De nieuwe directeur van „Het Veerse Meer" Door het algemeen bestuur van het re creatieschap „Het Veerse Meer" is met in gang van 1 maart 1972 benoemd tot direc teur van het schap de heer J. W. van der Graaf uit Vlissingen Tot 1 juli 1972 zal de huidige directeur nog in dienst blijven om de heer Van der Graaf in te werken. De heer Van der Graaf werd in 1919 in Utrecht geboren. Na daar de lagere school en de HBS te hebben doorlopen ging hij in in 1936 naar het Koninklijk Instituut voor de Marine in Den Helder In 1939 werd hij benoemd tot luitenant ter zee 3e klasse. De meidagen 1940 maak te hij in Nederland mee en wist daarna in Engeland te komen. Daar werd hij doorge zonden naar Indië, waar hij diende tot het Recreatiestudiedag. De ANWB organiseerde op 1 december 1971 de recreatiestudiedag 1971. In het Jaarbeurs congres- en vergadercentrum in Utrecht kwamen een groot aantal deel nemers aan deze studiedag bijeen om te luisteren naar de inleiders, de heren mr. R. J. S. Hookway en jhr. mr. F. C. M. van Rijckevorsel De eerste had als onderwerp „Nationale parken in Engeland en Wales", de heer Van Rijckevorsel sprak over de ontwikkeling van nationale landschapsparken in Nederland. Er werden films over de Engelse parken vertoond en aan het eind was er een forum discussie. Deltaweek-wisselprijs. De Deltaweek met de zeilwedstrijden bezet was door de Japanners. Zijn evacuatie naar Engeland volgde. Hij voer een jaar in de Middellandse zee, keerde t°rug naar Engeland en werd in 1946 uitgezonden naar het Oosten. In 1948, na een afwezigheid van 8 jaar, kwam hij terug in Nederland. Hierna vervulde hij normale vredesposten zoals 1,5 jaar An tillen, wereldreis aan boord van de Karei Doorman en commandant van een onder zeeboot bestrijd ings jager. In 1967 volgde zijn benoeming tot com mandant maritime middelen Schelde. In 1970 werd hij gepensioneerd. Na een jaar in dienst te zijn geweest bij de Koninklijke Maatschappij de Schelde in Vlissingen stapt hij nu over op een ander schip. In de oorlog is de heer Van der Graaf in Engeland getrouwd. Hij heeft 4 zoons, die in Delft studeren en een dochter. De heer Van der Graaf is geer, onbekende in de watersport. Vele jaren was hij wed strijdcommissie van de Koninklijke Marine Jachtclub en organiseerde als zodanig o.m. de Haaksrace en wedstrijden voor Draken, sloepen, Pampussen, Flying Dutchman, enz. We heten de heer Van der Graaf van harte welkom aan de boorden en op het water van het Veerse meer. We wensen hem een goede tijd met veel resultaat op zijn werk tot verdere ontplooiing van dit belangrijke recreatiegebied. voor I.O.R.-gemeten jachten op de Noordzee en in de Deltawateren behoort weer al even tot het verleden. Er zijn een respectabel aantal wedstrijden verzeild. In het algemeen klassement behaalde de heer W. H. Kestelo met zijn jacht „Polka Dos" het grootst aantal punten. Hierdoor kwam hij in aanmerking voor de overall-wisselprijs. Op zaterdag 13 no vember 1971 was er een bijeenkomst in het clublokaal in Wolphaartsdijk. Een vertegenwoordiger van de verzeke ringsgroep Delta Lloyd reikte de wisselprijs, bestaande uit een door deze maatschappij geschonken gestyleerd zilveren schip aan de winnaar uit. Het was een waardig besluit van het vele werk dat door het aktieve comité bij de vele wedstrijden is verzet, terwijl wel dui delijk werd dat de Deltaweek een evenement van betekenis in Zeeland aan het worden is. Bungalows in Arnemuiden. In het recreatieplan „Oranjeplaat" in Arnemuiden is men begonnen met de bouw van de eerste bungalows welke daar rond de kreek zullen worden gebouwd. Naar wij vernemen zijn er nog slechts enkele percelen beschikbaar en het is wel zaak om zich met spoed met de gemeente Arnemuiden in verbinding te stellen als men plannen voor een zomerhuis aan het water heeft. Paviljoen op de Veersedam. Het laat zich aanzien dat er binnen kort een beslissing wordt genomen over het maken van toiletten-accommodatie op de Veerse dam. Hoewel ieder er van overtuigd is, van de noodzaak van deze accommodatie, was het probleem, dat het schoon houden er van moeilijkheden zou geven. Thans zijn er een aantal aanvragen bij rijkswaterstaat in gediend om een consumptiegelegenheid bij het parkeerterrein te mogen bouwen. Bij het semi-permanent paviljoen zal dan de open bare toiletten moeten worden gebouwd. Vóór het komende seizoen kan een en ander gerealiseerd zijn. Voorzieningen voor gehandicapten. Gelukkig dringt het in onze samenleving hoe langer hoe meer door dat het nood zakelijk is, rekening te houden met de groep van onze medemensen, die min of meer gehandicapt is. Het moet mogelijk worden gemaakt dat zij als deel van onze mensengemeenschap meer dan tot nu toe daarin worden opge nomen en daaraan deelhebben. Velen van hen kunnen in het arbeidspro ces worden ingeschakeld en krijgen daar door een meer zinvol leven. Maar ook in hun vrije tijd hebben zij recht op ont spanning. Daarom is het zaak ook bij de openlucht recreatie er rekening mede te houden. Het bestuur van „Het Veerse Meer" be raadt zich er over op welke wijze in het Veersemeergebied er voorzieningen ten be hoeve van deze groep kunnen worden ge troffen. Vragen staat vrij. In de Provinciale Zeeuwse Courant schreef de heer A. P. Verhulst uit Middel burg enkele lofwaardige woorden over het Veerse meer. Hij zegt dan echter: „Jammer dat men nog nooit eens aandacht heeft besteed in het betreffende orgaan aan de verwaar loosde toestand aan de westelijke kant. Daar ziet men een oever die plaats zou kunnen bieden aan massa's mensen, afge zet met prikkeldraad en puinhopen van een gebouw. Zou het geen tijd worden, dat het bestuur zich eens ging beraden om die be wuste oever eens recreatierijp te maken? Kosten mogelijk een fractie van een ei landje. e

Zeeland Magazine / Veerse Meer Gids | 1972 | | pagina 6