Een recreatieproject van formaat Ein Erholungsgebiet von Format binnenkort gereed steht in kurzer Zeit zur Verfügung Ik ga er geen reclame voor maken, maar wil alleen wijzen op de bijzondere mogelijkheden, die deze afgesloten zeearm biedt voor een ongestoorde vakantie en voor een kennismaking met ai die andere aspecten van een boeiende provincie. Vorlaufig ist noch kein so reger Betrieb auf dem „Veerse Meer". Ich will aber an dieser Stelle keine Reklame hierfür machen, sondern möchte nur auf die vielen Möglichkeiten hinweisen, die dieser abgeschlossene Meeresarm für einen ungestörten Urlaub aufweist, sowie das Kennenlernen einer fesselnden Provinz mit all ihren unterschiedlichen Aspekten. De Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, Waar het Veerse meer een knik naar het zuiden maakt en waar de Goudplaat op Noord-Beveland met zijn punt wijst naar grote oppervlakte buitendijkse grond tussen Sloedam en Veerse meer, heeft de mens een project van formaat gebouwd. Waar ruim tien jaar geleden nog bij vloed twee maal per etmaal het land overstroomd werd, kunnen nu velen ontspanning vinden in vele vormen van recreatie. Het recreatieplan Oranjeplaat gaat zijn voltooiing naderen. Door het gemeentebestuur van Arnemuiden is op een voortvarende wijze met de grote stimulans van de burgemeester een recreatieplan niet alleen vastgesteld maar ook tot uitvoering gebracht. Jachthaven. Allereerst werd de jachthaven gebouwd. Er kunnen 345 schepen een ligplaats vinden. Ook de stoffering van deze haven kreeg al snel zijn beslag. Er is een bijzonder aardig café-restaurant ge vestigd; bij een motorbootverhuurbedrijt kunt u betrouwbare kruisers huren voor kortere of langere tijd; voor de verhuur ligt er verder een vloot van 35 stuks 16m2 zeilschepen gereed. Er is overdekte winterberging, reparatiemogelijkheid en verder verkoop van boten en accessoires. Via een helling kan een boot uit het water worden ge haald. Een ruime parkeergelegenheid zorgt dat u de auto en/of trailer, als u het water opgaat, rustig kunt achterlaten. Bungalowplan. De volgende stap was het tot ontwikkeling brengen van een naast de jachthaven gelegen bungalowplan. Hier kan men vérgaande idealen realiseren omdat hier de mogelijkheid bestaat zijn zomer woning met de achtertuin aan het water te hebben, terwijl de boot aan de steiger bij de achterdeur kan worden gemeerd. Jeugdherberg. In het bestemmingsplan van de gemeente Arnemuiden is naast het bungalowplan aan de oever van de kreek ruimte gereserveerd voor een bebouwing van enig formaat. Reeds lang was de Neder landse Jeugdherberg Centrale in onderhandeling met de gemeente Arnemuiden om aan het Veerse meer een jeugdherberg te bouwen. De Nederlandse Jeugdherberg Centrale exploiteert reeds op ver schillende plaatsen in Nederland op de waterrecreatie gerichte jeugdherbergen. Thans is het zover, dat de jeugdherberg in het Oranjeplaat project gerealiseerd kan worden. Tussen de gemeente Arnemuiden en de N.J.H.C. is een overeenkomst gesloten. Wo das Veerse Meer einen Knick zum Süden macht und wo Goudplaat auf Noord-Bevelant auf grosze oberflachliche Auszen- deiche zwischen Sloedam und Veerse Meer hinweise, baute der Mensch ein Projekt von Format. Vor ungefahr 10 Jahren wurde das Land bei Flut zweimal per 24 Stunden überflutet, nun sorgen vielerlei Erholungsarten für Entspannung. Das Erholungsprojekt „Oranjeplaat" nahert sich seiner Vollen- dung. Durch den Gemeinderat von Arnemuiden ist auf energische Weise und mit groszer Unterstützung des Bürgermeisters dieses Projekt nicht nur genehmigt sondern auch ausgeführt worden. Jachthafen. Als erstes wurde der Jachthafen gebaut. Hier finden 345 Schiffe einen Liegeplatz. Die Ausstattung des Hafens fand auch sehr schnell statt. Ein sehr hübsches Café-Restaurant ist entstanden, bei einer Motorbootvermietung können Sie für kurze oder langere Zeit ver- traubare Kreuzer mieten; zur Vermietung liegt ebenfalls noch eine Flotte von 35 16qm Segelboote bereit. Überdachte Überwinterungs- platze, Reparaturmöglichkeiten und Weiterverkauf von Booten und Zubehör finden Sie ebenfalls hier. Via Landungsbrücke kann ein Boot aus dem Wasser geholt werden. Grosze Parkmöglichkeiten erlauben es, dasz Sie Ihre Wagen und/oder Trailer, wenn Sie auf das Wasser gehen wollen, ohne Schwierigkeiten zurücklassen können. Bungalowprojekt. Der folgende Schrift war das Entstehen von einem in der Nahe des Jachthafens gelegenen Bungalowprojektes. Vergangene Ideale können hier realisiert werden, da die Möglichkeit besteht, eine Som- merwohnung mit Hintergarten direkt am Wasser zu haben, wahrend das Boot am Landungssteg bei der Hintertür festgemacht werden kann. Jugendherberge. In dem Ausbauplan der Gemeinde Arnemuiden ist, neben dem Bungalowprojekt am Ufer der Bucht, Baugrund reserviert worden, um hierauf ein Projekt von einmaligen Format entstehen zu lassen. Seit langem führte die „Nederlandse Jeugdherberg Centrale" Ge- sprache mit der Gemeinde Arnemuiden, um am Veerse Meer eine Jugendherberge zu bauen. Von dieser Organisation werden an ver- schiedenen Stellen in den Niederlanden bereits Jugendherbergen betrieben, die hauptsachlich auf den Wassersport ausgerichtet sind. End!ich ist es soweit, dasz die Jugendherberge beim „Oranje plaat" Wirklichkeit werden kann. Die Gemeinde Arnemuiden und N.J.H.C. haben untereinander eine Vereinbarung getroffen. 6

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1971 | | pagina 6