het algemeen bestuur van het recreatieschap, de leden van de technische adviescommissie en vertegenwoordigers van de water sportverenigingen, een vaartocht op het meer. Voorafgegaan door de RP 5 van de rijkspolitie te water brachten een aantal jachten het gezelschap eerst naar de Arneplaat. Hier debarkeerde men en onthulde Z. Excellentie het naambord van het eiland. Vervolgens werd gevaren naar de Schutteplaat waar de heer Vonhoff zich bij de onthulling liet assisteren door een paar jeugdige recreantjes, daarbij op symbolische wijze duidelijk makend, dat de jeugd van nu de gebruiker van de toekomst zal zijn. In de Campveersche Toren, waar het gezelschap hierna een ver frissing gebruikte, verwelkomde de heer Van Poelje, de voorzitter van het schap, het gezelschap en in het bizonder de heer Vonhoff die als staatssecretaris van CRM in zo belangrijke mate kan bij dragen tot de verdere ontwikkeling van het gebied. De Staatssecretaris hierna het woord krijgend, memoreerde de prettige samenwerking met zijn departement. Niet in het minst was dit het gevolg van de kennis van zaken waarmede gesproken werd en de redelijke gegevens die steeds ter tafel werden gebracht. De staatssecretaris stelde de inspraak van de regio en de samen spraak daarmede centraal. Hij vindt het bizonder belangrijk dat de particulier bij dit samenspel niet voorbijgelopen wordt. Sprekende over de enorme ontwikkeling van de andere recreatiegebieden in de delta zei hij, dat het een enorm kapitaalverlies zou zijn en dat het daarom al ongewenst zou zijn, wanneer het Veerse meer be concurreerd zou worden met zware investeringen elders. „Het is mijn oprechte wens," zo besloot de heer Vonhoff zijn toespraak, „dat het samenspel tussen alle belanghebbenden be kroond zal worden en dat deze drie eilanden een brug mogen vormen naar een stukje zuiver recreatiegebied in het steeds voller wordende Nederland". vereinigungen eine Fahrt über das „Veerse Meer" statt. Angeführt durch RP 5 der Reichswasserpolizei wurde die Gesell- schaft auf einer Anzahl Yachten erst zum „Arneplaat" gebracht. Hier ging man an Land, wo Seine Exzellenz das Namensschild der Insel enthüllte. Danach fuhr man zum „Schutteplaat", wo sich Herr Vonhoff bei der Enthüllung durch e nige jugendliche Urlauber assistieren liesz, wobei auf symbolische Weise zum Ausdruck ge bracht wurde, dasz die heutige Jugend die Nutznieszer der Zukunft sein werden. lm Restaurant „Campveerse Toren" nahm die Gesellschaft anschlieszend eine Erfrischung zu sich. Hier begrüszte Herr Van Poelje, Vorsitzender der Gesellschaft, die Anwesenden insbesondere Herrn Vonhoff, der als Staatssekretar von CRM in so belangreichem Masze zur weiteren Entwicklung des Gebietes beigetragen hat. Anschlieszend sprach der Staatssekretar und erinnerte an die gute Zusammenarbeit mit seinem Ministerium. Diese zeigte sich sowohl bei der guten Sachkenntnis als auch bei den entsprechenden Unterlagen, die vom Ministerium immer wieder zur Diskussion vorgelegt wurden. Der Staatssekretar steilte damit das Mitbe- stimmungsrecht der Region und die Zusammenarbeit zentral. Er findet es sehr wichtig, dasz bei diesem Zusammenspiel nicht am Privatmann vorbeigegangen wird. Bezüglich der Entwicklung der anderen Erholungsgebiete in diesem Deltagebiet, sagte er, dasz hier ein enormer Geldverlust zu erwarten sein wird und es von deren Seite nicht gut erachtet wird. wenn das „Veerse Meer" mehr Subventionen erhalt als sie. „Es ist mein aufrichtiger Wunsch", so beschlosz Herr Vonhoff seine Ansprache, „dasz die Zusammenarbeit zwischen allen Inte ressenten belohnt wird und dasz diese drei Insein eine Brücke zu einem sauberen Erholungsgebiet bilden werden, in den immer beiebter werdenden Niederlanden." B B 1^=1 1 SCHEERLIJN vlak boven de scheerlijn van ons bewustzijn glijden bij tijd en wijle de wonderbaarlijkste gedachten als hongerige meeuwen boven de branding in glorieuze glijvlucht bespieden ze het onderwater leven in bezonken beschouwing of in bloeddorstige lust en altijd weer is het een belevenis de trefzekere duik beloond te zien door wonderbaarlijke visvangst MIRJA MUURLING SCHERLEINE ganz nah über der Scherleine von unserem Bewusstsein rutschen gelegentlich die wunderbarlichsten Gedanken wie hungrige Möwen über der Brandung in glorreichemm Gleitflug belauern sie das Unterwasserleben in abgeklarter Betrachtung oder in blutdürstiger Lust und immer wieder ist es ein Erlebnis den treftsicheren Sturz belohnt zu sehen durch wunderbaren Fischfang MIRJA MUURLING 15

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1971 | | pagina 15