdwijnen als gevolg van de ruiilverfkavelingswerken. Daarmee worden ook de wintergasten bedreigd, want de Poel speelt een belangrijke rol bij het verblijf van deze dieren in dit deel van ons land. Juist in die mooie, beschutte weidjes komen zij eten om 's avonds weer terug te keren naar de uitgestrekte gebieden in het Veerse meer om te gaan slapen. Omdat ik niet weet op welke plaats u weer uit de Poel zult terugkeren, vat ik de draad op bij het beginpunt, nl. bij 's Heer Arendskerke. Via Heinkenszand, 's Heeren- boek rijdt u naar Borsseie. Daar moet u achter de kampeerterreinen achter de dijk langs de Westerschelde eens de dijk over- kruipen. De laatste rest van een mooi, langgerekt gors, bekend onder de naam Kaloot is daar nog te vinden. In noord westelijke richting vindt u zonder veel moeite de hoge vlammen van de welvaart, die u in staat stelde om in uw eigen auto deze toc-ht te maken, maar die tevens de oorzaak is van het steeds verder moeten rijden naar mooie niet beïnvloede gebieden. Terug naar Borsseie en 's Heerenhoek. Op de plaats waar de weg vanaf Borsseie de dijk opgaat draait u scherp naar rechts en na 300 meter vindt u, na een scherpe bocht een reservaat, in beheer bij „Het Zeeuwse Landschap." Dit is de „westemdse weel," een mooi voorbeeld van een brakke kreek. Zowel plantengroei als vogelleven wijzen op de aanwezigheid van zout in de bodem. Borden zullen u wel vertellen dat dit gebied niet toegankelijk is. Maar vanaf die dijk kunt u het wel goed bekijken en met een eenvoudige kijker ziet u veel. Maar wij gaan verder, want de zak van Zuid-Beveland heeft nog meer te bieden. Vergeet vooral niet eens aan de inwendige 9

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1971 | | pagina 9