Het Veerse meer is een goede vakante waard Das „Veerse Meer" ist einen Urlaub wert Bepaald niet ten onrechte presenteert Zeeland zich als vakantie land. Deze provincie heeft namelijk nogal wat te bieden aan hen, die van een rustige en gezonde vakantie willen genieten of hier een weekend willen doorbrengen. Zij vinden hier om maar wat te noemen de brede stranden aan de Noordzee en daarnaast als één van de bijzondere attraktie- punten het Veerse meer. Toen in 1961 het Veerse Gat als eerste onderdeel van de Deltawerken werd afgesloten van de Noordzee, ontstond een recreatiegebied van formaat. In de afgelopen tien jaren is er in en rond het Veerse meer heel wat tot stand gebracht. Er zijn jachthavens ingericht en terreinen voor de dagrecreatie aangelegd, er zijn bungalows gebouwd en er zijn eilanden opge worpen. Al deze voorzieningen, waarmee vele miljoenen guldens waren gemoeid, hebben het Veerse meer in de loop van de tijd een goede naam bezorgd. Toch is de eindfase in de ontwikkeling nog lang niet bereikt. Het bestuur en de direkteur van het recreatieschap vinden in mij een medestander als zij vaststellen, dat de sterk toenemende belangstelling voor dit watersportgebied van allure een verdere uitbouw van de accommodatie en dat liefst in een flink tempo noodzakelijk maakt. Dat is niet alleen van belang voor de gasten, die uit binnen- en buitenland naar Zeeland komen, maar ook voor de Zeeuwse bevolking zelf, die als gevolg van de industriële ontwikkeling in de laatste jaren groeit. Wanneer ik spreek van voorzieningen en accommodatie, dan klinkt dat nogal zakelijk. Wij proberen dat in Zeeland ook wel te zijn, maar dat komt, omdat wij die zakelijkheid nodig hebben om onze bezoekers een zo gevarieerd mogelijk pakket van prettige dingen te kunnen bieden, om aan het begrip „vakantieland" een zo groot mogelijke inhoud te kunnen geven. Dat dit streven goede resultaten oplevert, blijkt elke zomer opnieuw. Voorlopig is het Veerse meer nog niet vol. Bestimmt nicht zu Unrecht b etet sich Zeeland als Urlaubsland an. Diese Provinz bietet namlich noch denen etwas, die einen ruhigen und gesunden Urlaub genieszen wollen oder auch nur ein Wochenende hier verbrngen mochten. Sie finden bei uns - urn nur ein paar Dinge zu nennen breite Nordseestrande und, als einen der besonderen Anziehungspunkte, das „Veerse Meer". Als 1961 das „Veerse Gat" als erster Teil des Deltaplanes gegen die Nordsee abgeschlossen wurde, entstand ein Erholungsgeb et von groszem Format. In den letzten zehn Jahren ist in und urn das „Veerse Meer" viel entstanden, so z.B. Yachthafen, ferner wurden Erholungsgebiete erschloszen, Bungalows gebaut und neue Insein gewonnen. Alle diese Einrichtungen, die viele Millionen Gulden verschlangen, haben dem „Veerse Meer" enen guten Ruf als Urlaubsgebiet eingebracht. Ein Ende dieser Entwicklung is jedoch noch nicht abzusehen. Der Vorstand sowie der Direktor von „Het recreatie schap" (Vereinigung zur Erhaltung und Neugewinnung von Erho- lungsgebieten) finden in mir einen Gleichgesinnten, wenn es darum geht, dasz man wegen des stark zunehmenden Interesses an diesem Wassersportgebiet den weiteren Ausbau von Wohngelegenheiten und das am liebsten heute statt morgen notwendig erachtet. Dies ist nicht nur für die Urlauber, die aus dem In- und Ausland nach Zeeland kommen belangreich, sondern auch für die Bevölkerung in Zeeland selbst, die, in Folge der industriellen Entwicklung in der letzten Zeit, standig wachst. Wenn ich von Einrichtungen und Wohnungen spreche, dann klingt das sehr geschaftlich. Wir versuchen dies hier in Zeeland auch zu sein, dies ist aber nur dadurch bedingt, da wir diese Geschafts- tüchtigkeit nötig haben, urn unseren Besuchern ein sehr variierendes Paket von schonen Dingen anbieten zu können, urn dem Begriff „Urlaubsland" einen grösztmöglichen Inhalt zu geben. Dasz dieses Streben von Erfoig gekrönt ist, zeigt sich jedes Jahr im Sommer immer wieder aufs neue. 5

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1971 | | pagina 5